30e lentefeest ZEEUWS-VLAANDEREN Meidenstrijd om plaats regiofinale schoolvoetbal Brand in Groede almanak Alfabet Advocaat varkenshouders dreigt gemeente Hulst met miljoenenclaim bij winnen procedures. www.pzc.nl/zeelandgeboekt sport Olympisch atleet aan de start van aflossingsmarathon Zeeuwen sloegen slaatje uit sluiting van Schelde De laatste kaarten voor lentefeest zijn te koof Primera in Vlissingen via DONDERDAG 11 april 2013 jCC m Sill feti Eric Van Hooydonk Strijd varkensstallen pat door door Harmen van der Werf HULST - De strijd over de eventue le komst van twee varkensstallen bij Vogelwaarde en Hengstdijk is nog lang niet gestreden. Advocaat Johan van Groningen tekent bij de gemeente Hulst bezwaar aan tegen de intrekking van de bouw vergunningen voor de varkensbe drijven, waartoe het college van B en W van Hulst onlangs heeft be sloten. Van Groningen, die al jaren proce dures voert voor intensieve vee houderijen, is ervan overtuigd dat hij juridisch sterk staat. Het is niet de eerste keer dat de al in 1994 door de voormalige gemeen te Hontenisse verstrekte bouwver gunningen zijn ingetrokken. Dat gebeurde ook al in 2001, waarop de varkensondernemers in be roep gingen. Uiteindelijk wonnen zij deze procedure. Het getouwtrek was daarmee niet voorbij. In 2003 werden de bouw vergunningen opnieuw ingetrok ken, omdat er 'binnen bepaalde termijn' geen gebruik van was ge maakt. Ook daarop tekenden de varkensondernemers bezwaar aan en ze trokken weer aan het lang ste eind. Tot op heden hebben ze echter niet kunnen bouwen, om dat ze nog geen milieuvergunnin gen hebben. Advocaat Van Groningen verwijst naar de vroegere, gewonnen pro cedures. Er is volgens hem geen enkele reden om aan te nemen dat een nieuwe rechtsgang ongun stig zal uitpakken voor zijn cliën ten. „We tekenen nu eerst bij Hulst bezwaar aan tegen het be sluit van het college van B en W. Dat zal wel worden afgewezen en dan stappen wij vervolgens naar de rechtbank. De Raad van State zal er tenslotte wel weer aan te pas moeten komen." Wint hij opnieuw, dan is Van Gro ningen vast van de plan om alle proceskosten te verhalen op de ge meente Hulst. Hij rekent voor het gemak 100.000 euro per bedrijf per jaar uitstel, plus rente. De claim kan volgens Van Groningen al met al oplopen tot meer dan zes miljoen euro. Hij benadrukt dat het de Brabantse varkenshou ders niet om dit geld te doen is. „Ze willen gewoon kunnen onder nemen." VOGELWAARDE - Na de schoolvoet- baltoernooien voor jongens van vorige week was het nu de beurt aan de meisjes. In Vogelwaarde en Sas van Gent streden acht teams om een plek in de regiofinale. Beide toernooien kenden acht teams, verdeeld over twee poules. In poule A in Vogelwaarde werd het zevental van basisschool De Heidepoort uit Heikant eerste door met 1-0 van de nummer twee Ter Duinen uit Kloosterzan- de te winnen. In poule B trok die school wel aan het langste eind. Ter Duinen 2 wist daar de eerste plaats te veroveren. In Sas van Gent ging basisschool Canisius uit Zuiddorpe met de overwin ning aan de haal. De meiden van basisschool de Warande uit Axel gingen aan kop in poule B. De vier winnaars nemen het volgen de week tegen elkaar op in de re giofinale in Kloosterzande. De winnaar daarvan plaatst zich voor de provinciale finale in Bruinisse. Een speelster van basisschool Ter Duinen schiet op het doel van Ter Doest; de wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl GROEDE - Een uitslaande brand heeft woensdag rond twaalf uur vrij veel brand-, roet- en rookscha de veroorzaakt op de bovenetage van een woning aan de Schuitvlot- straat in Groede. De brandweer had het vuur binnen een halfuur tje onder controle. Vermoedelijk is de brand is ontstaan door een verhit schoorsteenkanaal waarop dakbeschot vlam vatte. Niemand was thuis, toen de brand uitbrak. Hij was zo trots als een pauw. Na weken elke maandag een letter te hebben geleerd, had de 5-jarige kleu ter uit Ritthem eindelijk alle 26 let ters van het alfabet achter de rug. Zijn moeder - die in familiekringen en op haar werk nu niet bekend staat om haar schoonschrift - wilde dat wel eventjes checken. In hanepoten handschrift schreef ze de letter a op een kladblok en vroeg aan haar zoontje welke letter ze had opgeschreven. De kleuter moest goed kijken. En hij moest nog eens goed kijken. Nee, die letter had hij nog niet ge leerd op school. Zijn moeder overweegt nu weer naar school te gaan. Voor een cur sus schoonschrift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65