Mario Maas wil het beste voor zijn museum ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Breiers Graauw breien een waar kunstobject Hulst steekt 8000 euro in regiozender De Smokkelaars wandelen elfde editie van de Linietochten Feest voor tieners Opening café-podium 30+ party in Lazarus WOENSDAG 10 APRIL 2013 Volgens Mario Maas is het museum belangrijk voor de geschiedenis van Axel én voor de historie van heel Zeeuws-Vlaanderen. „Veel mensen weten niet dat er in deze regio in de Tweede Wereld oorlog zo hevig is gevochten, foto Camile Schelstraete door Tom Scheele AXEL - Voor eigenaar Mario Maas van het Gdyniamuseum aan de Tweede Verkorting in Axel maakt het weinig uit of de gemeente het bestemmingsplan voor zijn mu seum nu wel of niet verandert van Wonen naar Cultuur en Ontspan ning. Zolang het in het belang van het museum is, vindt Maas het goed. „Het is maar een naam die ze er aan geven. Ik wil natuurlijk wat het beste is voor mijn museum. En volgens de gemeente is dat dit bestemmingsplan." GRAAUW - Het Graauwse Breicafé is voor het eerst deelnemer aan de Kunstroute in het dorp. De Graauwse breiers hébben met restjes wol van dorpsbewoners de lange winter benut om te zitten 'wildbreien', waardoor een kunst object is ontstaan. Breien is weer helemaal hip en een jaar geleden startte in De Zandberg het breicafé. Dat telt in middels tien leden, onder wie ook een man. Tijdens de tiende Kunstroute in Graauw, in het weekeinde van 20 en 21 april, wordt het kunstobject tentoonge steld in de Dorpsstraat, ter hoogte van huisnummer 40. Er zal ook weinig veranderen denkt de eigenaar. „Ik schenk al koffie en dat zal ik blijven doen. Het is niet zo dat ik ineens een bi stro ga beginnen in het museum of entree ga vragen." Voor hore- ca-etablissement of een vermaaks centrum is volgens Maas ook hele maal geen ruimte in het nieuwe bestemmingsplan. „Als ik hier wegga kan de volgende eigenaar echt geen discotheek beginnen." Een gemeentewoordvoerster be vestigt dit. „Het nieuwe bestem mingsplan is uitsluitend bedoeld voor een museum met bedrijfswo ning. Daarnaast mag er door de bezoekers een kopje koffie wor HULST - Het college van B en W van Hulst wil eenmalig 8000 eu ro subsidie verstrekken aan Stich ting Omroep Hulst. De omroep heeft om dit bedrag gevraagd om de overgang naar één regionale, di gitale zender technisch mogelijk te maken, onder meer door de aanschaf van nieuwe apparatuur. De intentieverklaring voor deze Stichting Media Centrum Zeeuws-Vlaanderen werd eerder deze maand getekend. B en W stelt voor om de subsidie op te ne men in de Voorjaarsnota 2013. Het voorstel komt aan de orde in de raadscommissie Middelen op 18 april. den gedronken. Dat is het." Een omwonende van het museum liet vorige week in de raadscommissie Omgeving weten het niet eens te zijn met het nieuwe bestem mingsplan. Hij is bang dat het leidt tot overlast en een waardeda ling van zijn huis. Maas denkt dat dit wel mee valt. „Je weet dat je tussen boerderijen „Wat als er hier een varkens stal komt? Ik kan me voor stellen dat stank van zo'n stal tot meer overlast leidt." STEKENE - Wandelclub De Smok kelaars houdt donderdag weer de Linietochten, wandelingen van 6, 12 en 20 kilometer waar ook vele Zeeuws-Vlamingen in mee stap- HENGSTDIJK In De Vette Music Hall aan de Zuidweg bij Hengstdijk is vrij dagavond een 'Teenage Party* voor jongeren van 13 tot 20 jaar. Twee deejays zorgen voor mu ziek. Het feest begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro aan de kassa en 5 euro via: www.dvmh.nl zit als je op de buiten gaat wonen. Daar staat nu al jaren een mu seum bij. Als dit agrarisch zou worden en er kwam iemand met een varkensstal, wat dan? Ik kan me voorstellen dat die stank tot meer overlast leidt." Maas benadrukt nogmaals dat er niets aan het museum verandert. „De gasten die hier komen zorgen ook niet voor overlast. Het zijn vaak leerlingen van groep zeven of acht van basisscholen. En die komen echt niet midden in de nacht dit museum bezoeken," ver telt Maas lachend. „Eigenlijk is het heel simpel," zegt Maas. „Het museum is onder pen. TXissen 9.00 en 15.00 uur kun nen wandelaars zich inschrijven bij het vertrekpunt, de vrije basis school De 3 beuken aan de Pas toor van Lierdestraat in Stekene, TERNEUZEN De officiële opening van het nieuwe café-podium in poppo dium De Pit is vrijdag. Tijdens de opening geven Giant Dia mond Sea Turtle, Reptilians, Dories Sambros en Blindview een optreden op het podium. Dat begint om 20.30 uur. En tree is gratis. deel van de cultuur uit deze regio. Daarom zal de bestemming moe ten veranderen. Mensen weten vaak helemaal niet dat hier zo he vig is gevochten en dat verhaal moet verteld blijven worden. We hebben hier veel authentieke spul len, die ze in grotere musea vaak niet hebben." De gemeente geeft aan dat ze be zig is met een actualisatie van het bestemmingsplan voor het gehele buitengebied. Het gemeentebe stuur wil het museum graag be houden en verleent ook subsidie. In het bestemmingsplan was dit hiervoor niet goed vastgelegd en daarom wordt het nu veranderd. net over de grens bij Heikant. De routes voeren veelal langs dreven en bospaden. In de langere routes is ook het zogenoemde Bos Zon der Genade opgenomen. SINT JANSTEEN Na het succes van de vorige 30+ party komt er nu een twee de editie in café Lazarus op 13 april. DJ Werner zal de beste hits uit de jaren '70, '80 en '90 laten horen. Daarnaast treedt er ook een band op. Het feest begint om 21.30 uur. Entree kost 8 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65