Zondag 14 april open van 12.00 tot 17.00 uur 999? 329? Vier dagen feest in Middelburgse binnenstad Moestuinspeurtocht intratuin 26 WALCHEREN Kom naar de winkel en ruik, proef en voel de lente! Reeënstand op Schotsman is in balans Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.ni kleurtje leveri Loungeset Romeo 3-delig, bestaat uit 2-zitsbank links en rechts en een hoekstuk, wicker met aluminium frame, grijs, ook in naturel, inclusief kussens, 2 jaar garantie, exclusief tafel met kussen. Loungeset Kreta 3-delig, bestaat uit 2-zitsbank'j links en rechts en een hoekstuk,': wicker met aluminium frame?*! bruin, inclusief kussens, 2 jaar garantie. Grillsmart 3 3 roest vaststalen branders, 1 zijbrander, gietijzeren rooster en bakplaat, uniek vetafdruipsysteem waardoor je vlees niet meer aanbrandtl 529.- uimngset naikou 5-delig, bestaat uit tafel Astrid met glasplaat, 150 x 90 x 73 cm, en 4 verstelbare stoelen Haikou met textileen zitting, antraciet met zwart, 2 jaar garantie. Stoel Haikou 69r Tafel Astrid 119.- Haal ons lentemagazine 'Blad' op in de winkel en ontvang een waardecheque t.w.v. 5.-. Voor de kinderen, iedereen heeft een troostprijs, de hoofdprijs is een complete moestuin t.w.v. €75.- door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Middelburgse binnenstad is van donderdag 13 tot en met zondag 16 juni het de cor van de eerste editie van de Stadsfeesten. De organisatie werkt aan de invulling van het program ma met muziek, theater, buiten ta felen, literatuur, film en kinderani matie. De Stadsfeesten zijn geïnspireerd op de Gentse feesten, aldus de or ganisatie, maar zijn ook zeker een vervolg op Bella Festa: het festival dat in mei 2010 rondom de finish van een etappe van de Ronde van Italië was georganiseerd op Markt en Damplein. Bella Festa was zo'n succes, ondanks het tegenvallen de weer, dat meteen al gedacht werd aan een vervolg. Nu, drie jaar later, is het zover. Verschillende organisaties en ho- reca-ondernemingen werken sa men om een programma in te vul len. Zo zijn de Zeeuwse Concert zaal, de Drukkerij, het Zeeuws Museum, De Spot en Rondvaart Middelburg erbij betrokken. „We doen het met z'n allen", zegt Line- ke Broos van Stichting Welzijn Middelburg, namens de Stadsfees ten. „We willen iets terugkerends om voor de zomer Middelburg keihard op de kaart te zetten. Ie dereen kan meedoen met initiatie ven. Die moeten wel in het pro gramma passen." Een aantal programmaonderdelen is al ingevuld. Zo geeft het piano duo Sandra en Jeroen van Veen donderdagavond 13 juni een con- Tijdens de Stadsfeesten wordt weer een concert gegeven op een platbodem in het Prins Hendrikdok, net zoals in mei 2010 (foto), toen operazangeres Lizet van Beek optrad tijdens het festival rond de Giro. foto Izaak Verkeste eert op de Markt. Op twee vleu gels spelen zij een bewerking van het 'Canto Ostinato' van Simeon ten Holt. Op vrijdagavond wordt, net als in 2010 tijdens Bella Festa, een concert geven op een platbo dem in het Prins Hendrikdok. Wie op het drijvende podium komt te staan, is nog niet bekend. Zaterdag 15 juni is er het onder deel Dag van de Dag, zoals het fes tival Le Mini Who in Utrecht. De ze dag treden overal in de binnen stad (in winkels, kapsalons en kroegen) bandjes op. Zondagmid dag is er een groot openluchtcon cert, waarbij Dam en Damplein het podium zijn voor het stuk 'In C' van Terry Riley. De Stadsfeesten moeten voor ie dereen toegankelijk zijn. De mees te activiteiten en voorstellingen worden dan ook gratis aangebo den. Elke deelnemende organisa tie of ondernemer financiert in principe zijn eigen activiteit. De Stadsfeesten Middelburg krijgen achtduizend euro subsidie van de gemeente voor overkoepelende kosten. Er worden nog sponsors gezocht. Meer info over het programma: www.facebook.com/Stads- feestenMiddelburg Voor wie wil meedoen: l.broos@welzijnmiddelburg.nl. Voor wie wil sponsoren: info@bellafesta.nl. VEERE - De reeënstand op Noord-Beveland is in balans. Dat concluderen Staatsbosbeheer en de Wildbeheereenheid van Noord-Beveland na tellingen van de kleine hertensoort in natuurge bied De Schotsman. Afgelopen weekeinde is in de vroege och tend en avond geteld op zeven lo caties door vijftien mensen. Die telden 57 individuele dieren. Een deel van de populatie zal verbor gen zijn gebleven; boswachter Ka- rel Leeftink gaat uit van circa zes tig tot zeventig dieren in het na tuurgebied. Met de reeën die in het Bokkegat bij Wissenkerke en in het oosten van Noord-Beve land leven, telt het eiland in to taal tachtig tot negentig dieren, schatten de boswachter en de ja gers. Dat aantal kan het gebied goed onderhouden zonder te gro te risico's in het verkeer of kans op schade aan akkers en tuinen, denkt Leeftink. „We zien wel vijf tot zeven verkeersslachtoffers per jaar op de Schotsmanweg. Gevaar lijker zijn de reeën die bij het Bok- kengat de Oost-Westweg overste ken. Maar dat is een enkeling." In mei en juni komen de kalveren weer. Verstoring van de dieren door honden en stropers vormt de grootste bedreiging voor de ree ën. „Het is zaak dat mensen hun honden aangelijnd houden in De Schotsman. Aangezien we zater dag ook een stroper met strikken aangehouden hebben is dat ook veiliger voor de honden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26