Serooskerke brengt Oostkapelle in derby verder in de problemen Trainen Van Houte zorgt voor late winst van Waarde 36 SPORT ZLM TOUR Brian van Goethem staat als enige Zeeuw aan de start van de ZLM tour. Hij verkeert in een bloedvorm. De Haas schiet Zaamslag naar zege ZLM TOUR IS TOE AAN DE ACHTTIENDE EDITIE Van Goethem hoopt op wind door Mitchell Minnaard SEROOSKERKE - Serooskerke heeft in de Walcherse derby tegen Oost kapelle een flinke tik uitgedeeld aan de nummer dertien in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal. Linksbuiten Alex Jobse nam de thuisploeg bij de hand en was be trokken bij de eerste en tweede goal. Hij maakte bij beide momen ten slim gebruik van een noodge dwongen wissel aan de zijde van Oostkapelle. Al na zeven minuten kon trainer Harro Hazelaar het strijdplan van Oostkapelle min of meer in de prullenbak gooien. Rechtsback David van den Broeke wilde een bal wegkoppen, maar kreeg daar bij ook een voet van een speler van Serooskerke tegen zijn rech terwenkbrauw. Van den Broeke moest meteen het veld verlaten en hij zou later met drie hechtin gen boven zijn oog weer langs de zijlijn verschijnen. Ruben Keijts was zijn vervanger en daarmee ook de tegenstander van Jobse. De invaller viel niet echt lekker in. „Ik merkte aan de manier van coaching door zijn medespelers dat deze jongen min der zeker van zijn zaak was", zei Jobse over zijn nieuwe tegenstan der. „Ik liep eerst vooral aan de rechterkant, maar ik heb met de ZAAMSLAG - Mare de Haas werd dinsdagavond voor Zaamslag matchwinnaar tegen WC'68. De middenvelder schoot acht minu ten voor tijd de thuisclub naar de 3-2 winst in het inhaalduel van de tweede klasse E. Zaamslag-WC'68 3-2 (2-1). 8. Jor- dy Bakker 1-0,11. Noel van Kaam 1-1,41. Mare de Haas 2-1,71. Ivo Verstraeten 2-2 (eigen doelpunt), 83. Mare de Haas 3-2. linksbuiten de afspraak dat we van positie kunnen wisselen als we denken dat we beter af zijn aan de andere speelhelft." De positiewisseling in de 27e mi nuut pakte goed uit voor Seroos kerke. In de 28e minuut moest rechtsback Keijts toestaan dat Job se een assist gaf bij de goal van Jeroen Geerse, een minuut later zette Jobse zelf de 2-0 op het sco rebord. „Het was belangrijk dat we die tweede goal meteen na de eerste goal maakten", zei de 21-ja- rige linksbuiten over zijn eigen doelpunt. „Een marge van twee doelpunten geeft het team toch wat meer zekerheid. Uiteindelijk werd het vlak voor rust ook nog 3-0, dus we konden met een goed gevoel gaan rusten." De pupillen van Hazelaar hadden een minder goed gevoel overge houden aan de eerste helft. „De koppies hingen behoorlijk naar be neden in de kleedkamer. We kwa men hier naartoe met het idee dat we drie punten zouden pakken. Je hebt een strategie in gedachten met bepaalde spelers. Het is zon de als je die als trainer al gauw om moet gooien en het is zonde voor Keijts dat zijn directe tegen stander twee keer belangrijk is." Door de zege loopt Serooskerke drie punten uit op Oostkapelle en komt daarmee op een voorsprong van zeven punten. De formatie van trainer John Bentschapknook gaat nu over Arnemuiden heen en komt op de 'veilige' elfde plaats, maar heeft wel een wed strijd meer gespeeld. „We spelen nog tegen nummer tien VCK en Heinkenszand, dat al gedegra deerd is. Je mag de punten er ei genlijk nog niet bijtellen, want ie dereen kan in deze klasse van ie dereen winnen, maar we hebben het nog in eigen hand." Serooskerke - Oostkapelle 3-0 (3-0)» 28. Jeroen Geerse 1-0, 29. Alex Jobse 2-0, 45+2. Jeroen Geerse 3-0. Scheidsrechter: Jan Klerx (Waalwijk). Gele kaart: Rick Pattenier, Frank Dek ker (Oostkapelle), Maikel Simonse (Serooskerke). Aantal toeschouwers: 240. door René van Stee SLUISKIL - Brian van Goethem be leeft een vliegende start van het wielerseizoen. De Sluiskillenaar heeft al een klassiekerzege beet doordat hij Haarlemmerlie- de-Spaarnwoude na een indruk wekkende solo op zijn naam schreef. Ook won hij op overtui gende wijze de criteriums in Ger- wen en Oud-Gastel. De bijna 22-jarige Zeeuws-Vlaming zit dui delijk goed in zijn vel. Zijn fraaie prestaties bleven niet onopge merkt. Vandaag rijdt Van Goethem in Frankrijk La Cöte Pi- carde en zaterdag verschijnt hij in Goes namens de Nederlandse se lectie aan de start van de ZLM tour. Beide wedstrijden tellen mee voor de UCI Nations Cup voor beloften. „Veel meer trainingsarbeid en Aan de achttiende ZLM tour doen beloftenteam van 23 landen mee. Er wordt gereden in het kader van de UCI Nations Cup voor beloften, het officieuze WK voor landen teams. Een team bestaat uit zes renners. Naast Brian van Goethem doen voor Nederland Ricardo van Dongen, Maarten Van Trijp, Yoeri Havik, Daan Meijers en Bart Harm- sen mee. een betere balans tussen periodes met inspanningen en rust", geeft Van Goethem als verklaring voor de uitstekende vorm waarin hij verkeert. „Ik heb nu minder aan m'n hoofd. Vorig jaar liep ik stage, moest ik m'n studie afronden en moest er ook nog worden ge traind. Daardoor kwam ik eigen lijk nooit uitgerust aan de start. Dit seizoen heb ik het beter op een rijtje, ook al won ik vorig jaar nog zeven koersen. En zoals ge bruikelijk ben ik de winter goed doorgekomen. Ik kan goed tegen de kou, waardoor ik een prima voorbereiding achter de rug heb. En ik ben niet blessuregevoelig. Twee jaar terug speelde m'n zit vlak me een poos parten, maar ook dat is onder controle." Dat hij veel sterker is dan vorig jaar, merkt Van Goethem tegen woordig ook in de koers. „Ik her- Frankrijk is topfavoriet. Dat land won vorig jaar de Nations Cup. De Brit Luke Row (tegenwoordig prof namens Team Sky) won als enige de ZLM tour twee keer, in 2009 en 2011De renners worden zaterdag op de Markt in Goes om 12.30 uur weggeschoten. De finish is na 177,2 kilometer tussen 16.33 en 16.50 uur aan de Oranjeweg in Goes. stel zelfs in een wedstrijd. Zo be gon ik in Gerwen met slechte be nen, maar gaandeweg viel ik er toch door. Dat zou vorig jaar nooit het geval zijn geweest." Van Goethem rondde enkele maanden geleden zijn hbo-oplei- ding energie- en procestechnolo gie af. Sindsdien gooit hij alles op het wielrennen. Daartoe maakte de talentvolle renner de overstap naar het continentale team Metec. Daar was hij al langer in beeld vanwege goede prestaties in het vorige seizoen. De tempobeul uit Sluiskil maakte toen vooral in druk met zijn aanvalslust in de klassiekers Omloop van de Hout- se Linies en Haarlemmerlie- de-Spaarnwoude. Van Goethem maakt de koers mee hard. En ook niet onbelangrijk: hij heeft een goede tijdrit in de benen. In die discipline won hij vorig jaar in de EPZ Omloop van Borsele en in Emmeloord. „Ik ben daardoor toch wel het type renner dat ze graag zien. Ze ker ook omdat ik ondanks niet al te veel traininguren tot behoorlijk veel in staat bleek. Pluspunten zijn verder dat ik in staat ben om lange tijd solo te rijden en dat ik goede finales kan rijden in eén klein groepje. Daartegenover staat dat m'n sprint nog een stuk beter kan, net als het bergop rijden." Van Goethem ziet de koers tegen woordig als werk. Maar dan wel als de allerleukste job die hij zich kan voorstellen. Hij krijgt daartoe alle ruimte van zijn ouders Karei (in zijn tijd een topamateur) en Maureen. „Vooral m'n vader weet precies waar het om draait. En net als m'n moeder steunt hij mij daar ten volle in. Doordat ik nog lekker thuis woon, heb ik echt nergens omkijken naar. Ook dat door Mitchell Minnaard GOES - De talentvolste judoka's van JudoGoes worden door de'trainers van de club al zo'n zeven jaar door verwezen naar Hoogvliet. Daar wor den twee keer in de week talenten trainingen georganiseerd in samen werking met zestien andere vereni gingen onder de naam Budokan Rotterdam. En niet zonder succes. Afgelopen weekeinde haalden drie judoka's van de Goese vereni ging in Emmen het podium op het Nederlands kampioenschap onder achttien jaar. Chantal Wal- hout eindigde in de categorie tot zeventig kilogram op de tweede plaats. Mauk Moerman behaalde in de categorie tot 73 kilgram brons. Lein Mulder veroverde in de klasse tot 46 kilogram een me daille van dezelfde kleur. Na de vier medailles op het sue- door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal hebben Hoedekenskerke en Waarde dins dagavond gewonnen van respectie velijk Borssele (4-0) en Vlissingen (2-1). Hoedekenskerke klimt over Wolfaartsdijk heen naar de zesde plaats en Waarde blijft vijfde. Borssele-Hoedekenskerke 0-4: De bezoekers begonnen sterk en kwamen na twintig minuten op 0-1 door een treffer van Sebasti- aan La Grand. Tien minuten later was hij ook het eindstation van de 0-2. In de tweede helft kon Borssele Hoedekenskerke aardig bijbenen en speelde het verdien stelijk. Toch liep Hoedekenskerke uit naar 0-4 via Corné Haaij en Sander Rijk in de laatste minuten. Waarde-Vlissingen 2-1: Vlissin gen opende de score op sportpark Keizershoofd door een treffer van Mohammed Benkadour. De ploeg van Johan Schouten verzuimde om de score op te laten lopen en raakte eenmaal de lat. In een open tweede helft zorgde Jawad Sami- ky voor de verdiende gelijkmaker. Diep in de blessuretijd maakte Evert van Houte de 2-1. Stand: Veere 20 15 2 3 47 62- 36 Walcheren 2014 3 3 45 66- 26 Wemeldinge 2112 5 4 41 57- 42 Kruiningen 20 12 2 6 38 50- 26 Waarde 2112 2 7 38 50- 37 Hoed' kerke 20 8 4 8 28 45* 41 Wolfaartsdijk 20 8 210 26 31- 45 Lew. Boys 20 7 4 9 25 36-44 Col. Boys 19 7 3 9 24 36- 37 Vlissingen 21 6 4 11 22 31- 39 Bevelanders 20 5 4 11 19 30-46 SVD 21 5 214 17 23- 51 Borssele 19 0 316 3 19- 66 Mauk Moerman (links) veroverde brons op het NK judo onder de achttien jaar. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36