Wandelnetwerk krijgt themawandelingen Inhaalverbod 80-wegen voor landbouwverkeer ►li Lange Moermondsweg maandenlang dicht kpn Nu 3 maanden korting op Alles-in één Standaard met Interactieve TV 26 SCHOUWEN-DUIVELAND ALARMERINGSSYSTEEM Interactieve TV Redders oefenen op Gelderse plas Record matches op Beursvloer Porsche gestolen in Van Egmondlaan 1 aanden Pluspakket met internet door Piet Kieemans DREISCHOR - Het wandelnetwerk op Schouwen-Duiveland krijgt er themawandelingen bij. Rond Brui- nisse bijvoorbeeld kan de visserij centraal staan en een wandeling in de buurt van Dreischor kan land bouw als thema hebben. Er bestaat op dit moment al één thema-wandelpad op Schouwen- Duiveland en dat is het 154 kilo meter lange watersnoodpad. Van af deze maand heeft Schouwen- Duiveland een compleet wandel netwerk met als naam 'Langs wa ter en land.' Het wandelnetwerk heeft een totale lengte van 340 ki lometer en is bestemd voor ver schillende gebruikers. Eilanders kunnen een klein ommetje rond dorp of stad doen en voor de toe rist zijn er meerdaagse wandelin gen uitgezet en leiden wandelin gen naar bijzondere locaties. Het wandelnetwerk - een initiatief van Stichting Landschapsbeheer Zeeland - ontsluit het platteland op plaatsen waar tot dusverre mensen niet mochten komen. Ruim twaalf kilometer pad is aan gelegd bij boeren over hun ak kers. Het wandelnetwerk is be- wegwijzerd volgens het zogehe ten knooppuntensysteem. Het wandelnetwerk wordt donderdag 18 april officieel geopend. Dat ge beurt op Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Alle tachtig-kilo- meterwegen worden in de toe komst conform landelijke richtlij nen voorzien van een doorgetrok ken streep. Dat houdt onder meer in dat land bouwvoertuigen niet meer inge haald mogen worden. Een aantal tachtig-kilometerwegen in Zee land is al voorzien van een doorge trokken streep. Om landbouwver keer toch in te halen zijn langs sommige wegen speciale land- bouwpasseerstroken aangelegd of staan borden langs deze wegen waarop staat dat het inhalen van tractoren is toegestaan. Uiteinde lijk is het de bedoeling dat land bouwverkeer straks niet meer op tachtig-kilometerwegen mag rij den. Dat mag alleen op parallelwe gen. Het is niet altijd duidelijk waarom op wegen maar tachtig, respectievelijk zestig kilometer ki lometer per uur gereden mag wor den. De inrichting van de wegen is niet altijd in verhouding tot de snelheid die je daar mag rijden. Momenteel vindt een onafhanke lijke toetsing plaats van alle we gen in Zeeland. OUWERKERK De reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland doet zaterdag mee aan een grote oefening op de Maas en recreatiepias De Gouden Ham bij het Gel derse Appeltern. Zo'n 130 hulpverleners en 60 figuran ten van Lotus oefenen daar in hulpverlening bij een overstroming. Brandweer en Rode Kruis oefenen mee. ZIERIKZEE De jaarlijkse Beursvloer op Schouwen-Duiveland heeft woensdagmiddag het record aantal van 87 matches opge leverd. Zevenendertig bedrij ven maakten afspraken met vierendertig vrijwilligersor ganisaties. Het was voor het eerst dat ondernemersclub OSD in de organisatie sa menwerkte met het Wel zijnshuis. ZIERIKZEE Een autodief heeft op rela tief eenvoudige wijze in Zie- rikzee een Porsche gestolen. De luxe wagen van het type Panamera stond weliswaar in de garage van een woning aan de Anna van Egmond laan, maar de sleutels lagen daar ook. De dief forceerde tussen dinsdagavond 21.30 en woensdag 6.00 uur een raampje en reed vervolgens weg met de buit Gemeente Vast 5^T mnd* Gemeenten op de Bevelanden denken verschillend over de effectiviteit van getraind in het omgaan met AED-apparatuur. foto ANP auto's. Dit is met name het ver keer dat nu nog via de Rampweg richting Renesse rijdt. Om er voor te zorgen dat de weg veilig blijft, wordt deze anderhal ve meter breder, zodat aan weers zijden fietsstroken kunnen wor den aangebracht. In de berm komen bovendien doorgroeistenen. Langs het noordelijke stuk Lange Moermondsweg richting Renesse wil het waterschap vanwege de verwachte drukte eigenlijk een vrijliggend fietspad aanleggen. Daar is echter aankoop van land bouwgrond voor nodig. Het waterschap verwacht dat dit op z'n vroegst in 2014 kan wor den gedaan. Op verzoek van de ge meente Schouwen-Duiveland wordt dan óók een ruiterpad aan gelegd. De totale kosten van het project bedragen minimaal zes ton. doet 't gewoon door Joeri Wisse ELLEMEET - De Lange Moermonds weg tussen Ellemeet en Renesse gaat vanaf volgende week op de schop en is daarom tot 7 juni dicht voor alle verkeer. Omdat de weg wordt aangesloten op het nieuwe stuk Recreatiever- deelweg dat de provincie momen teel aanlegt, verwacht waterschap Scheldestromen in de toekomst fors meer verkeer op de route. Nu rijden per etmaal gemiddeld nog 180 auto's over de polderweg. Als de weg straks via een ovonde wordt aangesloten op de Recrea- tieverdeelweg, verwacht het wa terschap dat dagelijks 500 auto's via de Lange Moermondsweg in de richting van Ellemeet rijden. De andere kant op, in noordelijke richting, wordt het nog drukker met naar schatting dagelijks 1600

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56