UIT 5 GEBAKKEN SCHOLFILETS MET KRUIDIGE BOTERJUS www.pzc.nl/uit DONDERDAG 11 APRIL 2013 ve ontpitte witte druiven. Platvis gecombineerd met fruit, je moet ervan houden. Die andere restau- rantklassieker Sole Picasso (tong met gemengd fruit) heeft mij nooit kunnen bekoren, zeker niet als er banaan en fruit uit blik doorheen zit, brrr. Dan neemt mijn gezicht vanzelf Picasso-ach- tige trekken aan! Wist je trouwens dat een flinke schol in z'n geheel ook makkelijk en heel decoratief(!) op de barbe cue te bereiden is? Huid haaks op de middengraat inkepen, inwrij ven met olijfolie en zout en tus sen de visklem klemmen. Roos ter hem in circa 8 minuten, beetje afhankelijk van dikte, boven het vuur. Halverwege draaien. Lekker met zeezout en citroen. Deze methode komt uit het door mij al eerder geroemde informa tieve visboek 'Werken met Vis' van Bart van Olphen. Helemaal hip onder professionele koks is het om de vis volledig on dergedompeld in olijfolie op lage temperatuur (6o graden) zachtjes te garen. Die olie kun je allerlei smaken meegeven: sjalot, rode pe per, tijm, knoflook, laurier of een combinatie van.... Druppel er wat gearomatiseerde olie over en om heen op het bord en serveer met brood. Deppen maar. Bakken is wat mij betreft de mak kelijkste en snelste manier om scholfilets klaar te maken (zie re cept). Simpel, maar zo lekker! Echt moeilijk is fileren niet, maar ik laat dat werkje met plezier over aan de vakman. Eet verse ge fileerde vis liefst op de dag dat je hem gekocht hebt. Benodigdheden voor 4 personen: 8 kleine scholfilets; sap van halve ci troen; 2 eetlepels bloem; peper en zout; 4 eetlepels roomboter; 1 eetle pel gehakte verse peterselie of 1 eetlepel gehakte kappertjes; 6 vastko- kende aardappels, in parten; 500 gram doperwten (diepvries) of ge schrapte worteltjes. Bereiding: doe 2 eetlepels bloem in diep bord, kruid met zout en vers gemalen peper. Wrijf scholfilets in met citroensap, laat 1 minuut intrek ken, dep droog met keukenpapier. Wentel ze door bloem. Smelt klont boter in grote anti-aanbak koekenpan. Schud overvloedige bloem van fi lets en bak ze op halfhoog vuur in circa 2,5 minuut goudbruin. Mini maal bewegen, net genoeg om vis niet te laten vastplakken. Keer met behulp van een brede spatel voorzichtig om. Bak ook andere kant knap perig bruin. Neem uit pan, smelt zo nodig nog wat boter bij in bakvet. Roer er wat fijngesneden peterselie of gehakte kappertjes, theelepel ci troensap en snufje zout door. Serveer met in schil gekookte aardappel partjes, gestoomde worteltjes of doperwtjes. Schep wat van boterjus over vis en aardappels. Tip: bak filets in 2 koekenpannen, dan hebben ze meer ruimte, worden mooier bruin en beschadigen ze minder snel bij omkeren. Pannenkoeken eten met draaiende molentjes op de achtergrond, foto Dirk-Jan Gjeltema Pannenkoeken bakken onder een grote schouw. I Pannenkoekenmolen De Graanhalm Burghseweg 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45