Daar gaan we weer, wanneer houdt 't op bij Neckermann? 26 WALCHEREN GroenLinks en LPV vragen in moties om onderzoek naar andere manieren om ziekenhuiszorg op peil te houden. Veere genomineerd voor Recycle Awards Zeeuws Palet houdt expositie in Abdij Jongen raakt ernstig gewond bij aanrijding 'Geen vertrouwen meer in ADRZ' door Maurits Sep VLiSSlNGEN - GroenLinks en Loka le Partij Vlissingen (LPV) in Vlis- singen willen andere mogelijkhe den onderzoeken om een goede ziekenhuiszorg op Walcheren te houden. Zij dienen daarvoor elk een motie in tijdens de raadsver gadering die vanavond plaats vindt in Vlissingen. Beide partijen hebben het vertrou wen in de directie van het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis volle dig verloren. Reden daarvoor is dat er nog steeds geen geld is voor de nieuwbouwplannen. Daarom is ook nog geen aanvraag inge diend door de ziekenhuisdirectie om het bestemmingsplan voor de Mortiere zo te wijzigen dat daar een nieuw ziekenhuis gebouwd kan worden. De ziekenhuisdirectie zei onlangs tijdens een gesprek met de PZC dat het huidige ziekenhuis in Vlis singen hoe dan ook gesloten moet worden, omdat het in te slechte staat verkeert en het te veel geld kost om het op te knap pen. Een alternatief voor nieuw bouw in de Mortiere, mocht dat niet lukken, is er echter niet. Daarom hebben GroenLinks en LPV er geen vertrouwen meer in dat de directie van het ADRZ kan zorgen voor goede ziekenhuiszorg in Vlissingen en op Walcheren. De directie komt eerder gedane beloftes en al gemaakte afspraken niet na, stelt GroenLinks. Volgens de LPV brengt de directie van het ADRZ de zorg op Walcheren ver der in gevaar. Beide partijen dienen vanuit die achtergrond vanavond elk een mo tie in tijdens de raadsvergadering in Vlissingen. GroenLinks wil dat het college van B en W van Vlissingen de ver trouwensbreuk kenbaar maakt aan de ziekenhuisdirectie. Ook moet het college 'het initiatief ne men om nieuwe mogelijkheden te onderzoeken om tot goede zie kenhuiszorg in Vlissingen en op Walcheren te komen'. Ook de LPV pleit voor een studie naar andere mogelijkheden voor goede ziekenhuiszorg op Walche ren. De partij verwijst naar de voorwaarden die de Nederlandse Mededingingsautoriteit heeft ge steld aan de toekomstige zieken huiszorg voordat de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes mochten fu seren. De LPV vraagt het college om samen met de gemeenten De directie van het ADRZ komt eerder gedane belof tes en gemaakte afspraken niet na, stelt GroenLinks Middelburg en Veere en de pro vincie Zeeland het initiatief te ne men die zorg te waarborgen, des noods met een andere partij dan het ADRZ. De LPV wil dat ook wordt bezien of het mogelijk is bepaalde specia lismen die de afgelopen jaren zijn verplaatst naar Goes weer terug te halen naar Vlissingen. Spoedeisen de eerste hulp en intensive care horen ook op Walcheren thuis, be nadrukt de LPV in haar motie. Het gemeentebestuur moet niet meewerken aan plannen die deze eisen niet respecteren, besluit de partij haar opdrachten aan het col lege van B en W. De gemeenteraad vergadert van avond om 19.30 uur in het stad huis. Dan zal blijken of (één van) beide moties de steun van een meerderheid van de raad krijgen. DOMBURG Veere is een van de gemeenten die zijn genomineerd voor de Recycle Awards. Voor die prijs zijn drie categorieën. Veere is met de gemeenten Twente- rand, Wierden, Marum en Rijs- sen-Holten genomineerd in de categorie oud papier en karton. De prijzen worden vandaag uit gereikt. Dat gebeurt tijdens het Gemeentelijk Afvalcongres, dat wordt gehouden in Amers foort MIDDELBURG Leden van Het Zeeuws Palet hou den van 27 april tot en met 5 mei een expositie in de Kloostergan gen en de Loggia van de Abdij in Middelburg. Bezoekers zijn dage lijks welkom van 11.00 tot 17.00 uur. Het Zeeuws Palet bestaat ruim dertig jaar. Elke dag zijn er men sen van het bestuur of deelne mende kunstenaars aanwezig voor informatie over de kunstwer ken en over Het Zeeuws Palet. MIDDELBURG Een jongen van 16 uit de ge meente Veere is dinsdagmid dag zwaargewond geraakt bij een verkeersongeval op de Noordweg in Middelburg. Hij passeerde op zijn brommer wat geparkeerde auto's en kwam daarbij in botsing met een auto die hem tegemoet kwam. De bestuurder van deze auto probeerde nog uit te wij ken maar de brommer botste toch tegen de auto. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De medewerkers van Neckermann hebben de laatste jaren reorganisatie na reorganisatie meegemaakt. Als bij webwarenhuis Neckermann.com in Sint Jansteen wordt aangekondigd dat later op de dag een bedrijfsmededeling volgt, slaat bij menig werknemer de schrik om het hart: „Daar gaan we weer..." Het begon allemaal zo mooi. Op 16 augustus 1968 zette Necker mann voet op Nederlandse bo dem door de Textielcentrale Hulst over te nemen. Het Duitse moederbedrijf zette er vaart ach ter en datzelfde jaar startte ook de verspreiding van de zo bekende catalogus in Nederland, er rolden er meteen 175.000 van de pers. Acht jaar later werd het hoofdkan toor in Sint Jansteen betrokken en kon de expansie van het post orderbedrijf beginnen. "Rissen 1976 en 2000 ging het Neckermann ronduit voor de wind; het ene na het andere maga zijn werd geopend of uitgebreid, er kwam een nevenvestiging in Terneuzen en het personeelsbe stand groeide gestaag. Telde het bedrijf in 1987 nog 365 medewer kers, in het jaarverslag over 1995 stonden er al 661 werknemers in de boeken. Kleding, witgoed of meubels be stellen uit een catalogus ('De dik ste winkel van Nederland', vol gens de slogan uit 1991) had welis waar een suf imago; desondanks lag die catalogus, die uiteindelijk ruim duizend pagina's telde, bij zowat alle Nederlanders in huis en werd er gretig uit besteld. Het gemak diende immers de mens en het motto van oprichter Josef Neckermann sprak de Hollanders aan: „Goede kwaliteit voor een matige prijs." Na de eeuwwisseling volgde de ommezwaai. Internet raakte steeds meer in zwang en Necker mann haakte in 2002 aan met de opening van een webwinkel www.neckermann.com. Ondanks deze nieuwe impuls rommelde het wel bij het bedrijf. Magazijnen sloten en Necker mann in Sint Jansteen kreeg te maken met veel wisselingen in de directie. De ene na de andere di recteur werd aangesteld en weer overgeplaatst. "Rissen 2001 en 2005 wijzigde de samenstelling van de directie liefst vijf keer. Köbe, Van der Berg, Franz, Bod- daert, ze kwamen en gingen, maar geen van allen wisten ze de oplossing voor de neerwaartse spi raal waarin Neckermann verzeild was geraakt. In 2006 begon de misère pas echt; papier had echt afgedaan, klanten wilden online winkelen en Neckermann, een log schip, wij zigde van koers. Overtollige be manning werd overboord gezet, honderd medewerkers werden ontslagen. Toen volgden zeven ja ren waarin het bedrijf twee keer van eigenaar wisselde en nog eens vijf ontslagrondes volgden. Met het verdwijnen van de catalo gus werd Neckermann van de dik ste winkel van Nederland een ma ger scharminkeltje. Als ook de eergisteren aangekon digde reorganisatie is doorge voerd, en er afdelingen zijn ge schrapt en samengevoegd, staan er nog slechts zo'n tweehonderd medewerkers in de boeken. Nog niet eenderde van het personeels bestand in 1995. De huidige werk nemers kunnen niet anders dan zich schrap blijven zetten en ook zij roeren zich op internet. „Daar gaan we weer... Wanneer houdt het op?" Als de nieuwe reorganisatie is doorgevoerd, staan er nog zo'n tweehonderd me dewerkers in de boeken. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26