Bouw Zilthus Renesse gaat in mei van start 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CURSUS GASTHEERSCHAP CREVELINGEN Ondernemers van Schouwen en Goeree worden klaargestoomd tot gastheren van de Grevelingen. Meiden van Binnen de Veste winnen schoolvoetbal _L_ EP EP Gastheer weet straks alles De derde cursusdag van Gastheerschap Grevelingen staat in het teken van cultuurhistorie. Na een workshop kaartlezen door Bram Coomans bezoekt de groep de plek waar tot zestig jaar geleden de beurtvaarders afmeerden: het voormalige haventje Beldert. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse DREISCHOR - Wie van ruige en uit gestrekte natuur houdt, moet eens op de Slikken van Flakkee gaan kijken. Dat is net een prairie. En wist u dat zeehondjes die vroe ger op de zandplaten in de Greve lingen lagen massaal werden doodgeknuppeld? Een pels van een jong dier deed zo'n veertig gulden; een tientje als er een ko gelgat in zat. En wie de Grevelin gen eens wil proeven, moet z'n tanden in het 'pain de mer' van bakker Spelt uit Bruinisse zetten. Weliswaar bereid met water uit de Oosterschelde in plaats van de Grevelingen, maar de smaak is er niet minder om. Het is een greep uit de vele feitjes die een groep van zo'n 25 onderne mers aan de weerszijden van het Grevelingenmeer vanaf dit sei zoen met hun gasten kunnen de len. Dit voorjaar maken ze zich al lerlei wetenswaardigheden over het meer en de omringende eilan den eigen door een cursus Gast heerschap te volgen. In vier delen worden de cursisten bijgespijkerd over de ontstaansgeschiedenis van het meer, de natuurwaarden en wat er op het gebied van recrea tie te doen is. Vandaag komen de cursisten bij een op wijnhoeve de Kleine Schorre in Dreischor, waar de cul tuurhistorie van het gebied op het programma staat. „De familie Van de Velde had ook graag mee willen doen, maar helaas, de cur sus zat al vol", vertelt cursusleider Rita de Ligt van IVN Zeeland. De andere drie bijeenkomsten leidt door Ton van den Nouweland RENESSE - Recreatie-ondernemer Mark Ruijtenberg wil in mei begin nen met de bouw van de eerste fa se van het Zilthus aan de Ramp- weg in Renesse. Het gaat in totaal om 23 vakantie woningen op de plek van boerde rij Het Zeehuis uit 1765. In de eer ste fase wordt het woonhuis gere noveerd en de schuur gesloopt. In plaats van de schuur komt een ge bouw van zes appartementen over twee bouwlagen. „De proce dure hiervoor is nu in de eindfa se. We willen in mei met het werk beginnen", aldus Ruijten berg. Fase twee, de bouw van vier 'wagenhuizen' die elk uit vier ap partementen bestaan, komt nu in procedure. Omdat hiervoor het be stemmingsplan moet worden aan gepast vragen B en W de gemeen teraad om een 'verklaring van geen bedenking'. Daarna komt het plan ter inzage. Zilthus komt naast strandpark De Zeeuwse Kust van Ruijtenberg en beslaat 5700 vierkante meter. Be woners van Het Zilthus mogen ge bruikmaken van de voorzienin gen op het strandpark. Het goed koopste appartement op het pro ject gaat 240.000 euro kosten. ZIERIKZEE - Er waren strafschop pen voor nodig om de meiden van de J.L. De longeschool te ver slaan, maar daarna smaakte de overwinning zoet voor het team van OBS Binnen de Veste uit Zie- rikzee. Zij mogen op 15 mei aan treden in de Zeeuwse finale schoolvoetbal voor meisjes in Heinkenszand. OBS 't Staepel'of uit Renesse werd derde, OBS Dui- veland in Nieuwerkerk vierde. De sportiviteitsprijs ging woensdag op sportpark Den Hogen Blok naar de J.W. van der Doelschool. Er waren 230 voetbalsters actief. Een spelmoment uit de wedstrijd basisschool De Kirreweie (blauwe shirts) tegen 't Stoofje. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54