UIT 11 Het 18e Nederlands Cartoonfestival, vanaf dinsdag te bezoe ken in Het Markiezenhof in Bergen op Zoom, staat in het te ken van vooroordelen en stereotypen. DONDERDAG 11 APRIL 2013 De tweede editie van de dertigplusparty was met 700 toeschouwers uitver kocht foto Stefan Damen Het begon als niets meer dan een leuk feestje, bedacht door een groepje vriendinnen die vonden dat er voor dertigplussers in Ter- neuzen maar bar weinig te doen was. Een jaar en twee edities later is van die klein schalige gedachte geen sprake meer. Hun idee voor een dertigplusdiscoparty in Terneuzen bleek een schot in de roos. Za terdag dansen in het Scheldetheater zeker zevenhonderd dertigers en veertigers zich weer in het zweet op de muziek van even, maar nog niet zo heel lang geleden. De or ganisatie houdt vast aan deze locatie, die vorig jaar oktober noodgedwongen pas vlak voor de tweede editie in het vizier kwam. Gedoe met een vrijstelling op een bestemmingsplan voor een feest met meer dan vierhonderd bezoekers op de eigenlijk voorziene locatie (De Brouwzaele in Ter- neuzen) noopte de vriendinnen te verkas sen naar het theater. Dat zorgde voor veel kunst- en vliegwerk. Nu verliep de organisatie een stuk rusti ger. „Vanaf het eerste moment was duide lijk dat we weer in het Scheldetheater zou den gaan feesten, dus konden we de be schikbare ruimte ook helemaal naar onze zin inrichten", vertelt mede-organisator Pauline van der Waal. Het thema is 'navy style'. Het theater wordt omgetoverd in maritieme sferen. Discogangers mogen (maar niet verplicht) ook in outfits komen die doen denken aan matrozen, piraten of mariniers. Dertigplus Discoparty, zaterdag vanaf 21.00 uur, Scheldetheater, Terneuzen. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij Buijze Verzekeringen, Axelsestraat 38 in Terneuzen. Tel: 0115-696737. Beste cartoons in Markiezenhof Cartoon van Graham Fowell. Het is de vierde keer dat het Nederlands Cartoonfestival - een samenwerkingsver band van Het Markiezen hof, FECO (Federation of Cartoonist Organizations) en De Tlilp (Nederlandse Cartoonistenvereniging) - in het Bergse stadspaleis gehouden wordt. Er doen zo'n 400 cartoonisten aan mee uit 51 verschillen de landen, waaronder de Verenigde Staten, Canada, China, Cuba, Iran, Israel, Verenig de Arabische Emiraten, Wit-Rusland en Sy rië. In totaal waren er dit jaar 1800 inzendin gen. De honderd beste worden tentoonge steld en zijn bovendien opgenomen in de catalogus Vooroordelen Stereotypen, die te koop is bij de receptie van het museum. De geëxposeerde cartoons zijn genomi neerd voor de vier prijzen die worden uit gereikt in het kader van 'Beste Cartoon 2013'. Cartoonfestival, van 16 april t/m 27 oktober in Het Markiezenhof, Steenbergsestraat 8, Bergen op Zoom. Geopend: di t/m zo van 11.00 tot 17.00 uur. Cartoon van Valery Chmyriov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51