cheap.nl dagactie 'Luchtmacht Syrië valt burgers bewust aan' BUITENLAND 9 4 dagen voordelig bij de Moezel Beha verkoopt aanranders India elektrische schok A per /toplocatie één superactie! cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 NOORD-KOREA NOORD-KOREA VERENIGDE STATEN ZUID-KOREA DONDERDAG 11 APRIL 2013 Yang Jiechi (62) Kyong-hui (66) L'Keqiang(S7) Pyongyang Jang Song-taek (67) Choe Ryong- Seoul BarackObama Chuck Hagel (66) ZUID-KOREA *yoo Kihl. Mun Hyung- Park Ceun-hye (61) John Kerry (69) JAPAN raad in met verscherping van de sancties tegen Kims bewind. Wie zijn nu de hoofdrolspelers in het almaar oplopende conflict Aan Noord-Koreaanse kant zijn dat naast Kim vooral zijn tante Kim Kyong-hui en haar echtge noot Jang Song-taek. Kyong-hui is de eerste dochter van Eeuwige President Kim Il-sung. Behalve dat zij verantwoordelijk is voor het nationale atoomprogramma is ze eigenaar van het enige hambur- De Chinese uitvoer naar Noord-Korea is sinds een aantal maanden fors afgenomen gerrestaurant van Pyongyang, lang Song-taek zit in het politbu reau van de communistische par tij en is plaatsvervangend chef van de Nationale Verdedigings commissie. Vice-maarschalk Choe Ryong-hae zwaait de scep ter over alle bewapende instan ties, inclusief leger en politie. Hij is degene die Kim Jong-un feite lijk in het zadel houdt. In Zuid-Korea weet de kersverse president Park Geun-hye ook wat van autoritaire regimes. Haar va der regeerde het land met ijzeren vuist van 1963 tot aan zijn dood in 1979. Hij werd doodgeschoten door een lid van de Zuid-Koreaan- se geheime dienst. Mun Hyung-jin is de zoon van de oprichter van de De Verenigings kerk, een belangrijke en invloedrij ke religieuze beweging (NRB) van dominee Dr Sun Myung Mun die zijn naam later veranderde in Moon. Zoon Mun doet aan stille diplomatie en werd daarvoor on derscheiden door Jang Song-taek. Ryoo Kihl-jae is Minister van Her eniging en werkt aan toenadering tot het noorden. Wie trekken op de achtergrond aan de touwtjes? Meer dan president Xi Jingping is de Chinese premier Li Keqiang dé man voor Noord-Korea. Hij is een bekende van het regime in Pyong yang en de eerste buitenlandse po liticus die de nieuwe leider Kim Jong-un de hand schudde. Ke- qiangs geduld is niet eindig, zijn meest recente boodschap aan de Noord-Koreanen: maak minder herrie en zorg voor economische hervormingen. Yang Jiechi en Wang Yi zijn respectievelijk de vo rige en huidige minister van Bui tenlandse Zaken van China. De eerste heeft goede banden met de VS (hij was er ambassadeur); de tweede is geliefd in Japan (oud-am bassadeur) en geldt als China's bes te onderhandelaar in internationa le ontwapeningsgesprekken. Twee diplomatieke toppers. De Amerikaanse president Obama draagt de hoogste militaire verant woording. Zorgelijk is dat zijn team adviseurs geen erkende Noord-Korea-expert telt. Belang rijk voor de president is zijn Repu blikeinse minister van Defensie, Chuck Hagel. Die uitte destijds als senator veel kritiek op het Irak-be- leid van toenmalig president Bush. infographic De Persdienst I foto's ANP, EPA.AFP Hij pleitte voor terugtrekking van de troepen uit Irak. Hagel verklaar de onlangs de verbale bedreigin gen van Kim tot 'een reëel en groeiend gevaar'. Minister van Bui tenlandse Zaken John Kerry is rela tief nieuw op dit podium. De di- plomatenzoon is een onderschei den Vietnam-veteraan die ooit campagne voerde voor het einde van die oorlog. Hij wordt binnen kort verwacht in Seoul en Peking. Generaal Thurman is opperbevel hebber van de Amerikaanse strijd krachten in Zuid-Korea. In geval van oorlog commandeert hij ook het Zuid-Koreaanse leger. Zijn dog ma: 'afschrikking en veiligheid'. O/buitenland Hilarisch filmpje Noord-Korea, aanval met honden door onze redactie buitenland DAMASCUS - Voor het eerst in de Syrische burgeroorlog is mensen rechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) erin geslaagd om opzettelijk tegen burgers gerichte luchtaanvallen van het regime te documenteren. HRW-onderzoeker Ole Solvang: „We weten van meer dan vijftig onwettige luchtaanvallen in ge bied dat bezet is door rebellen, sinds juli 2012. De aanwezigheid van rebellen ontslaat de regering niet van haar verbod om burgers aan te vallen." Tegelijkertijd zouden de meeste doden echter gevallen zijn in ge bieden waar 'geen militaire activi teit' plaatsvindt. Er zouden volgens HRW, dat van daag een rapport uitbrengt over de aanvallen, 4.000 doden geval len zijn door de bombardemen ten van het regime van dictator Bashar al-Assad. Zeker tien keer vielen de gevechts vliegtuigen van al-Assad bakkerij en en de rijen wachtende mensen voor die bakkerijen aan. Maar lo kale verzetsgroepen schatten de aantallen eerder rond de tachtig. Bij een aanval op eert bakkerij in Aleppo vielen in augustus meer dan twintig doden. „De helikop ter liet de bommen pas vallen toen er een flinke rij stond", zegt Solvang. Sinds vorige zomer maakt Assad veel meer gebruik van zijn lucht macht. Ze laat ongeleide 'domme bommen' vallen, waarmee geen onderscheid gemaakt kan worden tussen burgers of rebellen. /buitenland Reportage van HRW en kaart CHENNAl - Een beha die een elektri sche schok geeft als een aanrander naar de borsten grijpt, dat is de uit vinding van drie Indiase studen ten uit Chennai (Madras), meldde nieuwssite The Daily Beast giste ren. De bedenkers zijn het zat dat er zoveel vrouwen verkracht wor den in India, met als dieptepunt een groepsverkrachting in een bus in Delhi eind vorig jaar. De beha ziet er simpel uit en is geï soleerd aan de binnenkant zodat de dame zelf geen schokken krijgt. Bij eerste tests hielden de makers overigens 'slechts' brand wonden over aan de schokken. Te gelijk met de schokken verzendt de beha ook een sms'je aan fami lie of ouders dat de vrouw in de problemen zit. Eenmaal thuis kan de vrouw de beha weer 'uitzetten' zodat de ge liefde niet onbedoeld geëlektrocu- teerd wordt. 1/ 3 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik Wi-Fi Gratis welkomstdrankje 1/ Bezoek Cochem en Trier Classic Hotel Bad Bertrich van 127,50 korting per persoon, per arrangement *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9