Marc de Haas schiet Zaamslag naar zege Anneke de Booij heerst in Axel met vier overwinningen Trainen 36 SPORT ZLM TOUR Brian van Goethem staat als enige Zeeuw aan de start van de ZLM tour. Hij verkeert in een bloedvorm. Serooskerke neemt afstand ZLM TOUR IS TOE AAN DE ACHTTIENDE EDITIE Van Goethem hoopt op wind door Aector Dooms ZAAMSLAG - Mare de Haas werd dinsdagavond voor Zaamslag matchwinnaar tegen WC'68. De middenvelder schoot zeven minu ten voor tijd de thuisclub naar de 3-2 winst in het inhaalduel van de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. Het betekende zijn twee de treffer van de wedstrijd en dat was best bijzonder. „Ik heb nog niet eerder twee keer gescoord in één wedstrijd", zei hij na afloop. In een tumultueuze slotfase ein digde het duel met een opstootje, waarbij Pieter de Graaff van WC en Ivo Verstraeten van Zaamslag betrokken waren. Scheidsrechter Daems uit Gilze floot wijselijk voor het einde, nadat anderen zich ermee gingen bemoeien. Zaamslag speelde een uitstekende eerste helft, die met 2-1 in hun voordeel werd afgesloten. Dat was te mager, gezien het aantal kan sen. „De eerste helft was prima, zoals we de laatste weken gewend zijn om te spelen. We zetten met een goed druk. We verzuimden al leen meer afstand te nemen. Na rust was het minder, omdat het veel kracht van de spelers had ge kost. WC kwam ook wat goed koop aan zijn doelpunten, maar het voornaamste is dat we de drie punten hebben", zei Zaam- SEROOSKERKE - Serooskerke heeft dinsdagavond de derby tegen Oostkapelle met 3-0 gewonnen. Met deze overwinning verschafte Serooskerke zich onderin weer wat lucht in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, hoewel hand having nog allerminst zeker is. Voor Oostkapelle wordt lijfsbe houd een moeilijk verhaal. De doelpunten vielen dinsdagavond in Serooskerke allemaal in de eer ste helft. Jeroen Geerse (2x) en Alex Jobse verzorgden de produc tie. slag-trainer Hubert van den He mel. Zaamslag kende een goede start en zag al snel een treffer van Ma rio de Fouw voor vermeend bui tenspel afgekeurd. In de achtste minuut was het toch raak. Daar aan ging een uitstekende actie van jorin Missu vooraf. De rech- terverdediger van Zaamslag drong op snelheid door in het strafschopgebied van de tegen stander en bood Jordy Bakker een niet te missen kans: 1-0. Kort daar op was de stand gelijk. Een vrije trap van Noel van Kaam vanaf de zijkant verraste Zaamslag-doel- man Guido Vinke: 1-1. Zaamslag bleef daarna het initia tief houden en kreeg mogelijkhe den via Joris Rademakers (schot) en kopballen van Ivo Verstraeten en Tommy Tissink, die van de doellijn werden gehaald. Aan de andere kant bleef het oppassen voor de counter, waarbij Vinke en kele keren goed optrad. Vlak voor rust werden de Zeeuws-Vlamin gen dan toch beloond voor hun aanvallende speelwijze. Nadat WC-doelman Dennis Uyl schitte rende reddingen had verricht op inzetten van Peter Dieleman en Tissink, moest hij de bal na een af standsschot van Verstraeten losla ten, waarna de attente De Haas van dichtbij de 2-1 maakte. In de tweede helft stuitte Bakker na een prima actie op doelman Uyl. Daarna werd het spel romme liger, met veel onderbrekingen. De ploeg uit Halsteren gebruikte veel fysieke kracht en kwam op nieuw langszij door een ongeluk kig eigen doelpunt (kopbal) van Verstraeten. De 3-2 van De Haas uit een fraaie vrije trap bracht op luchting, waarna WC wat al te letterlijk de beuk erin gooide. In de slijtageslag vielen bij Zaamslag De Fouw en Arjan Hamelink ge blesseerd uit. Zaamslag-WC'68 3-2 (2-1). 8. Jordy Bakker 1 -0,11Noel van Kaam 1 -1 41. Mare de Haas 2-1, 71. Ivo Verstra eten 2-2 (eigen doelpunt), 83. Mare de Haas 3-2. Scheidsrechter: S. Daems (Gilze). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag), Pieter de Graaff, Noel van Kaam, Gijs Adriaansen (allen WC'68). Aantal toeschouwers: 150. door René van Stee SLUISKIL - Brian van Goethem be leeft een vliegende start van het wielerseizoen. De Sluiskillenaar heeft al een klassiekerzege beet doordat hij Haarlemmerlie- de-Spaarnwoude na een indruk wekkende solo op zijn naam schreef. Ook won hij op overtui gende wijze de criteriums in Ger- wen en Oud-Gastel. De bijna 22-jarige Zeeuws-Vlaming zit dui delijk goed in zijn vel. Zijn fraaie prestaties bleven niet onopge merkt. Vandaag rijdt Van Goethem in Frankrijk La Cöte Pi- carde en zaterdag verschijnt hij in Goes namens de Nederlandse se lectie aan de start van de ZLM tour. Beide wedstrijden tellen mee voor de UCI Nations Cup voor beloften. „Veel meer trainingsarbeid en Aan de achttiende ZLM tour doen beloftenteam van 23 landen mee. Er wordt gereden in het kader van de UCI Nations Cup voor beloften, het officieuze WK voor landen teams. Een team bestaat uit zes renners. Naast Brian van Goethem doen voor Nederland Ricardo van Dongen, Maarten Van Trijp, Yoeri Havik, Daan Meijers en Bart Harm- sen mee. een betere balans tussen periodes met inspanningen en rust", geeft Van Goethem als verklaring voor de uitstekende vorm waarin hij verkeert. „Ik heb nu minder aan m'n hoofd. Vorig jaar liep ik stage, moest ik m'n studie afronden en moest er ook nog worden ge traind. Daardoor kwam ik eigen lijk nooit uitgerust aan de start. Dit seizoen heb ik het beter op een rijtje, ook al won ik vorig jaar nog zeven koersen. En zoals ge bruikelijk ben ik de winter goed doorgekomen. Ik kan goed tegen de kou, waardoor ik een prima voorbereiding achter de rug heb. En ik ben niet blessuregevoelig. Twee jaar terug speelde m'n zit vlak me een poos parten, maar ook dat is onder controle." Dat hij veel sterker is dan vorig jaar, merkt Van Goethem tegen woordig ook in de koers. „Ik her- Frankrijk is topfavoriet. Dat land won vorig jaar de Nations Cup. De Brit Luke Row (tegenwoordig prof namens Team Sky) won als enige de ZLM tour twee keer, in 2009 en 2011De renners worden zaterdag op de Markt in Goes om 12.30 uur weggeschoten. De finish is na 177,2 kilometer tussen 16.33 en 16.50 uur aan de Oranjeweg in Goes. stel zelfs in een wedstrijd. Zo be gon ik in Gerwen met slechte be nen, maar gaandeweg viel ik er toch door. Dat zou vorig jaar nooit het geval zijn geweest." Van Goethem rondde enkele maanden geleden zijn hbo-oplei- ding energie- en procestechnolo gie af. Sindsdien gooit hij alles op het wielrennen. Daartoe maakte de talentvolle renner de overstap naar het continentale team Metec. Daar was hij al langer in beeld vanwege goede prestaties in het vorige seizoen. De tempobeul uit Sluiskil maakte toen vooral in druk met zijn aanvalslust in de klassiekers Omloop van de Hout- se Linies en Haarlemmerlie- de-Spaarnwoude. Van Goethem maakt de koers mee hard. En ook niet onbelangrijk: hij heeft een goede tijdrit in de benen. In die discipline won hij vorig jaar in de EPZ Omloop van Borsele en in Emmeloord. „Ik ben daardoor toch wel het type renner dat ze graag zien. Ze ker ook omdat ik ondanks niet al te veel traininguren tot behoorlijk veel in staat bleek. Pluspunten zijn verder dat ik in staat ben om lange tijd solo te rijden en dat ik goede finales kan rijden in een klein groepje. Daartegenover staat dat m'n sprint nog een stuk beter kan, net als het bergop rijden." Van Goethem ziet de koers tegen woordig als werk. Maar dan wel als de allerleukste job die hij zich kan voorstellen. Hij krijgt daartoe alle ruimte van zijn ouders Karei (in zijn tijd een topamateur) en Maureen. „Vooral m'n vader weet precies waar het om draait. En net als m'n moeder steunt hij mij daar ten volle in. Doordat ik nog lekker thuis woon, heb ik echt nergens omkijken naar. Ook dat door Lucien Roelandt AXEL - Met vier overwinningen kon Anneke de Booij in de dressuur- wedstrijd van de RSV Axel op een succesvol optreden terugkijken. Met de ruin Orviel schreef ze de klasse M op haar naam. In L2 toon de de amazone uit Kloosterzande zich met Bonclair in beide proeven de beste. In de warmloopronde van M be haalden De Booij en Orviel een winnende score van 63,36 pro cent. Marijke van Giesen uit Zaamslag eindigde met Solitaire met 62 procent op de tweede plaats. In de herkansing hielden de beide kemphanen met 65,33 procent de score in evenwicht. Dankzij het beslissende onder deel ging het oranje erelint ook nu naar De Booij. In de eerste proef van L2 stuurde De Booij Bonclair met 63,66 pro cent naar een nipte zege. Charlot te van der Meer uit Lamswaarde kwam daar met Hinde op drie- tiende procent vlak achter. In de tweede proef overtuigde De Booy met een score van 64,66 procent, twee procent beter dan Van der Meer. Jorien Muilwijk uit Koewacht stuurde in de eerste manche van Li haar Sandro Hit-dochter Sofia Hit met 63,66 procent naar een fraaie overwinning. In de tweede manche zegevierde Lisette den Dekker uit Kloosterzande met Ex cellent (64,66 procent). door Mitchell Minnaard GOES - De talentvolste judoka's van JudoGoes worden door de trainers van de club al zo'n zeven jaar door verwezen naar Hoogvliet. Daar wor den twee keer in de week talenten trainingen georganiseerd in samen werking met zestien andere vereni gingen onder de naam Budokan Rotterdam. En niet zonder succes. Afgelopen weekeinde haalden drie judoka's van de Goese vereni ging in Emmen het podium op het Nederlands kampioenschap onder achttien jaar. Chantal Wal- hout eindigde in de categorie tot zeventig kilogram op de tweede plaats. Mauk Moerman behaalde in de categorie tot 73 kilgram brons. Lein Mulder veroverde in de klasse tot 46 kilogram een me daille van dezelfde kleur. Na de vier medailles op het suc- Mauk Moerman (links) veroverde brons op het NK judo onder de achttien jaar. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68