in Hoogvliet werpt zijn vruchten af SPORT 37 Inschrijven voor PZC Familieloop is nu mogelijk Verlies Kerkhove en Van der Meet Volle buit Sranang 2 in laatste wedstrijd Hoondert helpt TOW aan titel WOENSDAG 10 APRIL 2013 tjkh pIarking- SlOLUTIONS Brian van Goethem maakt al vroeg in het wielerseizoen veel indruk. De Sluiskillenaar concentreert zich dit seizoen volledig op de koers. Hij hoopt een rol van betekenis te kunnen spelen in de ZLM tour. foto Mark Neelemans geeft rust. Net zoals de steun van m'n ouders. Dat gebeurt op de ma nier zoals het hoort. Wel bloedfa- natiek, maar niet op de manier zo als ik het wel eens bij andere jon gens zie. Het type vervelende wielrenvader, zeg maar. Vrese lijk." De deelname aan wedstrijden voor beloften op het allerhoogste niveau was de volgende logische stap. Ook bondscoach Frank Pen- nings is zeer gecharmeerd van Van Goethem. Hij dicht de Zeeuws-Vlaming een grote kans toe om de overstap naar het pro fessionele peloton te kunnen ma ken, het doel waar Van Goethem nadrukkelijk naar toewerkt. La Cöte Picarde en de ZLM tour lij ken de Sluiskillenaar op het lijf ge schreven. Met vlakke omlopen waar de wind vrij spel heeft. „Om standigheden die me liggen. Wat dit betreft ben ik een echte Zeeuw. In waaierkoersen zit ik er altijd wel bij. Zeker in de ZLM tour hoop ik op behoorlijk wat wind. Want als die wegvalt, komt toch de geluksfactor om de hoek kijken", zegt Van Goethem daar over. De Zeeuws-Vlaming hoopt zater dag op bekend terrein een rol van betekenis te kunnen spelen. Twee jaar geleden stond hij ook al eens aan de start van de ZLM tour. Dat ging best aardig, maar op zo'n twintig kilometer van de finish moest hij de groep vanwege kramp laten gaan. „Zoiets gaat me nu zeker niet overkomen. Ik ben echt veel ge groeid. En het zelfvertrouwen is groot. Twee jaar terug was ik een paar dagen van tevoren al zenuw achtig. Daar heb ik nu geen last van. Ook die oranje trui van de na tionale selectie vond ik machtig om te dragen. En dat is nog steeds een grote eer. Maar ook dat brengt me niet meer van de wijs." ces vol verlopen NK judo voor deelnemers tot vijftien jaar was deze prestatie nog niet eerder ge leverd door de leden van Judo- Goes. De goede resultaten hebben alles te maken met de keuze van de trainers voor Hoogvliet als cen traal verzamelpunt. Zo'n zeven jaar geleden is er bij de oprichting van JudoGoes een bewuste keuze gemaakt. Eigenlijk is Eindhoven de aangewezen plek als centrale trainingslocatie voor talentvolle judoka's uit Zeeland. De talenten die enige status heb ben binnen het nationale judo zouden in de Brabantse stad moe ten trainen met leeftijdsgenoten uit het district Zuid-Nederland. Toch werd er destijds gekozen voor het steunpunt Budokan Rot terdam in Hoogvliet en hadden André van Meerkerk en Cor Moer man verschillende redenen voor deze keuze. „Om te beginnen hebben we on ze roots liggen in de regio Rotter dam", zegt Van Meerkerk, trainer van JudoGoes. „Ik heb daarom ook wat meer binding met Hoog vliet dan met Eindhoven. Daar naast scheelt het voor de ouders die de kinderen moeten brengen zo'n dertig kilometer heen en der tig kilometer terug." Van Meerkerk denkt verder dat de manier van werken in de deelge meente van Rotterdam beter aan sluit op de manier van werken in Goes. „In Hoogvliet wordt er ge werkt zoals wij dat voor ogen heb ben en dan gaat het vaak om de tails. Dingen waarvan wij in onze trainingen aangeven dat ze nog verbeterd kunnen worden in het spel, worden ook door de talenten trainers automatisch opgepikt." Een van de talententrainers van Budokan Rotterdam kan dat bea men. „Wij praten bijvoorbeeld geen Engels?????????? tegen de jon geren als ze bij hun eigen vereni ging Nederlands praten", zegt Gé van den Elshout. „De structuur van de trainingen moet hetzelfde zijn op beide locaties. Ik wil mijn trainingen in een structureel goed jasje gieten, waarbij het ple zier voorop staat. Ik vind het be langrijk dat de talenten met ple zier naar Hoogvliet afreizen en dat ze terecht komen in een warm bad." De vijftien judoka's die nu in Hoogvliet trainen moeten bij die trainingen wel een duidelijk doel voor ogen houden, vindt Van Meerkerk. „Die doelen moeten de trainers, maar ook de judoka's zelf, wel realistisch kunnen for muleren. Ik heb vaak gesprekken met leden van onze vereniging en ze willen allemaal olympisch kam pioen worden. In zo'n gesprek kunnen we dat toekomstbeeld soms wat bijsturen, want de te leurstelling is voor een nummer vijf op het NK straks alleen maar groter als hij de Olympische Spe len niet eens blijkt te halen. Wij kunnen aan de hand van de pres taties soms al lang van tevoren zeggen dat een judoka zijn eigen gestelde doel niet gaat behalen." Er wordt niet alleen naar de pres taties gekeken. Van den Elshout vind de potentie die een judoka heeft bijvoorbeeld erg belangrijk. „Van mij mag je vier jaar lang niets winnen, maar je moet wel een zekere groei laten zien. Als je nooit valt, weet je ook niet wat op staan is, en is het opstaan na een val dus erg zwaar. Als je een paar keer gevallen bent, wordt dat ook steeds minder zwaar. Je moet soms een beetje tegenslag hebben in je carrière om er de volgende keer beter mee om te kunnen gaan." EDGBASTON/PELHAM Tennisster Lesley Kerkhove slaagde er dinsdag net niet in in de eerste ronde van de challenger van Edgbaston te winnen. De Zierikzeese ver loor in Engeland met 6-3 4-6 5-7 van de Oekraiense Lyud- myla Kichenok, die meer dan honderd plekken hoger staat op de wereldranglijst. In het Amerikaanse Pelham overleefde Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke de voorronde van een challenger niet. DINTELOORD Veel overwinningen hebben de zaalvoetballers van FM Sranang 2 dit seizoen niet be haald, maar in hun laatste wedstrijd zegevierden zij toch nog. Bij hekkensluiter Prinsland 2 werd het 4-5. Daardoor eindigt FM Sra nang 2 als voorlaatste met negen punten. De Goese doelpunten werden ge scoord door lohnny Alleme- kinders (3X), Pito Bernardi- na en Quincy Tjan-Asem. KWADENDAMME De driebanders van Hoon- dert/de Waard hielden de nummer twee in poule vier van de derde divisie Wellse Vaert 3 op een 4-4 gelijkspel. Daardoor ging de titel naar TOW, dat niet in actie kwam. Voor de thuisploeg won Frans de Koek van Ludo Kools en Jaap Hameling van Lars Akkerman. Piet Koek verloor van Rinus Pankow en Bram de Waard van Jan Verduit. MIDDELBURG - De inschrijving voor de PZC Familieloop is geo pend. Ga naar de website www.in- schrijven.nl, zoek de datum 22 juni op, klik op PZC Familieloop, kies uit drie kilometer, tien kilo meter of de halve marathon en vul uw gegevens in. U kunt ook inschrijven via de speciale Fami lieloop-site op de website van de PZC: www.pzc.nl/familieloop. De gegevens op een rijtje: PZC FAMILIELOOP Datum: zaterdag 22 juni Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter. Starttijden: drie kilometer om 9.30 uur, tien en 21,1 kilometer om 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Inschrijven: vanaf dinsdag 9 april tot en met zondag 2 juni via www.inschrijven.nl of www.pzc.nl/familieloop Kosten: drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilo meter: tien euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57