conn< buurtbus is positief AW wil 100 chalets op oude stadscamping Middelburg verstuurt ook belastingen Veere FACEBOOK U Like en Win! 1 11 PZC Sprankje hoop voor Julianabad WALCHEREN 25 Dodelijk ongeval Nieuwe brug over oesterputten Wandeling langs bomen binnenstad Concert Zeeuwse Muzikanten HOUTERMAN nu ook op WOENSDAG 10 APRIL 2013 181 het algemeen tevreden." Buurt bussen die volgens een vaste dienstregeling rijden, vinden pas sagiers prettiger dan een belbus. Reden om nu ook op Walcheren een buurtbus in te zetten voor Nieuw- en Sint Joosland en Rit- them. Schouwen-Duiveland krijgt er een lijn bij, tussen Nieu- werkerk en Sirjansland. De buslijnen worden verzorgd door Connexxion en Veolia Trans port. De provincie verleent de con cessie voor het exploiteren, van de busdiensten in de provincie. De contracten met Connexxion (bo ven de Westerschelde) en Veolia (Zeeuws-Vlaanderen) loopt tot en met 2014. „De geringere finan ciële ruimte vanaf 2015 vraagt om slimme vormen om het openbaar vervoer in de kleine kernen in stand te houden", aldus de provin cie. Komende zomer bepaalt de pro vincie welke kant het op moet met het openbaar vervoer in de periode 2015-2025. MIDDELBURG - AW Beheer wil op de voormalige stadscamping aan de Koninginnelaan in Middelburg honderd chalets bouwen. De eigenaar van het terrein heeft dat plan bij de gemeente inge diend. Wethouder Chris Simons liet deze week de leden van de raadscommissie Ruimte weten dat het plan voorlopig niet in be handeling wordt genomen. In 2009 beleefde de stadscamping zijn voorlopig laatste seizoen. De exploitant en de eigenaar konden het niet eens worden over een nieuwe pachtovereenkomst. Daar op werd AW Beheer de eigenaar van het terrein. Simons benadruk te wel dat Middelburg behoefte heeft aan een stadscamping. Om die reden wordt ook gekeken naar het gebied de Cleene Hooge. Het college wil onderzoeken of daar een camping kan komen. De frac ties van SGP, CU, Duurzaam Rood en GroenLinks vinden zo'n onderzoek niet nodig omdat ze vinden dat de voormalige stads camping de plaats is waar gekam peerd moet worden. Evert Herin ga (CU) sprak de vrees uit dat het college via dat onderzoek gedaan probeert te krijgen dat er later toch gebouwd mag worden op de voormalige stadscamping. YERSEKE De Oesterij in Yerseke bouwt een brug over de oes terputten. Bezoekers kun nen daarover vanaf eind april veilig over de putten wandelen en rollen. In de Oesterij wordt infor matie over oestercultuur ge geven. MIDDELBURG Een IVN-gids geeft vrijdag een rondleiding langs bo men in de binnenstad van Middelburg. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Markt, voor de Drukkerij. Kosten: 3,- euro, kinderen tot 12 jaar 1,50 euro. Kinderen tot 6 jaar en IVN-leden gratis. MIDDELBURG Orkest De Zeeuwse Muzi kanten geeft vrijdag en zater dag vanaf 20.00 uur een con cert in het Spiegeltheater in Middelburg. Het orkest be staat uit musici met en zon der een beperking. Amber Adriaanse, Djembé Bedlam en Marcel Minet werken aan het concert mee. Gert de Kei zer presenteert de avond. ELLEMEET - Het slachtoffer van het dodelijk ongeval maandag bij Elle- meet is een 66-jarige vrouw uit Burgh-Haamstede. Zij overleed ter plaatse. Dat heeft de politie be kend gemaakt. In de andere auto zat een gezin uit het Belgische Thulin. De vader, moeder en twee kinderen raakten gewond. BtS 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! SGRAVENPOMR 0113-311221 WWW-AJ HOUTERMAN NL door Joeri Wisse VEERE - De gemeenten Veere en Schouwen-Duiveland willen voor hun belastingzaken vanaf 1 januari 2014 aansluiten bij de gemeenten Middelburg en Vlissingen. Deze gemeenten werken nu ruim een jaar samen bij de inning van de belastingen. Hierdoor worden kosten bespaard en wordt de dienstverlening verbeterd, zeggen de gemeenten. Uit recent onderzoek is gebleken dat ook Veere en Schouwen-Dui veland hun voordeel kunnen ha len in het samenwerkingsver band. De afspraak is dat de gemeente Middelburg 'gastgemeente' blijft. Dit houdt in dat vanuit de provin ciehoofdstad de aanslagen en de facturen worden gestuurd. Ook klachten worden in Middelburg HHHmHI gr.ïeuws twitter itdM 'MwndH Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg I Weekendje weg www.facebook.com/De.PZC afgehandeld. Wat dit voor het be- lastingpersoneel van Veere en Schouwen-Duiveland betekent, wordt de komende tijd in kaart ge bracht. De Walcherse gemeenten en Schouwen-Duiveland zien de samenwerking op het vlak van be lastingen als een begin en bekij ken op welke gebieden nog meer kan worden samenwerkt. De gemeente Schouwen-Duive land had twee jaar geleden de in tentie om met Middelburg en Vlissingen samen te werken op het gebied van automatisering. Een jaar later zegde de gemeente Schouwen-Duiveland de samen werking op. De twee voormalige samenwer kingspartners wilden de iet onder brengen in Vlissingen bij de Ken- niswerf. Daar kunnen andere or ganisaties dan bij aansluiten, maar Schouwen-Duiveland wilde dit niet. ARNEMUIDEN - Het actiecomité voor behoud van het Julianabad in Arnemuiden onderzoekt de moge lijkheden om het bad met de inzet van vrijwilligers open te houden. Dinsdagavond vroeg de woord voerster van het comité Elise Cor- nelisse aan de raadscommissie Al gemeen Bestuur dit initiatief in elk geval een kans te geven. Wet houder Saskia Szarafinski wees dit verzoek niet van de hand. Maar, zei Szarafinski, dan moet de raad ermee instemmen. Het Julianabad kampt al jaren met teruglopende bezoekersaan tallen. In 2009 waren er nog 12.000 bezoekers, maar sindsdien is er een neergaande lijn. Vorig jaar werden 5100 bezoeken geteld. Per bezoek moest de gemeente 25 euro bijleggen in 2012. Daarom is in het verleden besloten het bad te sluiten op het moment dat bij camping Witte Raaf Waterpark Veerse Meer, 4 kilometer buiten het dorp, een nieuw zwembad open gaat. In de praktijk zou dat betekenen dat het Julianabad aan het einde van de zomer 2014 wordt gesloten. Een aantal partijen lijkt genegen om het initiatief van het actieco mité af te willen wachten. Maan dag wordt een handtekeningen lijst overhandigd aan de gemeen te. Inmiddels hebben 1500 men sen getekend voor behoud van het bad. Het comité verwacht uit eindelijk 2000 handtekeningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25