'Zeeuwland krijgt van mij echt een dikke tien' 'Interne communicatie behoeft verbetering* Opnamen 'Es ist alles in Ordnung' SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Kinderclub Big S op Roterijdag Inloopavond van percussiegroep Slachtoffer komt uit Burgh-Haamstede Politie praat over sociale media WÊÊÊÊÊÊMiïÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ WOENSDAG 10 APRIL 2013 op de juiste koers Heidi Bakker bij Meer Bewegen voor Ouderen foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Jan en Mattie van der Zande uit Zierikzee huren al ja ren van Zeeuwland. Recent verhuisden zij van een oude woning in het Rodedorp in Zierikzee naar een jonger apparte ment aan de De Brauwstraat. „Een pracht van een apparte ment. Je kunt het niet beter tref fen. Maar ook daarvoor hebben we nooit wat met Zeeuwland ge had. Als er wat op doet, wordt het geregeld. Zeeuwland krijgt van mij een dikke tien", stelt Mattie Van der Zande. Heidi Bakker, die een huis van Zeeuwland bewoont aan de Dijkweg in Serooskerke, is minstens zo tevreden. „Als er iets aan onderhoud moet worden ge daan en ik bel op en vraag: wan neer schikt het? Dan vragen zij: wanneer schikt het u? Er wordt overlegd." Lang niet elke bood schap van Zeeuwland is positief, verwijst Bakker naar zaken als bij voorbeeld huurverhoging. „Maar Zeeuwland is voor mijn gevoel so ciaal en zal voor mensen toch al tijd op zoek gaan naar de gulden middenweg. Tenminste, dat ge voel heb ik." Dat sociale aspect brengt ook Mattie van der Zande als ervaring in. De recente verhui zing bijvoorbeeld was niet alleen feest. „Je neemt ook afscheid van je oude buren. Maar we worden goed bijgestaan door Zeeuwland. Je hebt maar te kikken". Wat Bakker betreft is er hooguit één ding voor verbetering vat baar. „Als meer leeftijdsgenoten in dezelfde buurt zouden wonen, denk ik dat mensen makkelijker op elkaar zouden terugvallen." Han Oosterwijck Veldhuis bij appartementencomplex Waterlelie zierikzee - „In algemene zin mag je best blij zijn met zo'n woning bouwcorporatie. Een hoog tevre- denheidscijfer is op z'n plaats. Maar de interne communicatie be hoeft verbetering". Dat is kort en krachtig het oor deel van Han Oosterwijck Veld huis uit Zierikzee over Zeeuw land. Sinds vier jaar huurt Ooster wijck Veldhuis met zijn vrouw een appartement in complex de Waterlelie aan de Watersnip straat. Als penningmeester van de bewonerscommissie van een be trekkelijk jong pand weet hij alles over klachten en de afhandeling ervan. „Bij nieuwbouw moet je al snel op vijf jaar rekenen voor ge breken zijn opgelost", weet hij mede door zijn eigen arbeidsverle den. Tot zover niets nieuws. De af handeling echter is een ander ver haal. „Alles wat je vraagt, komt uiteindelijk goed. Maar het duurt zó lang. Dat komt omdat de com municatielijnen bij Zeeuwland zo ingewikkeld zijn. Een concierge mag nog geen schroefje in de muur draaien. Alles loopt via de top." Het doet Oosterwijck Veld huis weieens 'knarsentanden', te meer omdat het de bewonerscom missie soms persoonlijk wordt aangerekend als er niet gelijk iets met klachten gebeurt. De Zierikzeëenaar pleit dan ook voor meer verantwoordelijkheid op een laag niveau. Er wordt overigens vanuit Zeeuw land in algemene zin wel goed aandacht aan de commissie be steed, stelt hij. „Mijn kritiek is op bouwend bedoeld." Sinje Irsiinger (Sarah), Mark Waschke (Andreas), Silke Bodenbender (Bir- git) in 'Es ist alles in Ordnung' met regisseur Nicole Weegmann. door Ali Pankow renesse - De Duitse omroep WDR maakt van dinsdag 16 tot en met donderdag 18 april in Renesse op namen voor de tv-film Es ist alles in Ordnung van regisseur Nicole Weegmann. In de hoofdrollen spelen Mark Waschke en Silke Bodenbender, beiden zijn onder meer bekend van de krimi-serie Tatort. Zij ver tolken de rollen van het echtpaar Birgit en Andreas. In het verhaal hebben zij samen een zoon, Phi- lipp van 7. Verder heeft Birgit een dochter uit een voorgaand huwe lijk, de 13-jarige Sarah. Door het gedrag van het pubermeisje wordt het gezin op de proef ge steld. Andreas voelt zich door het meisje aangetast in zijn autoriteit. Na een gezinsvakantie weigert hij om met zijn vrouw en de twee kinderen mee terug te keren naar huis. Het script is geschreven door Christina Ebelt en Ingo Haeb. De opnamen die de komen de week in Renesse worden ge maakt, betreffen genoemde vakan tie die het gezin doorbrengt aan de Noordzeekust. Op verschillen de locaties in en rond het dorp, in duinen en aan het strand zal wor den gefilmd. Crew en cast vertoe ven voor drie dagen in diverse ho tels in Renesse. HAAMSTEDE De Kinderclub van jongeren centrum Big S uit Haamste de is zaterdag 13 april op de Roterij, tijdens de Roterij dag. Doel is kinderen en jeugd uit de omgeving ken nis te laten maken met Big S. Bestuursleden van Big S zijn present in het pand van Blue Green. De kinder club is van 10 tot 16 uur. ZIERIKZEE De Percussiegroep Zierikzee van Kunst en Eer houdt za terdagavond 13 april in ge bouw De Harmonie een in loopavond voor de jeugd vanaf 6 jaar. De percussie groep gebruikt alle slagin strumenten die voorhanden zijn en bezoekers worden uitgenodigd mee te doen. De inloopavond wordt ge houden van 19 tot 20.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Het slachtoffer van het dode lijk ongeval maandagmid dag bij Ellemeet, is een 66-ja- rige vrouw uit Burgh-Haam stede. Zij overleed ter plaat se. Dat heeft de politie be kend gemaakt. In de andere auto zat een gezin uit het Belgische Thulin. De vader, moeder en twee kinderen raakten gewond. BURGH-HAAMSTEDE Tijdens de dorpsraadverga dering van Burgh-Haamste de geeft politieman Bram Molenbroek voorlichting over de gevaren van sociale media. Burgemeester Gerard Rabe- link vertelt over het project 'Laat ze niet verzuipen'. De vergadering is op 17 april in dorpshuis De Schutse, aan vang 19.30 uur. De Bollen van de Ooster, een zandplaat in de Voordelta, is slechts gedeeltelijk toegankelijk voor de recreatie. In de krant van zaterdag stond dat de plaat in zijn geheel open is. De andere zandplaat, de Bollen van het Nieuwe Zand, is wél tot 1 november in zijn geheel toegan kelijk voor de recreatievaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47