Olympisch kampioen van start in ZLM tour De lange lijdensweg van Andy Schleck SPORT 35 66 Mijn doel is weer de renner te worden die ik was WOENSDAG 10 APRIL 2013 GOES - De regerend olympisch kampioen op het onderdeel om nium is op het laatste moment toegevoegd aan het deelnemers veld van de ZLM tour. Lasse Nor man Hansen won afgelopen zo mer goud bij het baanwielrennen op dit onderdeel. Zaterdag ver schijnt de 2i-jarige Deen aan de start bij de Zeeuwse wegwed strijd in Goes. De ZLM tour mocht op het laatste moment de sterke Deense wieier- formatie voor renners onder 23 jaar verwelkomen. Aanvankelijk hadden de Denen voor een ander programma gekozen, maar omdat de meerdaagse, Italiaanse wed strijd Toscane Terra di Ciclismo plotseling is geannuleerd, verzoch ten de Denen alsnog te mogen deelnemen in Zeeland. De organi satie heeft het verzoek ingewil ligd. Behalve olympisch goud won Lasse Norman Hansen twee maanden geleden bij het WK op de baan zilver op het ominum en brons bij de ploegenachtervol- ging. Norman Hansen wordt za terdag in Goes onder anderen ver gezeld door hardrijder Haugaard Jensen, die afgelopen zaterdag vijf de werd in de zware Ronde van Vlaanderen voor beloftes, één plaats vóór Nick van der Lijke uit Middelburg. pagina 36 en 37: Brian van Goethem hoopt op wind door Ad Pertijs NIJMEGEN - Na de euforie rond Fabi an Cancellara wordt men bij Ra- dioShack Leopard de komende week geconfronteerd met de lij densweg van de andere kopman, Andy Schleck. „Het gaat de goede kant op met Andy, maar we ver wachten de komende weken nog weinig van hem", zegt ploegleider Dirk Demol over het Luxemburgse zorgenkindje van het team. De manier waarop hij zich door de eerste maanden van het sei zoen worstelt, begint te lijken op de eeuwige race tegen de klok van Jan Ullrich. „Het bemoedigen de is dat ik vorige week in de ron de van Baskenland heb gezien dat Andy weer leeft als een wielren ner", wil Phlippe Maertens, de woordvoerder van de ploeg, nog van geen vergelijking met de voor malige Duitse wielrenner weten. Schleck zelf uitte in Spanje zijn twijfels over een terugkeer aan de top. „Mijn doel is weer de renner te worden die ik was. En in de Tour zal blijken of ik weer hetzelf de niveau kan bereiken als voor mijn blessure." Die blessure (een breuk in het hei ligbeen bij een val in het Crite rium Dauphiné van vorig jaar) is één, maar daarvoor al was de jong ste van de Schleckies in een enorm mentaal wak beland. Zijn toenma lige nieuwe teambaas Johan Bruy- neel moest niets hebben van de losse aanpak van de jongens uit Mondorff. Echt hard trainen bui ten de koers om was niet aan de twee besteed, vond de Belg. Hij liet zelfs een keer Lance Armst rong overkomen om samen met Andy te trainen. Ook haalde Bruy- neel de onafscheidelijke broers, die het gewend waren om steeds samen te koersen, te trainen en de kamer te delen, uit elkaar. Daarnaast verordonneerde hij dat Kim Andersen, de man met wie de twee konden lezen en schrij ven, niet als ploegleider mee mocht naar de Tour. Bruyneel was onder de indruk van het talent van Andy Schleck, maar vond dat hij met hard en doelgericht trainen nog meer uit zijn carriere kon halen. De renner zag dat diep van binnen niet zit ten er ontstond spanning binnen het team. Enkele maanden voor de Tour belandde Schleck in een zware vormcrisis. Overal werd hij Andy Schleck gelost. De val in Dauphiné Libéré leek aanvankelijk een verlossing te zijn voor Schleck. Het herstel ging traag en onder wijl werd broer Frank tijdens de Tour betrapt op het gebruik van doping. Op het einde van het sei zoen stapte Andy weer op in de Ronde van Peking. Daarna nam hij weer gas terug in plaats van door te trekken, zoals Cancellara dat deed. De Schlecks hebben nu eenmaal hun perioden van ont spanning nodig. Op de val van Bruyneel zal ongetwijfeld een Luxemburgs biertje zijn gedron ken, maar een bevrijding is zijn vertrek nog niet gebleken. In Tir- reno-Adriatico behoorde Schleck weer tot de vroeg gelosten en op de voorlaatste dag stapte hij af. Wat volgde was het incident in een luchthavenhotel in München. Een Franse politicus liet weten dat hij daar een dronken Andy Schleck had moeten helpen bij het vinden van zijn kamer. De val van het wonderkind leek een feit. „Het is een volstrekt belachelijk verhaal", liet Schleck echter we ten. Hij was hooguit moe en ze ker niet dronken. Het feit dat hij vorige week afstap te in Baskehland, wordt volgens Maertens ook verkeerd uitgelegd. „Andy werd twee keer achter el kaar getroffen door materiaal- pech, waardoor het geen zin meer had door te fietsen." Volgens zijn trainer Josu Larrazabal is Schleck onmiskenbaar op de weg terug. „Het probleem is alleen dat wat Andy doet door iedereen wordt gevolgd. Daardoor wordt alles uit vergroot." Cancellara gelooft nog altijd in zijn ploeggenoot. „Ik heb hem gezegd rustig te blijven nu. Het heeft nu eenmaal tijd nodig om wat hij de laatste jaren heeft meegemaakt te verwerken." Robert Lewandowski viert de eerste gelijkmaker van Borussia Dortmund tegen Malaga, foto Bernd Thissen/EPA Lasse Norman Hansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35