Plein op de Kop is te duur Knalrode Land Rover is 'echt mannenspeeltje' WEER REORGANISATIE NECKERMANN 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Retranchement mag bij genoeg vraag bouwen oproep ontwerp Tennisschool overlegt te maken voor dorpsviag Terhoie oversporthal Braakman AL REORGANISATIES BIJ NECKERMANN geschrapt najaar 2012 Grote reorgani satie: 172 ontslagen De afgelopen tien jaar kende Neckermann meerdere ontslagrondes 2003 Sluiting distributie centrum voor meubels in Meer(B) 2007 Overname door het Amerikaanse Sun Capital Partners 2011 Reorganisatie: 23 arbeidsplaat sen verdwijnen 2002 Neckermann gaat online met www.neckermann.com voorjaar 2006 Bij diverse reorganisaties verliezen ruim 100 van de 800 medewerkers in Nederland hun baan. Jean-Paul Casteleijn, zijn vrouw Judith en dochter Maaike bij de opvallen de rode Land Rover. Die staat in de verkoop, foto Mark Neelemans Advertentie: Heel mooie Laro se ries III Waar: Zeelandnet. Geplaatst door: Jean-Paul Caste leijn uit Terneuzen Prijs: 4300 euro Zijn dochter Maaike is het er niet mee eens. Als het 'tegen' zit, kan ze op korte termijn niet meer in haar favoriete auto rij den. „Iedereen in Terneuzen kent deze auto dankzij haar", lacht vader Jean-Paul Casteleijn (44). „Ze is 19 jaar en vindt het fantastisch om in de Land Rover te rijden." Jean-Paul wil graag een nieuwe motor aanschaffen, dus moet de Land Rover Series III het veld rui men. Anderhalf jaar geleden kocht hij de auto van een boer in Hoofdplaat. Jean-Paul: „Er moest wat laswerk aan gebeuren en dat zag de boer niet zitten. Ik heb een lasbedrijf, dus voor mij was het geen probleem." De knalrode Land Rover is een opvallende verschijning. Aan de zij- en achterkant zijn nog spo ren van de eerste gebruiker te zien. „De auto is in 1975 ge bouwd en heeft als commando auto bij de brandweer in Zuid- wolde gediend", vertelt Jean-Paul. Nu rijdt hij zonder zwaailichten rond in Terneuzen. Jean-Paul: „Normaal is zo'n auto bijna niet te betalen, maar deze is dankzij haar leeftijd belasting vrij én rijdt op LPG, wat veel goedkoper is dan diesel of benzi ne." Volgens Jean-Paul is de aandacht trekkende auto een ideaal recla memiddel voor zijn bedrijf. Maar de auto wordt natuurlijk vooral gebruikt als vervoermiddel. Jean- Paul: „Het is een echte funauto, een mannenspeeltje. Er zit bijna geen luxe in." Voorin passen drie man, achterin kunnen er nog twee bij op aparte stoeltjes. Voorlopig kan dochterlief nog met 'haar patsersbak', zoals Jean-Paul lachend opmerkt, door Terneuzen rijden. En als hij ver kocht wordt, kan ze altijd nog oldtimer nummer twee, een 36-jarige Volvo, uit papa's garage pakken. „Dat was de eerste auto van mijn schoonvader", vertelt Jean-Paul. „Die gaat niet weg." De advertentie staat op: www.zee- landnet.nl/prikbord/advertentie. php?id=5643183 door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - De dorpsraad van Retranchement moet aantonen dat er vraag is naar starters- of se niorenwoningen. De gemeente Sluis wil dan aan de komst van vijf huizen meewerken. Het college is ook positief over een (wandel)ver- binding tussen het dorp en het toe komstige, uitgebreide Zwin. De voorstellen zijn een uitwer king van de dorpsvisie, die vorig jaar is gemaakt en waarover nogal wat onrust ontstond. De gemeen te weigerde de visie officieel vast te stellen. De ondertekening van een overeenkomst, waarin staat wat beide partijen graag willen en wie waarvoor zorgt, lijkt nu ac ceptabel voor gemeente én dorps raad. „Al moeten we de inhoud nog bestuderen", stelt dorpsraad voorzitter Bram Basting. Nieuwbouw is een hartenwens van de dorpsraad, die samenwer king heeft gezocht met Collectief Particulier Opdrachtgeverschap Zeeland (CPOZ). Die organisatie ondersteunt 'collectief bouwen', wat veel kosten scheelt. Het dorps- raadbestuur zoekt actief deelne mers. Een locatie is in beeld. Bas ting: „Die is privébezit. We moe ten er nog over praten." TERHOLE - Vóór het dorpsfeest sep tember dit jaar moet Terhole een eigen vlag hebben. Stichting Ter hole Breed Actief die zich inzet voor een 'bruisend' Terhole, roept inwoners op een ontwerp te ma ken en bij de stichting in te leve ren. Welke vlag er komt, bepalen de Terholenaren zelf via een ver kiezing. Stemmen kan op het mu- ziekweekend (7 tot 9 juni) van de lokale fanfare Excelsior en via de Facebook-pagina van Terhole Breed Actief (STB A). Nabuurdorp Lamswaarde heeft sinds juni vorig jaar al een eigen vlag, dankzij een actie van tafel tennisvereniging Rond de Tafel. HOEK - Johnny Blackman van ten- nisschool TenJB hoopt komende winter weer van de sporthal op Ma rina Beach (het voormalige vakan tie-eiland Braakman) gebruik te kunnen maken. Blackman onderhandelt nog met eigenaar Peter Gillis van Oostap- pen Groep Vakantieparken. Eer der deze week stond in de krant dat Blackman zijn hart vasthoudt voor toekomstige ontwikkelingen op de Braakman. Maar dat was toen het faillissement van de Wes- termeijergroep werd uitgespro ken. „Van Oostappen heb ik de af gelopen maanden juist alle mede werking gehad, waardoor de les sen en de wintercompetitie in de hal gewoon door konden gaan", meldt Blackman. De tennisschool geeft vanaf deze maand weer les sen op de banen van diverse vere nigingen in de regio. TenJB heeft pas in het najaar weer binnen ruimte nodig. Hoewel Oostappen na de overna me bij de presentatie van de plan nen voor de Braakman meldde dat de sportaccommodatie wordt omgetoverd tot 'plaza', staat Gillis nog open voor behoud van de ten- nisvoorzieningen. Blackman heeft een 'positief gevoel' over de nog te voeren onderhandelingen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het grootste deel van de Kop van de Noordstraat in Ter neuzen blijft voorlopig braak lig gen. Alleen op de plek waar deze week is gesloopt (de panden van De Mul) komt tijdelijk iets nieuws: een nog onbekend aantal verharde parkeerplaatsen. Die wens van een groep binnen stadbewoners gaat dus in vervul ling, maar hun idee om op de Kop tijdelijk een verhard multifunctio neel plein te maken blijkt niet haalbaar. Althans, niet binnen het beschikbare budget van 190.000 euro. De buurtbewoners hadden een met betonplaten verhard plein bedacht, die als speelplek voor kinderen en terrein voor kleinschalige evenementen dienst kon doen. „We zoeken naar een goedkopere oplossing. Denk bij voorbeeld aan het verharden van niet het hele, maar een gedeelte van het terrein", aldus een ge meentewoordvoerster. Wethouder Frank van Hulle liet de bewoners vorige maand weten te streven naar een tijdelijke invul ling, die nog voor de zomer ge reed zou zijn. „Dat gaat waar schijnlijk niet lukken", aldus de woordvoerster. „We bedenken iets nieuws, maar laten de uitvoe ring daarvan ook afhangen van de status van plannen van andere partijen." Zij doelt daarmee op het burgercollectief, dat het alter natieve plan De Ziel van Terneu zen toetst op haalbaarheid. De ge meente trok begin dit jaar de stek ker uit een plan voor winkels en appartementen, omdat projectont wikkelaar Leyten de winkelruim tes niet gevuld kreeg. infographic Lars Boogaard door Ellen Nieuwenhuijze In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68