'aantrekkelijk' cheap.nl dagactie BUITENLAND 7 Vijftien jaar cel geëist tegen 'grootste' spion 3 dagen 4-sterren in Maastricht! cheap, nl /dagactie 10900 -700 7004 Engeland rouwt om de dood van ex-premier Thatcher. Heel Engeland? Nee, er is ook blijdschap. per/toplocatie één superactie! Het kon Thatcher niks scheien hoe wij er bij zaten. Wij konden gewoon wegrotten wo10april WOENSDAG 10 APRIL 2013 Ramzi Nazaan, Libanees rege ringscoördinator voor de vluchte lingenopvang. Niet voor niets wordt er steeds geroepen om do norconferenties. Financiële steun zou moeten ko men van regeringen, maar dat geld laat vaak op zich wachten. Nog geen 40 procent van de in ja nuari - tijdens de Qatar donorcon ferentie - beloofde fondsen is bin nen. Effectiever zijn dus particuliere bijdrages; geld van hulpacties dat meteen kan worden ingezet waar de nood het hoogst is. Nederlanders waren altijd gevoe lig voor humanitaire crises, ook als het economisch minder ging. De geringe opbrengst voor Syri sche vluchtelingen heeft dus ook te maken met de Nederlandse per ceptie van dit specifieke conflict. De beelden uit Syrië richten zich vooral op gewapende strijders; ter wijl dat slechts rond de 50.000 mannen zijn op een bevolking van 20 miljoen. Daar komt bij dat de vluchtelingen vertellen over de bommen die ver weg (bij hen thuis) vielen. Ze zien er ook an ders uit dan wij en ja, hebben een ander geloof. De tv-kijker werd ook niet echt duidelijk gemaakt dat deze mensen ook een 'ge woon' leven hadden en dat alles wat ze hadden hen nu is ontno men. Juist omdat deze oorlog een voortdurende crisis is, had mis schien beter kunnen worden ge toond wat hulporganisaties, en dus Nederlandse euro's, daadwer kelijk hebben kunnen bijdragen. Kinderen die dankzij het ingeza melde geld naar school kunnen in een gastland, voedselpakketten die worden uitgedeeld of mobiele klinieken die worden geopend waar niet met zaklampen hoeft te worden geopereerd. Dat telt. DEN HAAG - Er is 15 jaar gevange nisstraf geëist tegen een 61-jarige verdachte die volgens het Ópen- baar Ministerie (OM) 'de grootste Nederlandse spion uit de recente geschiedenis' is. De man heeft volgens aanklager Rob van Noort sinds 2009 honder den geheime, gevoelige documen ten verkocht aan een Russisch spionnenechtpaar in Duitsland. De informatie werd doorgespeeld aan de Russische geheime dienst. Het 'verradersloon' dat hij daar mee verdiende is in totaal ruim 90.000 euro, aldus het OM. In de documenten stonden onder meer politieke en militaire gehei men over de EU en de NAVO. Mo gelijk heeft de spion op deze ma nier indirect mensenlevens in ge vaar gebracht, zegt het OM. De spion zelf heeft alleen gezwegen. Uitspraak over twee weken. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Gratis gebruik Wi-Fi Aan de rand van de stad ZZ Golden Tulip Apple Park Maggie de DAGENHAM - In de typische volks buurt Dagenham (Londen), waar de werkloosheid hoog is en de in komens tot de laagste in de stad behoren, kunnen ze Thatcher niet luchten of zien. „Ze heeft onze vakbonden kapotgemaakt, hele ge meenschappen geruïneerd", zegt Laila, een verpleegster die in de lo kale thuiszorg werkt. Ze heeft vandaag vrij en in haar lokale pub neemt ze de tijd om haar verhaal te doen. „Ik kon des tijds geen verjaardagscadeautje ko pen en er kon geen extraatje van af, het was een ontzettende rot- tijd", zegt de moeder van drie en grootmoeder van twee, die op groeide op de Filipijnen. „Toen ik naar Engeland kwam in de jaren 70, dacht ik dat alles beter zou worden en ik later van een mooi pensioen zou kunnen genieten. Nou, ho maar! Dankzij Thatcher werk ik me rot en kan ik pas over een paar jaar stoppen." Terwijl ze nog een slok neemt van haar gin and tonic, steekt ze haar woede niet onder stoelen of banken. „Weet je wat nog het ergste was, het kon Thatcher helemaal niks schelen hoe wij er bij zaten. Wij konden gewoon wegrotten!" Laila is niet de enige die er zo over denkt. Iets verderop slentert de gepensioneerde Peter naar huis na een routine-bezoek aan de huisarts. Jarenlang werkte hij in de Sterling fabriek, net om de hoek, waar onderdelen werden ge maakt voor het dure automerk Ja- Verpleegster Laila guar. Toen hij hoorde dat Thatcher dood was 'kon ik er geen traan om laten, die vrouw was een gruwelijk mens'. Net als in veel andere streken van Engeland in de jaren 80, vielen in Dagenham harde klappen toen fa brieken en mijnen werden geslo ten. „Thatcher heeft geen vinger uitgestoken toen onze fabriek in 1988 over de kop ging, ze verdom de het gewoon", zegt Peter heel kwaad. „Ik ben blij dat die oude heks dood is, ze heeft ons niks dan ellende gebracht." Mary, die naast Peter in dezelfde verzorgingsflat woont, deelt die mening. „Mijn man kon staken wat hij wilde, hij kreeg er geen cent bij. En uiteindelijk kon de vakbond ook niks doen want Thatcher negeerde ons gewoon, alsof we niet bestonden!" zegt de voormalige schoonmaakster bit ter. Terugkijkend op die moeilijke jaren stelt Mary dat 'wat Thatcher nooit beseft heeft, de ellende is die ze ons gezin heeft aangedaan'. „De stress, de ruzies, de spannin gen, sommigen van ons die aan de drank gingen; haar beleid heeft heel wat kapotgemaakt en ze heeft nooit 'sorry' gezegd." Iemand die Thatcher als tiener meemaakte is Kennedy. De gebo ren en getogen Keniaan reist op een lege bus 364 van Dagenham naar Ilford als hij over zijn ervarin gen met de staatsvrouw vertelt. „Wat me het meest bijstaat, is dat Thatcher schaamteloos tegen sanc ties voor het apartheidsregime in Zuid-Afrika stemde. Het label 'ra cist' is ze nooit kwijtgeraakt." Op het lege, verlopen busstation in Ilford staat Ben. Op 22 novem ber 1990 was hij op school toen een docent het lokaal binnen kwam en riep dat Thatcher bin nen haar partij te weinig steun had gekregen. „Ik zal nooit verge ten hoe onze docente Frans op sprong van blijdschap en 'yes!' riep. Je voelde dat verandering in de lucht hing, zeker toen we de rest van het uur vrij kregen!" Thatcher's dood lokt meer uit dan alleen verdriet, foto AFP heks Buspassagier Kennedy foto's DPD Ben in Ilford Mary en Peter uit Dagenham alleen vandaag boekbaar! van42tf (25 cpmi *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7