Sluis: Het heeft allemaal zijn tijd nodig gehad Provincie schakelt ambities rond fietsbeleid een paar tandjes terug Finale voorleeswedstrijd 30c lentefeest 2013^* Volle campings ZEELAND 23 commentaar Doel 3 niet voor 1 juni in bedrijf Het valt grosso modo allemaal erg mee, alleen wat kleine dingen - - lentefeest zijn te koop bij' t Primera in Vlissingen QfVv^Sf :^T. via www.lionslentefeest.nl; WOENSDAG 10 APRIL 2013 Een caravanbrand richt in korte tijd heel veel schade aan, zoals blijkt op deze foto gemaakt in Soesterberg. archieffoto's Rick Nederstigt/ANP OOSTBURG - Dat er de afgelopen ja ren niets is gebeurd wil de woord voerster van de gemeente Sluis niet zeggen. Er moest eerst een beeld komen van het probleem. Dat wil zeggen een inventarisatie van alle campings. Die was nodig nadat de gemeente raad in 2010 de 'beleidsregels brandveiligheid kampeerterrei nen gemeente Sluis' vaststelde. Uit de inventarisatie kwam naar voren: 'dat het grosso modo alle maal erg meevalt, met uitzonde ring van wat kleine dingen die vrij makkelijk op te lossen zijn, zo als het ontbreken van brandblus apparatuur en dergelijke. En dan waren er nog wat stacaravans die te dicht bij elkaar staan. Maar dat is misschien op te lossen met maatregelen zoals brandwerende middelen'. Dat is nu precies het probleem waar het allemaal om draait. Enerzijds ziet de Recron campingondernemers die investe ren en met minder plaatsen op hun camping genoegen nemen om de caravans verder uit elkaar te zetten. Anderzijds zijn er on dernemers die het op zijn beloop laten. Het college van B en W van Sluis wil er nu bovenop zitten, klinkt Woordvoerster gemeente Sluis het vanuit het gemeentéhuis. Er gaan na de zomer brieven naar de ondernemers die hun zaakjes niet op orde hebben. Die moeten een plan van aanpak maken. En als er dan nog niets gebeurt, kan het op handhaving uitdraaien. Terwijl de Zeeuwse gemeenten al sinds 2007 niet de materie bezig zijn heeft het er de schijn van dat er in Sluis ook beweging in zit. „Wij zijn een toeristische gemeen te. Dat heeft allemaal zijn tijd no dig gehad." DOEL - Kernreactor 3 op het ener giepark bij het Vlaamse Doel, net over de grens, blijft nog langer dicht. GDF Suez, het Franse moe derbedrijf van exploitant Electra- bel, heeft dinsdag bekendgemaakt dat de reactor niet voor 1 juni weer in bedrijf wordt gesteld. Doel 3 ligt al sinds de zomer van vorig jaar stil, toen een verontrus tend aantal haarscheurtjes in het reactorvat van de kerncentrale werd ontdekt. Sindsdien zijn tal van studies gedaan om vast te stel len of de centrale nog veilig zou kunnen worden opgestart. Niet al leen Doel 3 is stilgelegd in België, ook reactor 2 bij het Waalse Tihan- ge. Die komt niet eerder dan 14 mei in bedrijf, aldus GDF Suez. Een deel van Zeeland is gevaarlijk laconiek over de brandveilig heid op campings. Zelfs nadat de recreatieonder nemers en de brandweer sa men tot de conclusie kwamen dat er iets moest gebeuren, bleef het drie jaar stil. Omdat de gemeenten de regels niet handhaven en omdat sommige ondernemers niet uit eigen be weging een normale brandpre ventie toepassen. Nu de Veilig heidsregio zich met deze kwes tie begint te bemoeien, zal de ze laksheid hopelijk snel veran deren in actie. Strikte en uniforme toepassing van minimale afstanden tussen caravans is niet alleen nodig voor de veiligheid. Het is ook gewenst om de concurrentie tussen recreatiebedrijven min of meer eerlijk te houden. En de regels hebben een prettige bijwerking. Ze voorkomen dat mensen op campings zitten als dieren in de bioindustrie: veel te dicht op elkaar. Dat beeld kan de Zeeuwse toeristische sector missen als kiespijn. door René Schrier MIDDELBURG - Het provinciaal be stuur gaat de ambities op het ge bied van fietsen terugschroeven. Van het hoogste niveau 3 (motto: alleen op kop) gaat de provincie naar niveau 1 (motto: rustig toe ren). Aanleiding zijn de keuzes die zijn gemaakt bij de kerntaken discussie van Provinciale Staten. Het aantal ambtenaren dat bezig is met fietsbeleid werd terugge bracht van 2,8 naar 1. De provincie heeft een Actieplan Fiets dat loopt tot en met 2015. Ge deputeerde Staten hebben vastge steld dat dat dus bijna afloopt. Dat neemt niet weg dat ze nog wel een aantal dingen willen uit voeren die in het actieplan staan. Zo moet er een zogenaamde Cy cle Hub op het Middelburgse Ramsburg komen om van die stad een 'Bike Friendly City' te kunnen maken; het leenfietsen- systeem waarmee een proef is ge daan moet verder opgeschaald worden; de fietsrouteplanner (op internet en als app) moet afge maakt worden; er komt een alge mene fiets afhandelcentrale die zwerfïïetsen opruimt; er wordt een onderzoek ingesteld naar de haalbaarheid van een pilot voor een fietssnelweg; het opzetten van fïetspleisterplaatsen; de her ziening van het fietsknooppunten- systeem (Fiks); het ontsluiten van carpoolplaatsen per fiets; het ver beteren van fietsenstallingen bij bushaltes en de opzet van een vei lig en comfortabel binnenstede lijk fietsnetwerk. GS stellen vast dat het Actieplan Fiets de provincie wel wat heeft opgeleverd. Uit verschillende on derzoeken in 2012 komt Zeeland erg goed, in een aantal gevallen als de beste van Nederland, uit de bus, al is dat voor een deel ook te danken aan de fraaie omgeving waarin gefietst kan worden. MIDDELBURG - Twaalf kinderen uit de groepen 7 of 8 van diverse ba sisscholen strijden zaterdag om de titel 'Provinciale voorleeskam- pioen 2013'. De winnaar krijgt een beker, een oorkonde en een boe kenbom Hij of zij gaat naar de lan delijke finale eind mei in Utrecht. De Zeeuwse finale begint om 13.30 uur in de Zeeuwse bieb. V H 'A'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45