PZC Vorig jaar presenteerde de Zeeuwse Muziekschool zich met een grootscheeps festival in Goes. Dat was zo'n succes, dat zaterdag een tweede editie volgt, ditmaal in Hulst. ENKELE HOOGTEPUNTEN TIJDENS TWEEDE EDITIE ZMS2C donderdag 11 april t/m woensdag 17 april 2013 UitGids Lekkere pannenkoeken onder woest draaiende wieken PAGINA 4 EN 5 Vooroordelen en stereotypen in het Markiezenhof PAGINA 10 door Rolf Bosboom Optreden in de Grote Kerk in Goes, vorig jaar tijdens ZMS2C. foto Willem Mieras Talent laat zich horen De naam van het muziekfesti val doet bijna denken aan een wiskundige formule: ZMS2C. Die kan, deels op zijn Engels gelezen, wor den uitgelegd als 'Zeeuws Muziekschool to see'. Of wel: de instelling wil een dag lang laten zien, maar vooral laten horen, wat voor ta lent zij allemaal in huis heeft en hoe groot de verscheidenheid daarbinnen is. Vorig jaar maart beleefde het festival zijn primeur. Honderden leerlingen uit heel Zeeland en tientallen docenten deden er aan mee. Zij gaven miniconcerten op diver se locaties in de Goese binnenstad. ZMS2C trok enkele duizenden belangstellenden. Geen wonder dat al op de dag zelf de ambi tie werd uitgesproken om er een terugke rend evenement van te maken. Die doelstelling is nu ook verwezenlijkt, met ditmaal Hulst als decor. Aan de opzet Burgemeester Jan-Frans Mulder opent het festival om 10.00 uur in de Basiliek. Daarna klinkt de Ouverture die Christian Blaha voor de gelegenheid heeft gecomponeerd. Voor zwangere vrouwen partners) is er het Bolle Buiken Concert, voor kinderen tot zes jaar het Ukkepukconcert. Vooraf aan melden (via zms2c.nl) is gewenst. Bekende musici die aan ZMS2C meewerken is niet ingrijpend gesleuteld, zegt Sandra de Smit, regiodirecteur van de Zeeuwse Muziekschool. „Never change a winning team. De formule bleek goed te werken, dus daar hebben wij weinig aan veranderd. De locaties liggen nu dichter bij elkaar dan zijn Dirk De Caluwé (die bigband dirigeert), Peter Verhoyen en Aldo Baerten (dwars fluit), Jeroen Simons (drums), Pieter de Nijs (orgel) en Stefan De Schepper (piano). The Young Ones treden eind van de middag op in de basiliek. Daar is om 17.30 uur ook een gezamenlijke afsluiting van de dag. Het complete programma met tijden is te vinden en te downloaden op www.zms2c.nl. in Goes, zodat het geheel wat compacter is dan vorig jaar." Het programma omvat in totaal zo'n 75 con certen. „Vorig jaar lag mede door de deelna me van Rik Mol de nadruk onder meer op jazz, zonder de andere stijlen te verwaarlo zen", zegt De Smit. „Nu hebben we Edwin de Neijs, euphoniumspeler uit Zeeuws- Vlaanderen, als artist in residence. Daardoor zie je dat de stijl van het festival vanzelf op schuift richting hafabra, hoewel er zeker ook volop pop en klassiek is." De Neijs, werkzaam als musicus bij de Luchtmachtkapel, is zaterdag bij diverse op tredens betrokken. Samen met zijn colle ga's van het Tuba4tet verzorgt hij 's och tends tubaworkhops. Met hetzelfde kwar tet treedt hij 's middags op in het Baude- loo. Later op de middag is hij solist bij The Young Ones. De Neijs stond aan de wieg van dat orkest. Aanvankelijk stond ook een uitvoering van zijn compositie Airpower op het programma, maar die gaat niet door. Het is de bedoeling ook de komende jaren ZMS2C te houden, aldus De Smit. „Het voorlopige idee is om het volgend jaar op wat kleinere schaal te doen in Tholen en in 2015 echt uit te pakken in Middelburg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41