2 Laat besluit over Messi Real Madrid moeizaam verder CHAMPIONS LEAGUE 34 SPORT Borussia Dortmund bereikt halve finale Champions League door twee goals in blessuretijd. DIAL VAN Dl DAD Evert Wisse vertrekt bij Arnemuiden Jonge Van der Sar in voetsporen vader Björn Kuipers fluit PSV-Ajax Jordy Clasie twijfelt over Feyenoord Afslanken terwijl je ligt, klinkt dat niet mooi? Dat kan met de Slim Maigvitness afslankmachine. Nu 3 Slim Maigvitness behandelingen bij Jasmijn Slim Beauty centre in Middelburg. |,i|] ARNEMUIDEN Voetbaltrainer Evert Wisse heeft dinsdagavond de spe lersgroep van Arnemuiden la ten weten dat hij per direct is gestopt „We zijn verrast en betreuren het ten zeerste", al dus voorzitter Jacco Schroe- vers. Arnemuiden verkeert in degradatienood in de tweede klasse. Het bestuur heeft nog geen vervanger op het oog. NOORDWIJK De vijftienjarige Joe van der Sar verruilt komende zomer normaal gesproken Noord- wijk voor Ajax. In 1990 deed zijn vader, Edwin van der Sar, hetzelfde. Voetbalvereni ging Noordwijk bevestigde dinsdag de interesse van Ajax in de huidige keeper van de Ci. Joe van der Sar speelde bij Manchester United toen zijn vader daar ook keepte. BARCELONA ZEIST Scheidsrechter Björn Kuipers fluit zondag de topper in de eredivisie tussen PSV en Ajax. Voor Kuipers is het daar mee een topweek, want hij is vandaag arbiter bij het Cham pions Leagueduel tussen Bar celona en Paris Saint-Ger main. In december floot Kui pers in Amsterdam al het tref fen tussen Ajax en PSV (3-1). ROTTERDAM Jordy Clasie vraagt zich af of Feyenoord hem echt wil be houden. De 21-jarige midden velder spreekt zijn twijfel uit in Voetbal International. Het contract van Clasie loopt me dio 2015 af. Eerdere besprekin gen leidden begin deze maand niet tot een akkoord. Verdere onderhandelingen zijn inmiddels uitgesteld tot na het seizoen. De beslissing over het al dan niet meespelen van grootmees ter Lionel Messi bij Barcelona in de return voor de Cham pions League tegen Paris Saint-Germain zal woensdag pas een paar uur voor het be gin van het duel vallen. „Messi speelt alleen als hij fit is", liet assistent-trainer Jordi Roura weten. „Het gevoel is nu in elk geval goed." Messi liep vorige week in de uitwedstrijd in Pa rijs (2-2) een hamstringblessu re op. Hij bleef zaterdag tegen Mallorca (5-0) aan de kant. Dortmund terug aan top door Gerard Borgman DORTMUND - Borussia Dortmund is terug in de top van het Europe se voetbal. De Duitse ploeg schaar de zich dinsdagavond bij de laat ste vier clubs in de Champions League, na een van de meest dra matische partijen ooit in de ko ningsklasse. Twee doelpunten in de blessuretijd werden het dappe re Malaga fataal: 3-2, voldoende voor Dortmund na de 0-0 uit de heenwedstrijd. Voor de eerste keer sinds 1998 staat Borussia Dortmund weer in de halve eindstrijd. De ploeg van trainer Jürgen Klopp had in de twee voorbije seizoenen veel in druk gemaakt, maar alleen in ei gen land. Twee kampioenschap pen, een jong elftal dat fris en aan vallend voetbal speelt. Maar op de Europese velden wilde het maar niet lukken. Vorig seizoen eindig de BvB zelfs als laatste in de pou le tijdens de groepsfase van de ko ningsklasse. „Mijn spelers verdienen een com pliment voor dat wat ze vandaag gepresteerd hebben", jubelde Klopp na de 3-2 in de microfoon van de Duitse betaalzender Sky. „Ze hebben laten zien dat Dort mund nog steeds tot veel in staat is. Er zit nog veel rek in dit elftal." In de Duitse competitie moest Dortmund zijn meerdere erken nen in Bayern München, dat afge lopen weekeinde al de titel veilig stelde. Dortmund ligt ook al uit het Duitse bekertoernooi. Klopp richtte alles op de Champions Lea gue en beleefde samen met de 66.000 toeschouwers een onverge telijke avond in het uitverkochte Signal Iduna Park. Na de 0-1 van Joaquin 0-1 en de gelijkmaker van Robert Lewan- dowski leek Eliseu acht minuten voor tijd voor de beslissing te zor gen: 1-2. Dortmund speelde een moeiza me partij, waarin Malaga zich vrij eenvoudig staande hield. En in de slotfase hield keeper Willy Cabal- lero de bezoekers bovendien op de been bij grote kansen van Ma rio Götze en Marco Reus. Niets aan de hand voor Malaga dus, maar in de blessuretijd ging het alsnog mis. Eerst maakte Reus in de tweede minuut van de extra tijd de 2-2 en in de daarop volgende aanval scoorde Felipe Santana in buitenspelpositie zelfs de 3-2. Een enorme dreun voor Malaga, dat we voorlopig niet te rug zullen zien op de Europese velden. Vanwege financieel wan beleid heeft de Uefa de club een jaar schorsing opgelegd, die in gaat bij de eerstvolgende kwalifi catie voor Europees voetbal. Het laatste team dat tweemaal scoor de in blessuretijd in de Champions League was Ajax. De Amsterdammers deden dat in november 2005 tegen FC Thun (4-2-zege). ISTANBOEL - Real Madrid heeft voor het derde opeenvolgende jaar de halve finales bereikt in de Champions League. De ploeg van trainer José Mourinho had dins dagavond in Istanbul echter opval lend veel moeite om Galatasaray, de ploeg van basisspeler Wesley Sneijder, uit te schakelen. De re turn in Istanbul eindigde in 3-2 voor de thuisploeg, na 3-0 vorige week voor de 'Koninklijke' in Ma drid. Bij de rust leidde Real Madrid nog met 0-1 door een vroeger treffer van topschutter Cristiano Ronal- do. Na de pauze kwam de Turkse kampioen sterk opzetten. Met tref fers van Emmanuel Eboué, We sley Sneijder en Didier Drogba wérd Real Madrid toch nog even in de problemen gebracht. In de extra tijd maakte Cristiano Ronaldo het Spaanse karwei als nog af: 3-2. I doe Nlj, an die we dei An kar wa we Dir zor De de zo< de vai de de An ne wc vai Deze dea« Koop je alleen op www.sweetdeal.nii U9PA80 Volgens zijn trainer Josu Larrazabal is Andy Schleck (rechts) op de weg terug. „Het probleem is alleen dat Andy wat doet door iedereen wordt gevolgd. Daardoor wordt alles uitvergroot." foto Pascal Pochard-Casabianca/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34