Hit op YouTube: Franse socialist huilt om fraude Het wordt echt1 wel zomer! Duitsers smullen van soap 'Rafa' en... Zlatan Cruise Noorse Fjorden Engeland**** stipreizen.nl...grensverleggend! (stipjl 8 BUITENLAND KOREACRISIS 66 Eén zaak-Cahuzac gaat nog wel, een tweede komen we niet te boven 66 Een buitenhuis van zes ton, een bankrekening van minder dan een ton Noord-Korea klaar voor testen raket rond de geboortedag van 'Eeuwige President' Kim ll-sung. j 8-daagse cruise vanuit IJmuiden Een hemels gebaar voor zijn grootvader wordt van kleinzoon Kim Jong-un verwacht door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Toen hij de redactie op liep, begreep Michel Field dat hij zojuist het interview van zijn leven had gemaakt. „Mijn collega's ston den met de mond open", zei hij la ter. Field, anchorman van de Fran se televisiezender LCI, had maar één vraag gesteld. Maar binnen lut tele dagen zagen nog eens ruim 600.000 Fransen het antwoord daarop via YouTube. LCI had een uitzending over Jéróme Cahuzac, ex-onderminis ter van Begroting én socialist, die zojuist had toegegeven een gehei me rekening in Zwitserland te hebben gehad. Field vroeg slechts: „Is dit een zwarte dag voor de Parti Socialiste?" Zijn gast, vooraanstaand partijlid Gé- rard Filoche, huilde bijna toen hij zich herinnerde dat Cahuzac hem ooit in de ogen had gekeken om belastingontduiking te veroorde len. „Hij was zelf een fraudeur." Het webblad Mediapart had Cahu zac in december beticht van belas tingfraude. Maar de minister had maandenlang ontkend, totdat een onderzoeksrechter besloot hem onder het vergrootglas te leggen. Zijn aftreden en schuldbekente nis schokten Frankrijk, vooral de regerende socialisten. Francois Hollande, de president, had zich nog geen jaar eerder tijdens zijn verkiezingscampagne als een mo raalridder aan het volk gepresen teerd. „Sommige mensen houden van geld", zei hij in een verwij zing naar 'blingblingpresident' Ni colas Sarkozy. „Ik houd van men sen." Eenmaal op het presiden tiële pluche, dwong Hollande zijn ministers een gedragscode te teke nen. Hij verlaagde hun salaris met 30 procent en gaf opdracht de trein te verkiezen boven de minis teriële auto. Cahuzac had Hollande gezworen geen Zwitserse rekening te heb ben. De schok was zo groot, schreef het weekblad Canard Enchainé gisteren, dat tijdens de ministerraad minutenlang werd gezwegen. Sommige ambtsbeden namen een foto met hun telefoon, Woordvoerster Hollande Francois Fillon, ex-premier omdat ze vreesden dat dit hun laatste vergadering zou worden. Hollande, de impopulairste presi dent ooit, verscheen twee keer op televisie om de schade te beper ken. Gisteren kondigde hij een wet aan die transparantie moet ga randeren. De leugen van Cahuzac had hem 'verwond, gekwetst'. Sommige ministers wachtten die wet niet eens af, en begonnen hun bezittingen op te biechten. Zo leerde het volk dat Arnaud Montebourg, een minister die op de linkerflank speelt, eigenaar is van een parking in Dijon. Zelfs oppositiepolitici voelden zich verplicht inzage te geven. Franqois Fillon, premier onder Sar kozy, somde op het avondjour naal zijn bezittingen op: „Een bui tenhuis van zes ton, een bankreke ning van minder dan een ton, twee auto's die minder dan tien jaar oud zijn" Hij vergat erbij te zeggen dat hij tijdens zijn vijfjari ge premierschap bijna wekelijks in een regeringsvliegtuig naar dat buitenhuis was gevlogen. Hollande lijkt vastbesloten de po litiek te 'moraliseren', maar vreest een tweede schandaal. „Eén zaak-Cahuzac gaat nog wel, een tweede komen we niet te boven", sprak zijn woordvoerster. l /buitenland Het dramatische interview i Kim wil nog niet inbinden door onze redactie buitenland SEOUL/WASHINGTON - Na een stroom van dreigementen vanuit de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang maken de hoofdrolspe lers in de crisis zich op voor actie. Veel wijst erop dat die gaat ko men in de vorm van het testen van een langeafstandsraket. Ken ners van het onberekenbare stali nistische regime voorspellen een lancering in de aanloop naar 15 april. Die dag herdenkt Noord-Ko rea op grootse wijze de geboorte dag van stichter Kim II-sung. Een hemels gebaar wordt verwacht van zijn kleinzoon Kim Jong-un, de nieuwe, onervaren, Noord-Ko- reaanse leider. Via satellietbeelden zouden de Amerikanen al hebben gezien dat twee Musudan-raketten, die een kernbom kunnen dragen, naar de oostkust zijn verplaatst waar ze gereed zouden zijn gemaakt voor lancering. De verwachting is dat de Noord-Koreanen in geval van lancering geen waarschuwing afgeven. Pyongyang toonde de Musudan in 2010 voor het eerst tijdens een militaire parade, maar ze heeft er nog geen test mee uitgevoerd. Er zijn berichten dat de Noord-Kore anen de raket aan Iran hebben ver kocht en hem daar laten testen. Zuid-Korea heeft in verband met de mogelijke proef de veiligheids maatregelen versterkt. Ondertussen doen ook de geïrri teerde Chinezen hun invloed op hun broeders steeds meer gelden. De Chinese uitvoer naar Noord-Korea is sinds een aantal maanden fors afgenomen, naar verluidt een uiting van het onge noegen. Noord-Korea hield tot verontwaardiging van ook de Chi nese leiders in februari een kern proef en heeft de spanningen op het Koreaanse schiereiland de laat ste weken opgevoerd. China is de belangrijkste bondgenoot van Noord-Korea, maar stemde na de kernproef in de VN-Veiligheids- door onze redactie buitenland BERLIJN - Duitsers krijgen geen ge noeg van de liefdesbeslommerin gen van stervoetballer Rafael van der Vaart en diens toekomstige ex-vrouw Sylvie. Gisteren meldde boulevardblad Bild de volgende episode: Auch Sylvie hat einen Neuen, naast een bericht over de nieuwe, 'stralende' liefde van Rafael. Duitsers smullen van de Neder landse voetbalverhoudingen van supersterren en mooie vrouwen. Wel zeker is dat Sylvie naar Parijs is geweest om 'een onbekende miljonair' op te zoeken. Volgens persbureau Brunopress is de mystery man Zlatan Ibrahimovic die gisteravond nog met zijn club Paris Saint Germain aantrad te gen Barcelona. Maar Zlatan - aan wie Van der Vaart al een hekel had toen beiden bij Ajax speelden - heeft al sinds 2002 een relatie met een Zweeds model, wat de Duitse media nog nieuwsgieriger maakt. Breed uitgemeten werd dat Rafael dinsdag met Sabia Bou- lahrouz mee naar huis ging. Die dus ook in scheiding ligt. Ook met een voetbalman en Oranje-in ternational: Khalid Boulahrouz. Ook sinds begin 2013. Dé kwestie in dit alles is dat Sylvie en Sabia goede vriendinnen waren. Ter wijl hun mannen over het veld van HSV renden, zaten zij gezus- terlijk naast elkaar op de tribune. Maar nu niet meer, weet heel Duitsland. Bild heeft het prille ge luk van 'Rafa' en Sabia begrepen: ,JDie beiden strahlen wie ein frisch verliebtes Paar", glom het blad gis teren op zijn website. Sylvie bleef cool: „Ik wens Rafael en Sabia het allerbeste." boek on-line of bel met 020 - 66 22 222 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8