ZEELAND almanak Kruiningen voert actie voor het zwembad Zeeuwse rederij vlagt Nederlandse schepen om voor bewapende private beveiliging tegen piraterij. Als het donker wordt, komt de muziek tot leven t Like en win! Officiële mededeling: TOTALE LEEGVERKOOP! c» Keuken Kampioen Verf en behang www.pzcwonen.nl Onderzoek naar haarscheurtjes in reactorvat Borssele CULTUUR nieuws twitter —•■UIL 9r.'*~- JrfStt Bij Keuken Kampioen Goes wordt alleen deze week van woensdag t/m vrijdag een totale leegverkoop gehouden. De vestiging Goes gaat verbouwen, dit betekent dat écht alles weg moet. Naast onze 20 showroomkeukens, die zelfs weg mogen tegen elk aannemelijk bod, gaat ook een deel van onze inboedel in de verkoop (o.a. woonkamertafels, accessoires, bureaus en diverse huishoudelijke apparaten). Kampioen in keukens 1 Deze uitverkoop is alleen t/m vr 12 april geldig in: Alles over i O Ga verderop Tip? redactie@pzc.nl Een nieuwe ladenkast of een bed-bo- dem, hij draait er zijn hand niet voor om. Eén ding waagt hij zich niet aan: elektriciteit. Toen laatst de badkamer moest worden verbouwd nam hij daarvoor dan ook een vak man in de arm. Die maakte de wand open en verlegde de elektri sche leiding. De wand weer dichtma ken, dat was aan de doe-het-zelver. Monter schroefde die gipsplaten te gen de muur. Dat ging lang goed. Totdat plots het licht uitging. De in derhaast gealarmeerde elektricien ging op onderzoek uit. Wat breek werk later werd het corpus delicti blootgelegd. In de één centimeter dikke elektriciteitskabel prijkte een prachtig schroef gaatje. Precies in het midden. Dat dan weer wel. ZEELAND Vroon bewapent handelsvloot door Marcel Modde BRESKENS - De Nederlandse koop vaardij zit niet te wachten op nóg een onderzoek naar de mogelijke inzet van gewapende particuliere beveiligers op schepen tegen pira terij, zegt Filip Olde Bijvank van Rederij Vroon in Breskens. „We wachten al drie jaar. Dat is veel te lang. Den Haag moet nu tot actie overgaan." De Zeeuwse reder heeft noodge dwongen de Nederlandse vlag op twee schepen uit de vloot gestre ken en ingeruild voor het dun doek van Gibraltar. Dat land staat wel toe dat schepen door inge huurde beveiligers langs de pira- tengebieden worden geholpen. Bijna alle Europese maritieme lan den doen dat inmiddels, of zijn volgens de Koninklijke Vereni ging van Nederlandse Reders (KVNR) bezig hun wetgeving hiervoor aan te passen. Uitvlag gen kost de Nederlandse econo mie geld (volgens de KNVR drie tot vier miljoen euro per jaar), werkgelegenheid en het weg vloeien van kennis, wijst Olde Bij vank op de gevolgen. „Op langere termijn zal je ook je gekwalificeer de personeel kwijtraken dat no dig is voor het werk in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Rot terdam. Die mensen vinden hun opleiding nu in de koopvaardij en na een aantal jaar aan boord krij gen ze een baan op de kantoren aan land." Minister Jeanine Hennis-Plas- schaert (WD, Defensie) zit meer op de lijn van de reders dan haar voorganger Hans Hillen. De CDA-bewindsman, maar ook Hennis partijgenoot Ivo Opstel ten (Veiligheid en Justitie) hield strik vast aan het uitgangspunt dat de Staat het geweldsmonopo lie heeft en een gewapend ingrij pen niet aan een scheepskapitein moet worden overgelaten. Hennis zegde woensdag de Tweede Ka mer toe te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn. Olde Bijvank wijst op een rapport van instituut Clingendael en ziet de meerwaar de van nieuw onderzoek niet in. De Vroonvloot omvat 160 sche pen, waarvan er 20 onder Neder landse vlag varen. De schepen die de nationale driekleur nu nog dra gen, komen niet in de beruchte pi- ratengebieden'voor de Afrikaanse kust. Nieuwe schepen die de rede rij in het Verre Oosten laat bou wen, worden enkel nog in het bui tenland geregistreerd. VRIJDAG 12 april 2013 door Nadia Berkelder KRUININGEN - Kaj Toorenaar (7) kre£g donderdagavond van burge meester Jan Huisman een kneep je in zijn wang én de toezegging dat hij de stapel handtekeningen die Kaj had meegebracht voor be houd van zwembad Den Inkel zou doorgeven aan de gemeente raad. Het waren er 7667; een hele sta pel. Kaj zelf had er op zijn school in Rilland 215 ingezameld. „Het zwembad moet blijven", vindt hij. Zelf zwemt hij er twee keer in de week. En soms wel drie keer, als hij met school ook nog gaat. Op het plein voor het gemeente huis in Kruiningen waren enkele tientallen mensen bijeen geko men om te protesteren tegen de mogelijke sluiting van het zwem bad. Kinderen protesteren tegen een mogelijke sluiting van zwembad Den inkel in Kruiningen. Op de voorgrond (met zwembandjes) Kaj Toorenaar. foto Willem Mieras GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21