Boom geplant op Kerkring 30 ZEELAND Wie weinig geld heeft, kan sinds kort in enkele cafés aanspraak maken op een 'uitgestelde koffie'. brieven ii Het is voor iedereen fijn om een keer op het terras te kunnen zitten Koninklijk bezoek Afdeling oncologie Afdeling oncologie 2 extra koffie voor de arme Een door Cornelleke Blok OOMBURG - Klanten van ijs- en koffiesalon De Ijsvogel in Dom burg kunnen - als ze dat willen - een extra warm drankje bestellen voor mensen die weinig geld heb ben. De zaak doet mee aan 'Uitge stelde Koffie'. Dit initiatiefis al in geburgerd in Italië, en werd vori ge week ook in Nederland geïntro duceerd door Alexandra Heyde- bree uit Amsterdam. Het idee is simpel: wie iets over heeft voor minderbedeelden re kent een extra kop koffie, cappuc cino of thee af. Deze 'uitgestelde' drankjes kunnen op een later tijd stip geconsumeerd worden door iemand die erom vraagt. Een mooi idee, vindt eigenaar Hans Raaijmakers van De Ijsvo gel. „Het is voor iedereen fijn om een keer op het terras te kunnen zitten. Als wij daar een bijdrage aan kunnen leveren, dan doen we het graag. Meedoen aan de actie is bovendien maar een kleine moei te voor ons." Raaijmakers nodigt zijn klanten sinds afgelopen weekend met een flyer en een tekstje op de menu kaart uit om mee te doen. „Tot nu toe zijn er twee klanten geweest die elk twee drankjes hebben ge doneerd. We leveren zelf ook een bijdrage door elke zesde koffie te reserveren voor de actie." Hij heeft nog geen klanten in zijn zaak gehad die om een uitgestel de koffie vroegen. „De actie is nog niet zo bekend en misschien durven mensen er niet om te vra gen." Het is lastig te controleren Hans Raaijmakers, De Ijsvogel of mensen die om een uitgestelde koffie vragen ook daadwerkelijk arm zijn. „Het is niet aan ons om daarover te oordelen. Je kunt bo vendien niet altijd aan de buiten kant zien of iemand arm is. Daar om zullen we een verzoek om een uitgestelde koffie altijd hono reren als iemand zich meldt. We hopen dat het systeem zichzelf re guleert." Kijk op www.uitgesteldekoffie.nl voor een overzicht van alle deelnemende bedrijven. Er is ook een facebookpagi- na voor Zeeland: facebook.com/uitge- steldekoffiezeeland. 'S-HEER ABTSKERKE - Op de Kerkring in 's-Heer Abtskerke is dinsdag de eerste Koningslinde geplant van de gemeente Borsele. Borsele heeft bij Kwekerij Westhof elf Koningslindes besteld met het oog op de komende troonswisseling. De kwekerij heeft het eerste exemplaar cadeau gedaan aan 's-Heer Abtskerke. Vorige maand was wat ophef ontstaan over het landelijke initiatief om gemeenten 'officiële' Koningslindes te laten bestel len. Een dergelijke boom kost tienduizend euro, inclusief hekwerk. De meeste gemeenten vinden dat te duur. foto Mechteld Jansen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dat de nieuwe commissaris van de koningin Polman zijn invloed heeft aangewend om Willem- Alexander en Maxima op 21 juni Zeeuws-Vlaanderen niet te laten bezoeken is niet verrassend, wel teleurstellend. Het sluit naadloos aan op de bejegening vanuit het Middelburgse provinciehuis zoals veel Zeeuws-Vlamingen die erva ren. Het besluit is teleurstellend omdat Polman en zijn ambtelijke adviseurs aan een aantal niet on belangrijke feiten voorbijgaan. In Zeeuws-Vlaanderen woont bijna 30 procent van de Zeeuwse bevol king, ligt de grootste gemeente van Zeeland, bevinden zich twee van de grootste Zeeuwse werkge vers (ZorgSaam en Dow Chemi cal) en werkt de top van culinair Nederland. Nee, we worden niet gehinderd door een Calimero-ge- voel, integendeel. Wel stoort het dat veel Zeeuws-Vlaamse zaken niet op waarde worden geschat. Frans Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil Doktoren, secretaressen en ver pleegkundigen van deze afdeling staan zeer hoog aangeschreven. Ze weten wat kanker betekent voor de patiënt en zijn gespeciali seerd hierin. Als kankerpatiënt weet je dat als geen ander. Degene die deze afdeling willen weghalen hebben geen verstand van kanker. Intensieve care en kanker hebben niks met elkaar te maken, kanker is special care. Zo als Joyce Muilenberg al vermeld de. Het gaat om aandacht en een luisterend oor. Het gaat om de goede zorg, ge duld en meeleven met de patiënt. Dat kan niet beter dan dat het nu is. Peter Kristelijn Johan Costenobelstraat 29, Middelburg Wij moeten er niet aan denken wat het voor ons zou betekenen als de afdeling oncologie weggaat uit Vlissingen. Ik heb prostaat- en darmkanker gehad waarvan ik de eerste keer in Antwerpen geope reerd ben en voor darmkanker in Goes. In 2009 heeft mijn vrouw eierstokkanker gekregen en is van af die tijd ziek, ze heeft vijf opera ties ondergaan en dertien chemo- behandelingen. Zij ligt ernstig ziek in het ADRZ in Vlissingen waar ik haar van 10.00 tot 19.00 uur nog een beetje probeer te hel pen. We zijn dokter Kerkhofs en al zijn medewerksters zeer erken telijk. Zij betekenen heel veel voor mijn vrouw. Het zou voor ons en vele mensen uit de regio ondoenlijk zijn om straks je gelief de nog een beetje steun te geven. Hoe kom ik in Goes en wie gaat dat betalen? Ik ben 3,5 jaar mantel- zorger voor mijn vrouw. Ik heb ge zien hoe goed de sfeer is in Vlis singen. Hoe haalt de directie van het ADRZ het in zijn hoofd om te gen de wil van de bevolking zul ke beslissingen te nemen. Wat er is opgebouwd in Vlissingen, kan in Goes nooit bereikt worden. J. Jasperse Paul Krugerstraat 2/31, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30