Het begon als tijdverdrijf, maar inmiddels heeft Ocean's Edge het derde album gemaakt Bouwbedrijf Kapelle wendt faillissement af Provincie betaalt mee aan sanering Colijnsplaat BEVELANDEN en THOLEN 27 N-Beveland zet containers voor plastic flessen We hebben geen haast met het maken van nog een nieuw album." Speelgoeddokter bezoekt museum Vogelbeurs in Heerhendrikhuis Licht uit tijdens finale Spectra Voorjaarsmarkt Leger des Heils WOENSDAG 10 APRIL 2013 Ocean's Edge, drummer Ferry Schoep, gitarist Frank Schoep, bassist Piet Schoep en zanger Peter Roggeband, heeft onlangs het eerste volwaardige album uitgebracht: Oceans apart door Rebecca van Kaam OUD-VOSSEMEER - Jaren geleden be gon het met vier jongens uit Oud-Vossemeer die samen muziek maakten om de tijd te verdrijven. Inmiddels hebben muzikanten Fer ry, Frank en Piet Schoep en Peter Roggeband al drie platen uitge bracht met hun band Ocean's Ed ge. Twee daarvan zijn uitgebracht als EP, en in maart presenteerden ze bij het Glazen Ei in hun dorp hun eerste 'echte' album, Oceans Apart. Een album met twaalf pop/rock-nummers met britpop en new wave-invloeden. De band leden van Ocean's Edge wonen te genwoordig verspreid over heel Nederland: Amsterdam, Nijme gen, Zeist en Etten-Leur. „On danks die afstand lukt het ons wel om regelmatig af te spreken voor repetities en concerten, al is het de ene periode makkelijker dan de andere", zegt zanger Peter. Het gaat de Zeeuwse band niet om het succes. „We hebben geen haast met het maken van nog een nieuw album. Het spelen in de band is een hobby. We hebben ook allemaal een studie of baan en Ferry, de drummer, gaat vol gende maand trouwen. Dat doet hij op Curasao, en dan is hij twee maanden weg. Dan ligt alles even helemaal stil." Er zijn dan ook geen optredens gepland. De bandleden zijn blij met wat ze tot nu toe bereikt hebben. „We houden altijd in ons achterhoofd dat we begonnen zijn met niets", zegt basgitarist Piet. „Na de twee de EP beseften we dat het mis- Peter Roggeband,zanger schien wel iets kon worden, maar omdat we ook werken en stude ren is het lastig om er echt voor te gaan. Succes is geen doel, we doen dit voor ons plezier. Maar dat neemt niet weg dat we hopen dat ons bereik steeds groter wordt. We hebben immers aardig wat tijd en geld in onze cd ge stopt." Peter: „Het gaat ons om de reacties die we op onze muziek krijgen, niet om het aantal ver kochte cd's", aldus Peter. De muziek van de band is te be luisteren op de website. Daar is ook de cd te bestellen. www.oceansedge.nl GOES Speelgoeddokter Wim Note- boom bezoekt zaterdag 13 april het Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes. Hij is van 12.00 uur tot 16.00 uur aanwezig in het museumcafé om advies te geven over het de reparatie en restauratie van speel goed. Kleine reparaties worden ter plaatse uitgevoerd. 'S-H'H'KINDEREN De vereniging De Vogel vrienden uit Goes houdt za terdag 13 april de laatste vo gelbeurs voor de zomerva kantie. De beurs is geopend van 10 tot 12 uur in het Heer hendrikhuis in 's Heer Hen drikskinderen. De beurs is goedgekeurd door de NBvV. De entree bedraagt 1 euro en er worden prijzen ver loot op de entreebewijzen. OVEZANDE De jongerenraad Borsele doet op 13 april tijdens de fi nale van bandcompetitie Spectra in Ovezande het licht uit en zamelt dan geld in voor het goede doel. Deze korte acties heten Up grades en worden bedacht en uitgevoerd door jongeren waarmee aandacht wordt ge vraagd voor een duurzame wereld. De toegang is gratis. SINT-MAARTENSDIJK Een aantal bekende Tholena- ren verleent op 13 april me dewerking aan de voorjaars markt van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk. Zo showt Tonny Breure Thoolse klederdracht en kondigt oud-dorpsomroeper Gatze de Moed de markt aan. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur is iedereen wel kom in en om het gebouw van het Leger des Heils. door Frank van Cooten KAPELLE - Bouwbedrijf en Interieur- bouw Goetheer Huissoon in Ka pelle heeft door de malaise in de bouw zeventien medewerkers moe ten ontslaan. De rechtbank in Middelburg heeft ingestemd met het reddings plan en de ontslagaanvraag voor de zeventien medewerkers geho noreerd. Hiermee is een faillisse ment afgewend nu het bedrijf de kans krijgt in afgeslankte vorm verder te gaan. „De werkgelegen heid van vijftien medewerkers is gered. Het water stond aan de lip pen van de onderneming", zegt extern adviseur Maarten van Tol. Directieleden Martien Goetheer en Matjan Minnaard probeerden de afgelopen jaren uit alle macht de werkgelegenheid te behouden. Daarbij is in enkele gevallen on der de kostprijs gewerkt. „Achter af gezien heeft deze ultieme po ging om verlies van arbeidsplaat sen tegen te gaan, niet het ge wenste resultaat opgeleverd. Het was erop of eronder. Tot op de dag van de rechterlijke uitspraak zelfs." De ontslagen medewerkers krijgen niet de gangbare ontslag vergoeding. „Anders was het doek al voor Pasen gevallen." WISSENKERKE - Er komen inzamel containers voor plastic flessen bij alle supermarkten op Noord-Beve land. De gemeente sorteert zo voor op het einde van de statie- geldfles per 1 januari 2014. De inzamelpunten worden gratis verstrekt door monitor- en advies organisatie voor de gescheiden af valstromen Nedvang. De bakken zijn ook voor overig plastic ver pakkingsafval; dat moet sinds 2010 gescheiden ingezameld wor den. Gemeenten krijgen voor het recyclebare afval een vergoeding uit het AfValfonds. Dat was in 2011 486,77 euro per ton kunststof uit de inzamelcontainers. door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Gedeputeerde sta ten hebben dinsdag besloten 95.306 euro mee te betalen aan de sanering van de grond aan de Have- laarstraat in Colijnsplaat, waar gara ge Van Gilst heeft gezeten. Van Gilst is al lang en breed ver huisd naar de Oostzeedijk, naar het perceel dat in de volksmond 'achter het voetbalveld' wordt ge noemd. Opzet was dat Van Gilst de schoongemaakte grond zou verkopen aan de uitbaters van de Spar-supermarkt, die nu nog in de veel te kleine winkel aan de Kruisstraat zit, waar parkeren zon der overlast te veroorzaken vrij wel onmogelijk is. Nu de provin cie bijdraagt is het niet uitgeslo ten dat er meer schot in de zaak komt. De gemeente Noord-Beve land, die graag wil dat de winkel voorziening verbetert, zal aan de Havelaarstraat zorgen voor een parkeerterrein. De gemeente hoopt dat de belangstelling voor het woningbouwplan De Val kreek, waarvoor nu de kopers nog niet echt in de rij staan, aan zal trekken als de supermarkt klaar is. De huidige entree van Colijns plaat is veel inwoners een doorn in het oog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55