Europa dringt aan op haast ZEEUWS-VLAANDEREN Finland Rode loper uit in Terneuzen Gedupeerde ouders leggen zich niet zomaar neer bij sluiting basisschool De Piramide in centrum Terneuzen. almanak Afstand caravans op campings vaak ondermaats Akkerbouwers krijgen lastenverzwaring van 190 euro per hectare PZC op Facebook: Like en win! FILMFESTIVAL ZEEUWS-VLAANDEREN WWW.FACEBOOK.COM/DE.PZC ZEELAND WOENSDAG 10 april 2013 nieuws twitter vié .i Métmn ZEELAND Verzet sluiting school door Raymond de Frel TERNEUZEN - Gedupeerde ouders verzetten zich tegen de voorgeno men sluiting van basisschool De Pi ramide in de Terneuzense binnen stad. Onderwijsgroep Leertij-Kapriom laat de openbare school in het nieuwe schooljaar fuseren met de rooms-katholieke basisschool De Kameleon in de wijk Lievenspol- der. Het schoolgebouw in de bin nenstad komt dan leeg te staan. Met posters, een handtekeningen actie, een Facebookpagina en een oproep tot steun aan alle politieke partijen proberen de ouders de sluiting van de nog 22 leerlingen tellende school tegen te gaan. Ook is er een intentieverklaring opgesteld, waarin ouders aange ven hun kind op De Piramide te willen houden of in de toekomst naartoe willen laten gaan. „Mijn kind is in december gestart in groep 1. Die jongste groep bestaat nu uit acht leerlingen. Er is dus aanwas. Wij vonden het heel vreemd dat we opeens van een ouder hoorde, dat zij haar kind niet meer kon aanmelden voor het volgende schooljaar. Terwijl wij vorig jaar na een vervelende periode juist bewust ons vertrou wen in de school hebben uitge sproken", vertelt Simone van Ho ve, woordvoerster namens de ge dupeerde ouders. Zij doelt daarmee op het intimide rende gedrag van een ouder, dat anderen deed besluiten hun kin deren van school te halen. Het kind van desbetreffende ouder ge niet inmiddels ook elders onder wijs. Desondanks is het aantal leerlingen onder de landelijke op heffingsnorm (23) gezakt. Van Ho ve: „De school moet zeker nog een jaar de kans krijgen om zijn bestaansrecht weer te bewijzen. Dit jaar stromen er vier leerlin gen door naar het voorgezet on derwijs, maar volgend jaar is dat er maar een. En er is dus aanwas genoeg." De Wijkraad omarmt de actie. Voorzitter Ronald Meijer: „Wat is het centrum van een groot dorp zonder basisschool?" DEN HAAG - De Europese Commis sie wil dat Nederland haast maakt met het onder water zetten van de Hedwigepolder, heeft staatsse cretaris Sharon Dijksma (Natuur) aan de Tweede Kamer gemeld. Ook stelt Brussel voor een onaf hankelijke commissie in te stellen die het natuurherstel in de Wes- terschelde volgt. Dijksma beslist daar later over. De Europese Com missie vindt dat de ontpoldering 'een stap in de goede richting kan zijn om te voldoen aan verplich tingen op grond van de Habitat- en Vogelrichtlijnen'. Hoewel de re gering Brussel regelmatig bijpraat over de voortgang, zijn er zorgen over het tempo. Dijksma wil niet nog meer grond in Zeeland onder water zetten, blijkt uit de Kamer- brief. Inmiddels zijn onderhande lingen met poldereigenaar Gery de Cloedt gestart. Dijksma meldt daar verder niets over. Tip? redactie@pzc.nl Die Goesenaar werkt alweer een aantal jaren bij de marine. Geregeld moet hij daardoor de trip van Zee land naar Den Helder maken, maar dat stelt natuurlijk niets voor bij de reizen die hij maakt als hij op uit zending is. Curasao, Suriname, So malië... Hij is er geweest. Groots zijn dan ook altijd de verhalen die hij te vertellen heeft als hij weer eens bij zijn vrienden in Zeeland vertoeft. Maar dat je van al dat reizen ook wel eens in de war kunt raken, werd bewezen toen de Finse vriendin van een vriend van hem in Goes was. Netjes stelde hij zich voor in het Ne derlands, waarop de vriend zei: „Ze spreekt alleen Engels en Fins!" Waarop de marinier antwoordde: „Oh, dus ze komt uit Denemarken?" TERNEUZEN - Met de première van de Nederlandse film Daglicht is gisteravond de eerste editie van het FilmFesti- val Zeeuws-Vlaanderen geopend. Hoofdrolspeelster Angela Schijf (rechts op de foto) en schrijfster Marion Pauw (links), op wier gelijknamige best seller de film is gebaseerd, waren daarbij aanwezig. pagina 31: De opening in bioscoop CineCity in Terneuzen werd bijge- Filmfestival bi> woond door zo'n 500 genodigden en andere belangstel lenden. Het filmfestival duurt tot en met zondag. In totaal zijn er bijna dertig premières te zien. foto Lex de Meester biedt regiobreed kansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59