nu écht aanpakken 'Hij is van flat gegooid' Hausse aan acties om schaapskudde te redden Kabinet overweegt private bewapende beveiliging schip BINNENLAND 5 Forse winst terug naar premiebetaler Verdachte tolken bij duizend asielaanvragen altijd iets voor jou (ziggo Alles-in-1 van Ziggo is echt heel-veel-in-1. _J DONDERDAG 11 APRIL 2013 derende artsen en andere hulpver leners aan te pakken. Als het niet gaat om personen, maar instellin gen, zoals ziekenhuizen, vallen za ken onder het strafrecht. Schip pers: „Ik heb inderdaad het idee dat er weinig ruimte is bij het OM en zal dat met mijn collega van justitie bespreken." De zwarte lijst waar PW en WD om vragen, zodat verzekeraars én patiënten weten met welke instel lingen ze geen zaken meer moe ten doen, is niet mogelijk, zegt de minister, omdat dat in strijd is met de privacywetgeving. Voor welk bedrag precies wordt gefraudeerd is onduidelijk. Schat tingen lopen tussen de en 5 mil jard miljoen euro. Minister Schip pers beloofde gisteren uit te zoe ken om hoeveel het gaat. Hanke Bruins Slot (CDA) verwacht dat het aanzienlijk is: „Als je weet dat één tandartsassistente in acht jaar tijd al voor 800.000 euro aan fou tieve rekeningen declareerde." Verzekeraars spelen een centrale rol in het betaalbaar houden van zorg, zeggen politici. Door het op sporen van fraude, maar ook door met de winst die ze maken de zorgpremie te verlagen. In 2012 maakten verzekeraars 1,4 miljard winst, werd gisteren bekend. Ka mer en kabinet willen dat dat te ruggaat naar verzekerden. Renske Leijten (SP) wil dat verzekeraars überhaupt geen winst meer ma ken. „Het basispakket wordt uitge kleed, terwijl er winst wordt ge maakt" Zorgverzekeraars Neder land: „Met de winst kunnen we de alsmaar stijgende premie tem peren. Om te beletten dat die op termijn extreem groeit, bekijken we het basispakket kritisch." in Amsterdam Zuidoost, foto Sebastiaan Rozendaal zie' - het kind uit bed heeft getild en gegooid. Of er problemen waren in het Ghanese gezin, kunnen of willen buurtbewoners niet vertellen. Gorleku's Ghanese moeder staat uren later nog te trillen op haar benen bij de ingang van flat Kik- kenstein. Zij kan zich niet voor stellen dat er geen opzet in het spel was. „Mijn zoon belde me dat er een kind naar beneden was gevallen", zegt ze geëmotioneerd. „Maar ik dacht meteen: het is onmogelijk dat een 3-jarige zelf over de balus trade kan klimmen. Bovendien: wat doet een kind op dat tijdstip op de galerij? Dan hoort het in bed te liggen." Op de plek waar het jongetje viel, staat een tafeltje met bloemen, kaarsen en knuffels. „Hier word ik ziek van", zegt een Surinaamse. „Echt, dit is te erg voor woorden. Het is weerzinwekkend." Een An tilliaanse moeder met twee doch tertjes legt een beertje bij het net opgerichte monumentje. „De kou de rillingen lopen over mijn rug", zegt ze geschokt. „Hoe klein moet je zijn om dit te doen." DEN HAAG Boze reacties, onbegrip, veel media-aandacht, Gelderse Sta tenleden die vragen stellen en een inzamelingsactie via een speciaal in het leven geroepen Facebookpagina. De noodkreet van schaapherder Chris Grin- wis uit Epe over het dreigende faillissement van zijn schaaps kudde Het Soerel, maakt flink wat los. Als het aan de publie ke opinie ligt, zullen Grinwis en zijn 450 schapen niet van het toneel verdwijnen. Vertrou wen in een goede afloop heeft Grinwis nog niet, maar hij heeft een sprankje hoop dat een oplossing wordt gevonden. De rondtrekkende herder viste achter het net bij het beheer DEN HAAG Het kabinet gaat onderzoeken of Nederlandse koopvaardij schepen gewapende, private be veiligers mogen inhuren tegen piraterij. Andere landen in de EU staan dit al toe en 'er zijn grenzen aan de flexibiliteit en het budget van Defensie', zei minister Jeanine Hennis (WD, Defensie) gistermiddag in een Tweede Kamerdebat. Vanuit de Nederlandse reders klinkt al langer de roep om met private bedrijven te kun nen werken, aanvullend op de antipiraterijteams van Defen sie. Die bedrijven zouden goedko per, flexibeler en sneller inzet baar zijn. De vorige minister van het Hulsthorsterzand op de West-Veluwe. Natuurmonumen ten gunde het begrazingsproject aan een ander, volgens Grinwis een niet-herder, die zijn schapen alleen achter een raster zet en ver volgens weer naar huis gaat. Grin wis loopt zo een belangrijke in komstenbron mis. Natuurmonumenten reageert in eerste instantie met de medede ling dat Grinwis er zelf voor kiest om op traditionele manier zijn schapen te hoeden. Dat is duur der. Na de explosie aan reacties wil ze zo snel mogelijk met Grin wis om de tafel. 'Ook ons gaat het aan het hart dat deze schaapskud de dreigt te verdwijnen', stelt ze in een verklaring. door Cyril Rosman van Defensie Hans Hillen (CDA) was hier fel op tegen. Het ge weldsmonopolie hoort bij de staat, vond Hillen, en de bedrij ven zouden andere belangen heb ben (werkgelegenheid) dan de Ne derlandse antipiraterijteams (rust op zee). Hennis wilde nog niet vooruitlo pen op de uitkomsten van het on derzoek maar stelde wel dat het punt nu bereikt is om het stand punt te heroverwegen. De WD juicht het onderzoek toe. De PvdA pleitte er in het debat voor om te kijken of de antipiraterij teams niet beter kunnen worden ingezet. Pas als 'de rek' hieruit is, wil de regeringspartij de discus sie beginnen over alternatieven. Zeker duizend Oeigoerse vluch telingen in Nederland kunnen slachtoffer zijn geweest van spionage voor de Chinese over heid. Daarmee lijkt de zaak rond twee Chinese tolken een enorme omvang te krijgen. De twee tolken blijken jaren lang bij talloze verhoren van Oeigoerse asielzoekers aanwe zig te zijn geweest. Ze zouden informatie doorgespeeld heb ben aan de Chinese overheid. Volgens mensenrechtenorgani saties onderdrukt China de Oei- goeren en worden teruggekeer de vluchtelingen gearresteerd en mishandeld. Bij de verhoren die standaard zijn bij een asielaanvraag, gaat het onder meer over de reden voor de vlucht en verblijfplaat sen van familie. Bij de verho ren was jarenlang steevast een van de twee tolken (een echt paar) aanwezig. In februari wer den ze op non-actief gezet, ver moedelijk na onderzoek van de AIVD. Uit overleg van de IND met asieladvocaten blijkt dat de twee tevoorschijn komen in ze ker duizend afgewezen asiel dossiers. Sommige van de be trokken Oeigoeren zijn uitge zet naar China. „Cliënten zeg gen dat familie in China be zoek heeft gehad van de over heid waarbij is verwezen naar het gevluchte familelid", aldus asieladvocaat Lieneke Blijdorp. Advocaten eisen nu dat hun cliënten niet meer uitgezet mo gen worden. Justitie kon giste ren niet op de zaak ingaan. En wie nu overstapt naar Alles-in-1 van Ziggo kan kiezen uit een van bovenstaande aanbiedingen. Kijk voor meer informatie op ziggo.nl of bel 0900-0730 (lokaal tarief). *Geldig zolang de voorraad strekt en alleen voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 mnd geen Alles-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afsluiten. **Daarna vanaf €43,95 p/mnd. Alles-in-1 is veel meer dan televisie, internet en bellen. Zo heb je toegang tot meer dan 1.000 films en series met Interactieve Televisie, kun je gemiste programma's terugkijken via TV Gemist, televisiekijken op je tablet en smartphone via de gratis TV app, gratis bellen met 1,5 miljoen andere Ziggo Telefonie-abonnees, en heb je supersnel internet, keuze uit heel veel digitale zenders én standaard 16 zenders in HD-kwaliteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5