Jong bakt pannenkoeken voor oud Uitstel van betaling voor ECS Technics 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Groen licht voor bouw nieuw paviljoen in Paal Deskundigen zien er geen heil in om 19e eeuwse gevelrij in Terneuzense Nieuwstraat te behouden. REGIOACENDA 'Gevels Nieuwstraat gaan plat' door Raymond de Frel terneuzen - Het is ondoenlijk om de verpauperde panden in het zui delijke deel van de Nieuwstraat in Terneuzen te behouden. Dit concluderen deskundigen, die op verzoek van de gemeente Ter- neuzen de staat van de voormali ge horeca-etablissementen bestu deerden. Vorige maand gaven veel binnenstadbewoners tijdens een vergadering van de Wijkraad Bin nenstad aan veel te voelen voor een plan van ondernemer Rein van Glansbeek. Hij zag in het af ketsen van een zorgcomplex op deze locatie een kans om de laat ste negentiende eeuwse gevelrij in de Terneuzense binnenstad te behouden. Wethouder Frank van Hulle beloofde toen een onder zoek te laten doen, al gaf hij met een aan weinig hoop op een posi tief antwoord te hebben. De panden zijn in het bezit van de gemeente Terneuzen en woon- stichting Clavis. Zij wilden er in samenwerking met Het Gors een zorgcomplex bouwen, maar Het Gors trok zich een paar maanden geleden terug uit dit plan. Deskundigen beoordelen de staat nu als dermate slecht, dat behoud geen optie meer is. Het is ook on doenlijk om alleen de gevelrij overeind te laten staan, zodat er achter nieuwbouw gepleegd kan worden. „Het college van burge meester en wethouders krijgt daarom mogelijk nog deze maand een voorstel om tot sloop over te gaan. Vanaf dat moment gaan alle procedures voor sloop lopen. Die duren een aantal maanden. In de tussentijd staan wij natuurlijk open voor partijen die nog wel toekomst zien in de panden", al dus een gemeentewoordvoerster. Bij de toekomstige ontwikkeling van het gebied wil de gemeente oog houden voor het historische karakter van dit deel van de Nieuwstraat. Rein van Glansbeek is uiteraard teleurgesteld dat de vlag er niet goed bij hangt voor zijn plan, maar hij geeft de moed nog niet op. „Ik heb nog tijd om met alternatieven te komen. Lang niet alle panden in deze rij zijn in 19 De gevelrij in de Nieuwstraat-Zuid da teert uit de negentiende eeuw. De staat is dermate slecht dat conser veren en/of opknappen volgens des kundigen geen optie meer is. heel slechte staat. Er staat bijvoor beeld een bankgebouw tussen. Dat staat echt niet opeens op in storten." Van Glansbeek hoopt de komen de weken nog partijen te vinden, die in de panden willen investe ren. Hij koestert onder meer het idee er jonge ondernemers (denk bijvoorbeeld aan kunstenaars) een kans te geven. Slaagt Van Glansbeek niet, dan hoopt hij dat het straatbeeld de komende tijd in elk geval weer een beetje toon baar wordt. „Dat kan bijvoorbeeld door grote doeken voor de gevels te bevestigen, waarop oude foto's van de Nieuwstraat zijn te zien. Iets soortgelijks zou ook kunnen op de blinde muur aan de andere kant, de achterkant van de C&A. De gemeente Terneuzen denkt mee over een tijdelijke invulling. paal - De gemeente Hulst wil meewerken aan de komst van een horecapaviljoen bij het jachtha- ventje in Paal. Een aantal bezwa ren tegen de bouw ervan is door B en W van de hand gewezen. Het plan voor een paviljoen met terras is een initiatief van Danny en Christien Buijsrogge, uitbaters van het café in Paal. Onder anderen Watersportvereni ging Saeftinghe in Paal en be stuurslid Piet Scheerders van die club maken zich zorgen over de rust en ruimte in het gebied. Op eigen terrein heeft de watersport vereniging voor de bootjesmen sen een kantine met terras. De watersportclub wijst er ook op dat de gemeente in eerste instan tie geen rekening heeft gehouden met parkeerplaatsen aan de Kruispoldersedijk/Zeestraat. Vol gens het college is de benodigde grond voor de parkeerplaatsen in middels gepacht door het echt paar Buijsrogge. Bovendien zou 'de bouw en ex ploitatie van het paviljoen nauwe lijks van invloed zijn op de be schermde waarden van het ge bied'. door René Hoonhorst ijzendijke - Elise ('iedereen kent me als Lies') Combé heeft tussen de middag al een boterhammetje gegeten. Maar de bewoonster van zorgcentrum Emmaus in Ijzendijke eet tegen half drie graag nog een pannenkoekje mee. Voor de gezelligheid natuurlijk, maar ook omdat de 90-jarige het hartstikke leuk vind dat de oudste leerlingen van basisschool Schuttershoek de pannenkoeken bakken en serveren. Koekenbak kers Fleur en Sanne, die in de te huiskeuken bakken, en Sam en Joel, die zich 'behelpen' met twee elektrische platen in de recreatie zaal, krijgen assistentie van diver se juffrouwen. De overige scholie ren maken zich nuttig als ober, of versieren de pannenkoeken met poedersuiker en stroop. De Emmausbewoners zagen de pannenkoeken op de nationale pannenkoekendag drie weken te rug aan zich voorbij gaan. Sta giaire Dominique Pijcke vond dat dat vlekje moest worden wegge poetst, ook al gezien de goede ver standhouding tussen Schutters hoek en Emmaus. „Wekelijks gaan twee leerlingen De door vier scholieren gebakken pannenkoeken worden door anderen als volleerde obers keurig geserveerd. Dat de baksels smaakten, laat één van Emmausbewoonsters duidelijk merken, foto Mark Neelemans van groep 8 bij het zorgcentrum langs. Om te helpen in de recrea tiezaal of gewoon even te kletsen met één of meer bewoners. Zowel kinderen als ouderen vinden dat heel leuk", weet Pijcke. Een enkeling klaagde over wat te dikke pannenkoeken, maar de meeste oudjes genoten van de 'scholierenpannenkoeken'. Lies Combé ook. „Ze zijn heerlijk hoor. En zo netjes geserveerd." Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 10 APRIL 2013 axel - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Biljarten, spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; breskens - De Uitkomst, 13.30 uur: Crea middag, soos en kaarten; Gebouw van Zuijenstraat 102, 13.00 uur: Biljarten; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, kaartjes maken; 13.30 uur: Bloemschik ken; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, kaarten, jeu de boules; 14.00 uur: Koers bal; 19.00 uur: Biljarten 'De Lovenhoek', bridge; hulst - De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym;; 13.00 uur: Biljarten, bingo; 14.00 uur: Vi va la Musica; 14.30 uur: Actium;19.00 uur: Bruno Groning, buurtbemiddeling; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.00 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; oostburg - Pro Rege, 18.00 uur: Taiji voor beginners; 19.00 uur: Qigong; 20.30 uur; Taiji; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, biljarten, vrij kaarten; Sportveld, 13.30 uur: Schoolvoet- bal basisscholen meisjes 7 -tallen; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gym, volksdansen, biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting, zang les; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; spui - Sportveld, 13.30 uur: voetbal spel letjesmiddag; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten; 9.15 uur: Biljartles; 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Lijndansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint 12-16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; Revalidatiecentrum de Wielin gen, 17.30 uur: Meditatie; Cine City, 16.00 uur: Filmfestival Zeeuws-Vlaande- ren; Skidöme, 13.00 uur: Opening sneeuw- speeltuin; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; Sportveld, 13.30 uur: Schoolvoetbal basis scholen meisjes 7 -tallen. door Henk Boot terneuzen - Het zelfstandig opere rende elektrotechnisch installatie bedrijf ECS Technics in Terneuzen heeft financiële problemen. Er is door de rechtbank uitstel van betaling verleend. Bij het be drijf, gevestigd aan de Ambachts straat, werken 35 personeelsleden. ECS Technics heeft in Zeeuws- Vlaanderen een goede naam. Zo wel op industrieel gebied, als in de bouw. Zo werd vorig jaar bij Ya- ra in Sluiskil de hele leidingen straat in centrale 1 vernieuwd, ter wijl de bekabeling en de bedra ding in het hart van de 26 jaar oude ammoniakfrabriek werd om gebouwd. Onlangs was ECS Technics betrok ken bij de installatie van een nieu we gelaagd glaslijn bij GSSG Sas- Glas in Sas van Gent. Ook op het gebied van zonneenergie timmert ECS Technics aan de weg. Bewindvoerder mr. Benne van Leeuwen uit Goes was gisteren de hele dag op het Terneuzense bedrijf om samen met directeur Ronny van de Velde te overleg gen. Hij wil eerst voor zichzelf al les op orde hebben, eer hij met mededelingen naar buiten komt. Naar verwachting is dat vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64