Veel Zeeuwse e-waste ZEELAND Slachtoffers pooier moesten eed afleggen Finland Ook wil Europese Commissie een onafhankelijke commissie die natuurherstel in de gaten houdt. almanak PZC op Facebook: Like en win! Akkerbouwers krijgen lastenverzwaring van 190 euro per hectare 'PZC Verf en behang J Europa wil snelle ontpoldering door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Europese Commis sie wil dat Nederland haast maakt met het onder water zetten van de Hertogin Hedwigepolder. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma (Natuur) aan de Tweede Kamer. Ook doet Brussel de suggestie om een onafhankelijke commissie in te stellen die het natuurherstel in de Westerschelde in de gaten houdt. Dijksma besluit later of ze dat doet. De Europese Commissie vindt dat de ontpoldering 'een stap in de goede richting kan zijn om te voldoen aan de verplichtingen op grond van de Habitat- en Vogel richtlijnen'. Hoewel de regering Brussel regelmatig op de hoogte stelt van de voortgang, zijn er zor gen over het tempo. Dijksma is niet van plan om nog meer grond in Zeeland onder water te zetten, blijkt uit de Kamerbrief. In 2005 hebben Nederland en Vlaanderen afgesproken om een begin te ma ken met herstel van natuur in de Westerschelde. Er moet 600 hecta re nieuwe estuariene natuur wor den aangelegd. De ontpoldering van de Hedwige en het Zwin is de helft. De staatssecretaris stelt vast dat Europa geen opmerkin gen heeft gemaakt over de nog res terende maatregelen. „Het kabi net gaat ervan uit dat Nederland met dit pakket voldoet aan de ver plichtingen op grond van de Habi tat- en Vogelrichtlijnen", aldus Dijksma. Inmiddels zijn de onder handelingen met eigenaar van de polder, Gery de Cloedt, begon nen. Dijksma schrijft de Kamer daarover geen mededelingen te kunnen doen. Als hij de grond niet verkoopt, volgt onteigening. ZEELAND WOENSDAG 10 april 2013 .LJtfK&EI GOES - De slachtoffers van de man die afgelopen zaterdag is aangehou den vanwege mensenhandel moes ten een eed afleggen waarbij ze be loofden voor hem te werken en hem trouw te blijven. Dat heeft het Openbaar Ministe rie dinsdag bekendgemaakt. De 25-jarige Goesenaar werd zaterdag aangehouden in zijn woning. De man wordt verdacht van mensen handel: hij dwong jonge vrouwen om voor hem als prostituée te werken. De man is dinsdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat hij in ieder geval nog twee weken langer vastgehouden mag worden. Intussen is het on derzoek naar de zaak nog volop aan de gang. De politie heeft zater dag al huiszoekingen verricht op twee adressen in Goes en op één adres in Kapelle. Een aantal slacht offers is inmiddels bekend bij de politie. Om hoeveel vrouwen het gaat, wordt niet bekendgemaakt. De politie hoopt dat andere slacht offers zich nog melden. RnHp loTlPT" lilt" TERNEUZEN -Met de première van de Nederlandse film seerd, waren daarbij aanwezig. De opening in bioscoop IVUvlC- UIL Daglicht is gisteravond de eerste editie van het FilmFesti- CineCity in Terneuzen werd bijgewoond door zo'n 500 ge- IHTpfr* P117pn va' Zeeuws-V'aanc,eren geopend. Hoofdrolspeelster Ange- nodigden en andere belangstellenden, foto Lex de Meester A1C U-ZjCII |a Schijf (rechts op de foto) en schrijfster Marion Pauw (links), op wier gelijknamige bestseller de film is geba- pagina 31: Filmfestival biedt regiobreed kansen Alles over I www.pzewonen.nl Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Zeeuwen brengen, in vergelijking met mensen uit an dere provincies, de meeste afge dankte elektrische apparaten en ka potte energiezuinige verlichting naar milieustraten. Per inwoner wordt gemiddeld 7,8 kilo e-waste ingezameld. Dat blijkt uit onderzoek van We- cycle, de instantie die de inzame ling en recycling van verlichting en elektrische apparaten coördi neert. Het hoogste aantal kilo's per inwoner werd ingezameld in de gemeente Veere (12,1 kilo), ge volgd door Sluis (9,8 kilo) en Schouwen-Duiveland (8,8) kilo. Het Nederlandse gemiddelde is 4,8 kilo. In milieustraten worden grondstoffen hergebruikt en scha delijke stoffen verwijderd. Die Goesenaar werkt alweer een aantal jaren bij de marine. Geregeld moet hij daardoor de trip van Zee land naar Den Helder maken, maar dat stelt natuurlijk niets voor bij de reizen die hij maakt als hij op uit zending is. Curasao, Suriname, So malië... Hij is er geweest. Groots zijn dan ook altijd de verhalen die hij te vertellen heeft als hij weer eens bij zijn vrienden in Zeeland vertoeft. Maar dat je van al dat reizen ook wel eens in de war kunt raken, werd bewezen toen de Finse vriendin van een vriend van hem in Goes was. Netjes stelde hij zich voor in het Ne derlands, waarop de vriend zei: „Ze spreekt alleen Engels en Fins!" Waarop de marinier antwoordde: „Oh, dus ze komt uit Denemarken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21