Reimerswaal en Goes steunen kostenverdeling brandweer wel Huurders: S i LEEFBAARHEID Excursie langs natuurtuinen Doop schip in Middelburg 24 WALCHEREN Door bezuinigin gen is het afge lopen met de woningcorporatie als het duizend- dingen-doekje. I Leefbaarheid wordt zorg Wijkbeheerder Glenn Fabry (I) van woningcorporatie l'Escaut praat met Ghalid Amri, die bezig is een schutting te bouwen. Hoewel l'Escaut minder geld zal investeren in leefbaarheid, blijven de wijkbeheerders wel aan het werk. foto Lex de Meester middelburg - De KNNV (Konink lijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging) afdeling Walche ren houdt donderdag 18 april in Middelburg een excursie langs 'na tuurvriendelijke tuinen'. De KNNV heeft dit jaar 'natuur om ons heen' gekozen. Wat kun je als tuinbezitter doen om meer na tuur in stad en dorp te krijgen? Tijdens de excursie wordt op die vraag antwoord gegeven aan de hand van een aantal praktijkvoor beelden. Deelname aan de excursie is ook voor niet-leden gratis. De excur sie start om 19.00 uur op het Euro paplein (bij de Aldi in de wijk Griffioen) en duurt ongeveer an derhalf uur. door Theo Giele middelburg - Reimerswaal en Goes onderschrijven wel de nieu we kostenverdeling van de brand weerzorg in Zeeland. Dit in tegen stelling tot wat de WD-fractie in Middelburg dinsdagavond als ver wachting uitsprak. De Goese raad heeft al ja gezegd en het ziet er naar uit dat ook de gemeenteraad van Reimerswaal instemt met de verdeling van de kosten voor de brandweer in Zee land. Dat bleek tijdens de vergadering van de raadscommissie van Rei merswaal die tegelijkertijd plaats vond met de vergadering in Mid delburg waar Nieuwenhuis het woord voerdde. Deze commissie van Reimerswaal schaarde zich wel achter de opzet en betaling van de nieuwe Veiligheidsregio waarvan de brandweer deel uit maakt. De gemeenten Middelburg en Vlissingen zijn tegen de nieuwe verdeelsleutel omdat het hen elk pakweg een half miljoen per jaar meer kost, zonder dat daar meer brandweerzorg tegenover staat. Als tweederde van de stemmen binnen de regio akkoord gaat, kan die kostenverdeling echter door de meerderheid aan de minder door Emile Calon heid worden opgelegd. Daarom gaf de opmerking van WD-frac- tievoorzitter Benno Nieuwenhuis dat er meer gemeenten zijn die te gen zullen stemmen de Middel burgers enige, maar naar nu blijkt valse, hoop. Raadslid Nieuwen huis baalt ervan. Hij, en ook wet houder Chris Simons, hadden af gelopen zaterdag op een bijeen komst van WD-bestuurders in Heinkenszand van partijgenoten uit Reimerswaal en Goes begre pen dat in die gemeenten nog gro te bezwaren leefden tegen de ver deling van de kosten in de Veilig heidsregio. Vanavond beslist de Vlissingse raad over de kwestie. vlissingen - De woningbouwver enigingen moeten bezuinigen en dat zullen de huurders merken, al dus directeur Jan van Beekhuizen van l'Escaut. De corporaties moe ten namelijk miljoenen afdragen aan het Rijk vanwege de huurders- heffing. De Vlissingse woningbouwvereni ging zal als gevolg daarvan nood gedwongen minder actief zijn in de buurt en de buurtbewoners zullen meer zelf moeten doen om ervoor te zorgen dat hun omge ving leefbaar blijft, aldus de direc teur. Als voorbeeld noemt hij de containerdagen. „Daar stoppen we mee." Dus plaatst l'Escaut van af nu geen grote afvalcontainers centraal in de wijken zodat bewo ners daar hun oude zooi in kwijt kunnen. vlissingen - Voorzitter Hans Schaap van de huurdersvereni ging van l'Escaut vindt het erg spijtig dat de Vlissingse corpora tie zich wat meer terugtrekt uit de wijken. „Maar dat is onvermij delijk. Het komt doordat woning bouwverenigingen nu een aantal dingen niet meer mogen doen van de minister. Ze moeten zich van Den Haag concentreren op hun kerntaak: het verhuren van woningen." Schaap weet nog goed dat de Vlis singse woningcorporatie zich middelburg - Voor zover de ge meente kan nagaan, wordt van middag voor de eerste keer in Middelburg een schip gedoopt. Het gaat om de Avalon Artistry II van de Zwitserse rederij Avalon Waterways. Het 110 meter lange cruiseschip heeft 52 kamers en heeft 35 man personeel aan boord. De Middelburgse Commercie Compagnie had wel een werf in het huidige Maisbaaigebied en er waren ook kleinere werven, maar daarvan is niet bekend of de sche pen daar ook officieel gedoopt werden. Deze rederij heeft voor de doop aan de Loskade gekozen, omdat zij al jaren in Middelburg komt en er altijd gastvrij wordt ontvangen, aldus de gemeente. *4 EF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24