Tijd van Ballets Russes herleeft
met voordracht en pianospel
Podiumagenda
2 UIT
-jjil
Cabaretier Silvester Zwaneveld werd be
kend als de helft van het duo Arie Sil
vester. Met zijn derde solovoorstelling
In de lift' is hij zaterdag te zien in Goes.
Arthur Japin tijdens een literaire avond vorig jaar in Zierikzee.
En nu is het kleine paardje moe", zei
danser Vaslav Nijinksi op 19 januari
1919 middenin een dans. Daarna
heeft hij nooit meer gesproken.
Deze wereldberoemde balletdanser staat
centraal in een programma met pianomu
ziek en voordracht zondagmiddag in de Sint
Jacobskerk in Vlissingen.
Nijinksi was de spil in het legendarisch Les
Ballets Russes van Serge Diaghilev, dat to
taal vernieuwende balletten op de planken
bracht, zoals Prélude a l'apres-midi dun faune
op muziek van Debussy en Petrouchka en Le
sacre du printemps beide op muziek van Stra
vinsky. Het laatst genoemde ballet leidde bij
de première in 1913 in Parijs tot een ware rel.
Nijinsky's choreografie was woester en wil
der dan het publiek ooit had meegemaakt.
De toeschouwers vroegen zich af of deze hef
tigheid de naam ballet nog wel waardig was.
Over de opkomst en ondergang van deze
danser schreef Arthur Japin het boek Vaslav.
De pianisten Wyneke Jordans en Leo van
Doeselaar zullen zondag naar aanleiding
van Japin's boek en met de schrijver zelf als
declamator de periode van de Ballets Russes
weer tot leven brengen.
Hierbij wordt muzikaal geput uit de vele ori
ginele bewerkingen voor piano a quatre
main van werken, waarop door de Ballet
Russes werd gedanst.
Zondag 14 april, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 15.30
uur.
DONDERDAG 11 APRIL
Middelburg
Cabaret: Schudden met 'We vieren
het maar1,
Schouwburg, 20.00 uur
Vlissingen
Zeeuwse troubadour Jacco Ricardo,
Ter Reede, 14.30 uur
Cabaret: 'Er is geen plan B', Soundos,
Arsenaaltheater, 20.15 uur
Terneuzen
Start stichting Mascura, benefietavond
met optreden scholieren,
Porgy en Bess, 19.30 uur
Cabaret Jochem Myjer (uitverkocht),
Scheldetheater, 20.00 uur
VRIJDAG 12 APRIL
Goes
RAS-concert met Zeeuws Studentenor
kest, Fins jeugdkoor Chorus lucundus,
Pontes Scholierenkoor en leerlingen Dans-
cademie Tilburg,
Grote of Maria Magdalenakerk, 20.00 uur
Krabbendijke
Carolien Borgers met 'Happy End' be
geleid door Chris Grem,
De Meiboom, 20.00 uur
Middelburg
Miniconcert pianist Marcel Worms
interview door Ernst Jan Rozendaal,
De Drvkkery, 15.30 uur
Jaarconcert De Zeeuwse Muzikanten,
't Spiegeltheater, 20.00 uur
Pianist Marcel Worms: De Goldberg
Metamorphosen,
Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur
ABBA Gold,
Schouwburg, 20.00 uur
Dansfeest Beat Trippin' met dj's Foul-
der, Chrisson en Sneaze,
De Spot, 21.00 uur
Oostburg
Cabaret: 'De Cultuuroptimist' door Vin
cent Bijlo,
Ledeltheater, 20.15 uur
Concert Maiden United (tributeband),
The Lane, 21.00 uur
Oud-Vossemeer
Sing-in georganiseerd door christelijk
lifestylemagazine 'Zij en Zeeuws'.
De Vossenkuil, 19.30 uur
Serooskerke (W)
Toneelvereniging 'Serooskerke' brengt
plattelandskomedie 'Eerlijk of heerlijk',
De Zandput, 20.00 uur
Terneuzen
Bluesroute: optredens in elf cafés.
Openingsconcert Doghouse Sam His
Magnatones, Porgy en Bess (20.30 uur),
Binnenstad, 20.30-02.00 uur
Dansvoorstelling 'Ikusasa-This is Afri
ca',
Scheldetheater, 20.00 uur
Aftrap café-podium met Giant Dia
mond Sea Turtle, Reptilians, Dorien Sma-
bros en Blindview,
De Pit, 20.30 uur
Vlissingen
Vitalski De Leeuw
Arsenaaltheater 20.15 uur
Toneelvoorstelling '8 Vrouwen', de
Zeeuwse Komedie,
Theater Vestzak'99, 20.30 uur
Zierikzee
Vierde ronde Regioruis,
Brogum, 20.30 uur
Zoutelande
Benefietconcert Danielle Staps en Regi
nald Peene voor Blessed Generation,
Catharinakerk, 20.00 uur
ZATERDAG 13 APRIL
Goes
Cabaret: Silvester met 'In de lift',
De Mythe, 20.00 uur
Komedie 'Boeing Boeing' door Toneel
vereniging Kunstvrienden,
De Spinne, 20.00 uur
Zwaar! vs PRSPCT: The hard way tour
pts, (Drum 'n Bass en Hardcore),
Podium 't Beest, 20.30 uur
Heinkenszand
Cowboy Billy Boem en de Indiaan ko
ken erop los, familievoorstelling,
De Stenge, 15.00 uur
Hengstdijk
Q-Music met 'The Party in de polder',
De Vette Music Hall, 21.00 uur
Hulst
ZMS2C: festival Zwse Muziekschool,
Diverse locaties, 10.00-17.00 uur
Concert Madrigaalkoor Middelburg,
Basiliek, 14.00 uur
Kamperland
Optreden Trash Hombres,
Café Havenzicht, 21.00 uur
Kats
Toneelvereniging Comedia della Mare
speelt de klucht 'Familie is ook niet alles'.
Dorpshuis de Vriendschap, 20.00 uur.
Kerkwerve
Toneelvoorstelling 'Een moordweek-
end', Toneelvereniging Variabel,
Dorpshuis Züüdende, 20.00 uur
Kloetinge
Het Holland-Koor zingt voor Israël,
Geerteskerk, 17.00 uur
Kortgene
Muziekprogramma 'Carte Blanche',
muziekgroep Alderliefste,
De Pompweie, 20.00 uur
Middelburg
Jazz in de Brasserie: Stephanie Francke
Koen Schalwijk,
De Drvkkery, 15.30 uur
Musical 'De betovering van Belle en
het Beest', Muziektheater Zeeland,
Schouwburg, 20.00 uur
Jaarconcert De Zeeuwse Muzikanten,
't Spiegeltheater, 20.00 uur
Toneelvoorstelling 'In wankel even
wicht', Middelburgs Theater,
Minitheater, 20.30 uur
Nieuw- en Sint Joosland
'Cartoonist cabaret' van Martin Simek,
De Wegwijzer, 20.30 uur
Oost-Souburg
Concert Scheldeloodsenkoor,
Historische Kerk, 20.00 uur
Ouddorp
Voorronde Beachboom DJ-contest,
Beachclub 't Gorsje, 22.00 uur
Ovezande
Finale Spectra, met Monsun the Ma-
jestical Masters of Mayhem, Libertation,
Nutz!, Try the Roof, Clear Clamour, Dehu-
manization, The Fictionals en Project. Spe
cial act is Volbeer,
De Klomp, 19.00 uur
Terneuzen
An Afternoon Collection of Fine Music
met DJ 'De vrouw van Rinus',
De Pit, 15.00-19.00 uur;
Veere
'Een verhuizing met ongemakken', To
neelver. Tot Leringhe ende Vermaeck,
Het Akkoord, 19.45 uur
Vlissingen
Optreden band Flashback
Atrium Ter Reede 14.30 uur
Jaaruitvoering Koninklijke Harmonie
Ons Genoegen o.l.v. Ward de Ketelaere
m.m.v. Delataband en Jeugd Deltaband,
Sporthal Baskensburg, 19.30 uur
Lentefeest m.m.v. diverse artiesten,
Arsenaaltheater, 20.30 uur
Nederpop Night met Def P., Diggy
Dex en Engel DJ DNS
De Piek 22.00 uur
Zaamslag
Optreden Marjolein Meijers,
Podium van Zaamslag, 20.00 uur
Zierikzee
Muzikaal theaterproject 'Ik kus je dui
zendmaal', Ensemble Waisisi en acteurs,
Zolder Stadhuismuseum, 20.00 uur
Optreden Amsterdam Klezmer Band,
Brogum, 21.30 uur
ZONDAG 14 APRIL
Goes
In Memoriam acteur Jeroen Willems
met diverse filmvertoningen,
Podium 't Beest, 14.30 en 19.30 uur
Concert Cyprus Trio,
Foyer De Mythe, 15.00 uur
Middelburg
Jeugdvoorstelling 'Ernst en Bobbie
De Rest',
Schouwburg, 13.30 en 16.15 uur
Kinderklassiek SchweigmanSr met
'Slagschaduw',
Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur
Toneelvoorstelling 'In wankel even
wicht', Middelburgs Theater,
Minitheater, 14.30 uur
Rock Session m.m.v. Joyrock,
't Schuttershof, 17.00 uur
Oostburg
Het kinderconcert 'Verenliefde' in het
Ledeltheater is geannuleerd
Renesse
Jazzconcert kwartet Maarten Bruijnes,
Slot Moermond, 15.00 uur
Terneuzen
Van barok tot hedendaags. Daria van
den Bereken (piano), Felicia van den End
(fluit) en Karin Strobos (mezzosopraan).
Porgy en Bess 15.00 uur
Singer-songwriter Ed Laurie, Equinox
en The Peacekeeper,
De Pit, 19.30 uur
Vlissingen
Optreden Flashback,
Ter Reede, 14.30 uur
Toneelvoorstelling '8 Vrouwen', de
Zeeuwse Komedie,
Theater Vestzak'99,15.00 uur
Muzikaal-literair programma rond
Vaslav Nijinski met Arthur Japin (teksten,
voordracht) Wyneke Jordans/Leo van
Doeselaer (piano),
Sint Jacobskerk, 15.30 uur
Mobunk (funk-jazz),
Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.30 uur
Walsoorden
Optreden band PocoLoco,
Cultuurpaviljoen De Perk, 15.00 uur
Zierikzee
Muzikaal theaterproject 'Ik kus je dui
zendmaal', Ensemble Waisisi en acteurs-
groep,
Zolder Stadhuismuseum, 16.00 uur.
Silvester is
door Martin Hermens