.N Ook rederij aan De Schroef gelieerd Lintje voor Ooms Oostappen legt werk in deel Braakman even stil FACEBOOK Like en Win! ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Mozaïek ontruimd na rookontwikkeling Karina Braem (25) afgestudeerd nu ook op WOENSDAG 10 APRIL 2013 LS Concorde van Lauranne Shipping in dok bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil, foto Mark Neelemans SLUIS - Bij de ingang tot scheeps werf De Schroef in Sluiskil staan twee naamborden, één van De Schroef en één van rederij Lau ranne Shipping. Beide firma's zijn van één- en dezelfde eige naar, Henk Hoornaert uit Bres- kens. De Schroef is een bekende speler in het Zeeuws-Vlaamse, de rederij is dat nauwelijks, al is die wel groter. Uit het blote hoofd rekent direc teur Joris Dekeyser uit dat er 224 opvarenden en tien mensen op kantoor werken bij Lauranne. De Schroef is al van 1918, de rederij nog maar van 1996. De vloot telt acht schepen; olie- en chemica- liëntankers van 4692 tot 15551 ton drooggewicht en 100 tot 148 me ter lang. Dekeyser vertelt dat het de bedoe ling was elk jaar een nieuw schip in dienst te nemen. In 2008 is dat abrupt gestopt. Banken zijn terug houdend geworden. Werk is er wel, maar tarieven zijn gekelderd, met 30 a 40 procent. De Lauranne- schepen zijn vooral actief van de Middellandse tot Baltische Zee. In Zuid-Afrika is er permanent één. En nieuw is de inzet van schepen als off shore bunkerschip, waar voor de LS Concorde nu wordt verbouwd. Het schip laadt olie in Vlissingen en Rotterdam. Vervol gens voorziet de LS Concorde - met de LS Christine - grote contai nerschepen en mammoettankers in de Thames-monding in één keer van brandstof, wat tijd en geld scheelt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Alles leek gisteravond op een doorsnee algemene leden vergadering van de EHBO-vereni- ging in De Kameleon in Terneuzen. Totdat wethouder Pim Broekhuy- sen zich tot Johan Ooms richtte. Ooms (72) mag zich voortaan lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Hij kreeg de koninklijke onderscheiding als blijk van waar dering voor zijn jarenlange inzet voor de EHBO-vereniging en op diverse andere maatschappelijke terreinen. Van 1983 tot september vorig jaar bekleedde Ooms tal van functies bij de EHBO-club. Hij was vrijwilliger, bestuurslid en van 1984 tot 1989 penningmeester van de ongeveer honderd leden tellende vereniging. Daarnaast fungeerde hij als magazijnmees ter en assisteerde hij tijdens eve nementen en lesavonden. Sinds 2003 is hij ook vrijwilliger bij de christelijke hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland. Hij is col lectant, coördinator van de jaarlijk se voedselactie en bestuurslid van de werkgroep Terneuzen. Daar naast is Ooms ook al sinds 2004 vrijwilliger bij de Protestantse Ge meente Terneuzen. Zo maakt hij schoon in de Goede Herderkerk en assisteert er tijdens rommel markten. door Wout Bareman HOEK - De Oostappen Groep, de nieuwe eigenaar van vakantiepark Braakman, staakt voorlopig de aan passingswerkzaamheden in de di recte omgeving van de 85 bunga lows in het noordelijk deel van het park. Dat gebeurt op dringend ver zoek van de Terneuzense wethou der Pim Broekhuysen (recreatie en toerisme). Vertegenwoordigers van de groep leggen de plannen, die ze met het gebied hebben, nu eerst voor aan de Vereniging van Huiseigenaren. Deze vereniging had bij de ge meente gemeld dat het wegwer ken van 'achterstallig onder- houd'(de aanleg van nieuwe lei dingen, het rooien van struiken en bomen en de aanleg van nieu we verbindingsweggetjes) ver moedelijk in strijd was met het bestemmingsplan. Broekhuysen: „Directeur Jos Mennen is akkoord gegaan met het overleg. We heb ben ook afgesproken dat de bouw- deskundigen van de groep de plannen deze week ook komen toelichten in het stadhuis." Broek huysen begrijpt de onrust onder de vaste bewoners wel. „Ze zien allerlei dingen gebeuren, maar we ten tot nu toe niet wat precies de bedoeling is. Dat moet snel veran deren." De caravanbewoners zijn overigens, signaleert de wethou der, wél enthousiast over de voort varendheid van de nieuwe exploi tant. Broekhuysen heeft de water sportvereniging Vremdijck toege zegd eventueel te willen bemidde len over de positie van die club in het Braakmangebied. SLUISKIL Leerlingen van de Mozaïek- school zijn gisteren rond de middag uit voorzorg tijdelijk ondergebracht in 't Meulengat. In een bijgebouwtje lag karton te smeulen. De brandweer was er wel, maar hoefde niet in ac tie te komen. GESLAAGD Karina Braem (25) uit Hulst is afgestudeerd aan de Universi teit van Tilburg. Ze voltooide daar een masteropleiding Hu- man Resource Studies. Zij volg de eerder een vwo-opleiding aan het Reynaertcollege in Hulst. ^5$ W& Johan Ooms is koninklijk onder scheiden. foto Mark Neelemans Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63