Niets is standaard voor Hillebrand WALCHEREN 23 Zyzou stopt met Secretaresse winkel Vlissingen by the Sea Restaurant De Visbar geopend in Domburg Restaurant De Eetkamer viert 20-jarig bestaan DINSDAG 9 APRIL 2013 door Wendy de Jong MIDDELBURG - Het merendeel van wat Konstructiebedrijf Hillebrand uit Middelburg maakt, is niet terug te vinden in Zeeland. Toch zitten ze hier prima, want hun locatie op de kruising van het kanaal door Walcheren en het Arnekanaal stelt ze in staat om grote constructies te bouwen en direct over het wa ter te vervoeren. In mei staat het transport van een stalen aquaduct- bak voor de A4 bi] Leiderdorp ge pland. Hillebrand, vooral bekend van het maken van bruggen, maakt aller lei staalconstructies voor de weg en waterbouw, maar is ook actief in de offshore- en scheepvaartin dustrie. Volgens Harm Wattel, commercieel manager, doet het bedrijf zoveel mogelijk in eigen huis. Van ontwerp tot aan monta ge. „Onze locatie aan het water biedt de mogelijkheid om zo groot en zo compleet mogelijk te bouwen, zodat we op locatie nog maar weinig hoeven te doen." De aquaductbak die in mei op transport gaat over het water, zal in drie delen van 10, 15 en 10 bij 30 meter vervoerd worden en weegt 440 ton. Volgens Wattel een bijzonder project omdat een aquaductbak meestal van beton wordt gemaakt. In diezelfde perio de wordt ook een project dichter bij huis afgerond. In de BOW-ter- minal in Vlissingen Oost voert het Hillebrand installatiewerk zaamheden uit aan de fundaties van windturbines, bestemd voor een offshore windpark. Volgens Wattel ligt er momenteel nog werk tot en met 2014, maar zo stelt hij: „We kunnen er nog wel wat werk bij hebben. Het is Medewerkers van Hillebrand werken aan een van de drie gedeelten van de aquaductbak die in mei op transport gaat. foto Ruben Oreel een lastige tijd. En in een sector waarin je opdrachtgevers veelal bestaan uit instanties die moeten bezuinigen zoals overheidsorgani saties en Rijkswaterstaat is het moeilijk om opdrachten binnen te slepen." Sinds Hillebrand in 2006 verhuisde is het bedrijf zich steeds meer gaan richten op off shore constructies. „We wilden de risico's wat meer spreiden en in de offshore industrie wordt nog volop geïnvesteerd. Met al leen infra-opdrachten hadden we het niet gered", legt Wattel uit. Hillebrand werkt niet seriematig, maar legt zich toe op het uitvoe ren van verschillende projecten. En volgens de commercieel mana ger is elk project uniek, met een eigen verhaal. Zo denkt hij met trots terug aan de Rijnhavenbrug in Rotterdam. „Die is gemaakt in delen van 90, 32 en nog eens 32 meter. Het is een mooi architecto nisch ontwerp dat ligt op een prachtige locatie bij hotel New York." Wattel denkt dat de kracht van het bedrijf zit in het feit dat ze opereren in een deel van de markt dat niet gaat voor stan daard werk." VLISSINGEN - Kinderkledingwinkel Zyzou in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen stopt ermee. Het be drijf startte in 2004 met een web winkel en opende in 2008 een winkel in de Walstraat Die ver huisde later naar de Sint Ja cobsstraat, maar gebrek aan klandi zie dwingt nu om de deuren te sluiten. Om die reden wordt een leegverkoop gehouden. Op de zo mercollectie van 2013 wordt tot- dertig procent korting gegeven. Op voorgaande collecties lopen de kortingen op tot 75 procent De webwinkel gaat door, maar wie dat gaat doen is nog onduidelijk. DOMBURG - Restaurant De Visbar aan Ooststraat 6 in Domburg is het jongste restaurant in de bad plaats. Zoals de naam al zegt, richt het restaurant zich op vis. Maar ei genaren Ivon Corré en Martijn van der Walle wilden ook graag een stukje 'beleving' in hun restau rant Daarom staat midden in De Visbar een werkunit waar een kok koude gerechten bereidt en is er een visvitrine neergezet met ver se vis. De Visbar is dagelijks geo pend vanaf 11.00 uur voor lunch, diner of drankje. VLISSINGEN - Secretaresse by the Sea organiseert tijdens nationale secretaressedag op donderdag 17 april een trainingsdag voor secreta resses in hotel Arion in Vlissin gen. Secretaresse by the Sea, een samenwerkingsverband tussen Janse&Janse BV uit Goes en Via- vox uit Middelburg, neemt leiding gevenden de zorg op secretaresse dag uit handen door deelneem sters namens de organisatie te ont vangen en ze een trainingsdag aan te bieden waarin persoonlijke ont wikkeling centraal staat Dit jaar staat het evenement in teken van out-of-the box denken. MIDDELBURG - Restaurant De Eetka mer aan de Wagenaarstraat 13-15 in Middelburg viert deze maand zijn 20-jarig jubileum. Daarom ko men de meeste populaire gerech ten van de afgelopen twintig jaar weer terug op de kaart Eigenaar Jan de Pree dook in zijn archief en zette een aantal klassiekers weer terug op het menu. Zoals Holland se garnalen op vier verschillende manieren bereid en Beef Welling ton. In de maanden april, mei en juni is er steeds een ander speciali teitenmenu. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23