Volleyballers van YVC komen hun plicht na Ttoeede plaats Van Houdt Verbrugge blijft kansrijk Klute Trofee voor Offermans I 14 SPORT OOSTERSCHELDELOOP Masseur Huub van Noorden gaat niet naar de marathon van Parijs maar wint de Oosterscheldeloop. 1 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van YVC bewezen streekgenoot Voor waarts een goede dienst, door bij Ardito met 4-0 te winnen. Voor waarts verloor met dezelfde cijfers van BOK, dat door de overwinning ongeslagen kampioen werd. De vrouwen van De Sterre wonnen bij De Burgst met 4-0. Ook Savok schreef door een 4-0- zege op Sic Pugno vijf punten bij. De mannen van Voorwaarts verloren met 4-0 van Atak'55 2. BOK-Voorwaarts 4-0 (25-16, 25-14, 25-8, 25-8): De volleybal sters van Voorwaarts bleken zoals werd verwacht niet in staat om de BOK-trein een halt toe te roe pen. De thuisploeg speelde in de beginfase gespannen, maar kwam in de eerste twee sets geen mo ment in gevaar. Met een 2-0-voor- sprong op zak gingen bij BOK alle remmen los en werd Voorwaarts naar een kansloze nederlaag ge speeld. De Burgst 3-De Sterre 0-4 (21-25, 18-25, 12-25, 16-25): De vrouwen van De Sterre boekten de vijfde maximale zege op vreemde bo dem. De Zuiddorpse formatie hoefde daar niet diep voor te gaan. De Sterre nam naarmate de wedstrijd vorderde steeds gemak kelijker afstand en kwam na een stroef verlopen eerste set geen moment meer in gevaar. Ardito-YVC 0-4 (18-25, 12-25, 14-25, 6-25): De thuisploeg leek zich bij degradatie te hebben neer gelegd. YVC deed wat het aan zijn stand verplicht was en leed geen puntverlies. Daarmee be wees de IJzendijkse formatie het tegen degradatie strijdend Voor waarts een goede dienst. YVC liet er in Oost-Souburg geen twijfel over bestaan wie het sterkst was. De Zeeuws-Vlamingen draaiden als een geoliede machine en na men in elke set in een vroeg sta dium afstand van de thuisploeg. Enthousiast spelend leidde dat tot vier setzeges op rij. Savok-Sic Pugno 4-0 (26-24, 25-13, 25-15, 25-21): Trainer Luc Chinitor experimenteerde met het oog op volgend seizoen, waar in onder anderen Lieke Vergeer niet meer van de partij zal zijn. Vergeer kwam in de eerste set toch binnen de lijnen, toen Savok tegen een grote achterstand aan keek. De opgelopen schade kon hard werkend in een spannende slotfa se worden gerepareerd. Daarna was er voor een enthousiast spe lend Savok geen vuiltje meer aan de lucht. De Sasse équipe won in een aantrekkelijk duel met veel lange rally's nog eens drie keer op rij. Atak'55 2-Voorwaarts 4-0 (25-14, 25-13, 25-16, 28-26): In Waspik ging Voorwaarts genadeloos on deruit. De thuisploeg, die enkele weken geleden ook Forza met le ge handen richting Zeeland stuur de, was vooral in de eerste drie sets heer en meester. Verzekerd van een nederlaag toonde Voor waarts in de vierde set veer kracht. In de slotfase trok Atak'55 echter weer aan het langste eind. AXEL - Motorcrosser Thomas Adriaanse uit Lewedorp won zater dag in Axel de vierde RES-cross bij de niet-licentiehouders in de MX 1 categorie. De Axelaar Kevin van Houdt eindigde op een knappe tweede plaats. Bij de licentiehouders in de MX 1 reed David Segers uit Leerbeek naar de overwinning. Boy Stock man uit Terneuzen werd derde. In de MX 2 4 takt klasse reed plaat selijke favoriet Joost Gruben bij de niet-licentiehouders onbe dreigd naar de zege. Bij de licentie houders in de MX 2 4 takt viel er door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Gara ge Verbrugge Hyundai wonnen in de eerste divisie met 6-2 van Jan Broek Amusement uit Daarlerveen en blijven hierdoor meedoen in de titelstrijd. De thuisploeg staat twee punten achter Capelle en één punt achter Prinsen. Er zijn nog twee wedstrij den te gaan. Bij de thuisploeg won Berry Dallinga voor de pau ze na een degelijke partij tegen Marcel Krikhaar. „Ik heb de laat ste weken de rem gezet op mijn biljartactiviteiten", vertelde Dal linga. „Ik had er even genoeg van en moest wat afstand nemen. Dus series maken was er vandaag niet bij, maar ik was weer wel gretig en speelde regelmatig. Het was mijn laatste wedstrijd voor het team, omdat ik volgende week naar Brandenburg ga voor het EK individueel. Samen met Glenn Hofman doe ik ook mee aan het EK voor teams." Op de andere ta fel verloor Patrick Vasseur na een lastige partij van Dennis Hoogak- ker. Vasseur kreeg weinig aan- vangsspel en moest knokken voor zijn punten, maar Hoogakker was sterker. Na de pauze werd het een Belgisch feestje voor de thuis ploeg, omdat zowel Ludo Dielis als Bart Ceulemans won. Niet masseren maar hardlopen door Sjaak Sinke GOES - Eigenlijk zou Huub van Noorden uit Goes zaterdag naar Parijs gaan om daar de benen van de beste marathonlopers van de wereld te masseren. Uiteindelijk ging het feest niet door en bleef er niets anders over dan te starten in de Oosterscheldeloop. Het was een mooi alternatief. Van Noorden was met 1.13.18 de snel ste over de 20 kilometer. Marian ne de Kok uit Lewedorp was de snelste vrouw in 1.23.14. Anjolie Engels (Dynamica) verbeterde haar eigen parkoersrecord op de 10 kilometer en bracht het van 38.41 naar 36.49. Op een van de eerste zonnige len tedagen van 2013 vertrokken in Goes 340 deelnemers voor de ze vende editie van de Oosterschel deloop. Van Noorden hield er eën flink tempo op na, waardoor hij te gen de sterke wind in al snel een voorsprong van veertig seconden dan een jaar blessureleed de der de plaats en, minstens zo belang rijk, hij versloeg zijn zoon Robin, die zesde werd. Marianne de Kok deed het 'rustig aan' in 1.23.14, waarmee ze elfde overall werd. Het was voldoende voor de zege bij de vrouwen. Vori ge week viel ze net buiten het po dium van het NK halve marathon, waar ze 1.24.00 liep. Nadine de Wilde pakte het zilver in 1.31.30 en Corine van Eekelen maakte het podium compleet. Frans Bos (Dynamica) verbeterde met 1.25.26 op de vijftiende plaats overall het Zeeuws record bij de mannen H65. David Schrier (Dynamica) prolon geerde op de tien kilometer zijn zege van 2012, in 36.04. Vorig jaar was hij één seconde trager. In de beginfase zocht Schrier bescher ming in een groepje met Nap Ha- ge (Spado), Sjacco Joziasse (Dyna mica) en Peter van Limbergen (AV'56). Van lieverlee vielen er steeds meer lopers weg en kon Schrier zijn tweede zege pakken. Op de tweede plaats finishte Ha- ge. De veteraan uit Poortvliet is in voorbereiding op de marathon van Rotterdam van volgende week. Sjacco Joziasse en Peter van Limbergen moesten alle zeilen bij zetten om Anjolie Engels van zich af te houden. Dat lukte maar net. Vorige Week was Engels nog zes de overall in de Run into the Sea in Renesse, nu had ze maar vier mannen voor zich. Om de tweede plaats streden Monique Verschuu- re (Yerseke) en Astrid den Herder (AV'56). Verschuure sloeg een gat, maar zag in de laatste kilometer Den Herder erop en erover gaan. Connie Hage deed niet onder voor man Nap en won bij de vrou wen D45 in 46.53. Bij de jeugd ging de zege bij de jongens 12-17 naar Wouter Ver- straate (Dynamica), die op de 3 kilometer de snelste was van alle 34 deelnemers. Robert de Graaf (AV'56) was de snelste bij de 7-11-jarigen. Shirin van Anrooy (AV'56) was het snelste meisje overall in 11.44. Brigitte de Graaf was het snelste meisje 12-17 jaar. een mooie strijd te zien tussen Ke vin Reynaert en streekfavoriet Jor- di van de Wiele. De Belg besliste het treffen in zijn voordeel voor de motorcrosser uit Sint lansteen. Kevin Spruijt uit Meliskerke werd derde. Bij de niet-licentiehouders in de 125CC 2 takt klasse ging de eerste plaats naar Guido Boone uit Oost-Souburg. Laurens de Rid der noteerde een derde stek. In de 85CC klasse won Jan Horst uit Dortmund voor Stan Brons uit 's Heer-Abtskerke. In de jongste ca tegorie 65CC eindigde Luca Dhanis op een tweede plaats achter win naar Avo Tack uit Oostrozebeke. had op Maarten Harthoorn (K^pel- VAN NIEUWENHU,JZE VERSLAAT VASSEUR Ie), Wilko de Vos (AV'56), Peter Balkenende (AV'56), Erwin Arens (Kruiningen) en Robin de Vos (AV'56). Na de Kattendijksedijk had de Goesenaar minder last van de wind, zodat hij nog een rede lijk scherpe tijd kon noteren. Hij had drie minuten voorsprong op Maarten Harthoorn, die als niet li centiehouder in de crosscompeti tie in de top drie stond. Wilko de Vos uit Kattendijke pakte na meer In de laatste wedstrijd voor het Van Buurencircuit bleef Laurent van Nieuwenhuijze (AV'56) op de 10 kilometer Remy Vasseur (Vlis- singen) drie seconden voor. Hier door werd Van Nieuwenhuijze tweede in het circuit, met 1496 punten tegen Vasseur met 1494 punten. De winst in het circuit ging naar Henk van Leeuwen (Pal- las'95) met de maximale 1500 punten. Tim Pleijte eindigde in de Parel loop, een sterkbezette wedstrijd over 10 kilometer in Brunssum, als zevende Nederlander. Overall werd hij dertigste. Zijn tijd was 30.34. De wedstrijd werd gewon nen door de Keniaan James Rungaru in 28.01. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Debbie Offermans won in een spannende finale met de schimmelruin Zaffier de Klute Dressuur Trofee van ruiter- dub Walcheren. Een expressief ge reden proef bezorgde de dinsdag 23 jaar geworden amazone uit Ar- nemuiden de eindzege van deze tiende editie. Suzanne Kleijwegt, de leider bij aanvang van de finale, bracht de spanning in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de Palomino merrie Sarina KS al in de eerste rubriek naar een hoog niveau. De amazone uit Heinkens- zand liep in de klasse M pony's met de mooi in balans lopende Veenstra's Promise-dochter met 64,66 procent naar de overwin ning. Met nog twee combinaties te gaan, leek de pas elfjarige ama zone de jongste winnaar in de tienjarige geschiedenis van de competitie te worden. Het liep an ders. Uiteindelijk moest de Weel- ruiters-combinatie genoegen ne men met brons. Veerle Boogaard - ook al zo'n ta lent uit de kweekvijver van de Weelruiters uit Nisse - haalde met vosruin Poeme Q_als eerste een streep door de rekening van Kleijwegt. De veertienjarige ama zone uit Oudelande behaalde met de mooi bergopwaarts door de pis te gaande Weltmeijer-zoon een score van 63,53 procent in de klas se Z2 paarden. Daarmee leek het voor de combinatie kat in het bak kie. Maar het laatste woord was voor Debbie Offermans met de krachtpatser Zafier. De laatste jaars studente van de Hoge School Zeeland stuurde de in de uitgestrekte gangen uitblinkende, in de galop een fraai plaatje tonen- jtsunêa >1 armf -rem 9»n ^fircrjo de en fijn schakelende Wincken- burgh-zoon met 65,88 procent naar de zege in Z2 én naar de eind zege van de competitie. „Dit had ik nooit verwacht", was de eerste reactie van Offermans. „Ik wist dat ik het niet cadeau zou krijgen. De concurrenten mochten het slechtste resultaat van de vijf wedstrijden wegstre pen. Ik had de eerste wedstrijd niet meegedaan dus moest het in deze wedstrijd gebeuren. Om te winnen moest ik 65,33 procent scoren. We waren in vorm, maar in de ring moest het wel gebeu ren. De sterke punten van mijn paard liggen in de uitgestrekte ga lop en de zijgangen. In deze on derdelen heb ik risico's genomen, zonder de rust in mijn paard te verliezen. Dat kon ook omdat Za fier goed reageerde op mijn hul pen. Ik ben ongelooflijk blij met deze overwinning." a IflSV 2£ 1-1 TfisG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84