Breskens maakt zich op voor de vierde klasse De Schelde haalt het op 't nippertje Belg Frederik de Backer kan ook op de lange afstand uit de voeten I 12 SPORT TENNIS door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met nog vier speelda gen op het programma is Breskens dicht bij promotie. De koploper in de vijfde klasse A van het zondag voetbal versloeg zondag Koewacht met 3-1 en kan zich volgende week in de thuiswedstrijd tegen Graauw definitief verzekeren van een plaats bij de eerste drie. Schoondijke won eveneens. Uit te gen Sluis werd het 0-2. In de strijd om de derde plaats won Vo gelwaarde met 5-0 van Kwaden- damme, terwijl Corn Boys met 4-1 van Graauw verloor. Koewacht-Breskens 1-3 (0-1): Koewacht had in de eerste helft een overwicht, maar kon niet tot scoren komen. In de blessuretijd van de eerste helft werd de thuisclub daarvoor afgestraft. Ned de Looze bepaalde de ruststand toen op 0-1. Vrijwel onmiddellijk na de hervatting werd het 0-2 door een doelpunt van Jimmy Jan sen. Koewacht gaf zich daarna ge wonnen. Vijftien minuten voor tijd werd het nog 0-3 door Jan Me- ijaard, waarna Jeffry Kox vier mi nuten voor tijd voor 1-3 zorgde. Sluis-Schoondijke 0-2 (0-1): Schoondijke boekte een regelmati ge 0-2-zege in en tegen Sluis. De thuisclub kon zo af en toe wel ge vaarlijk uitbreken, maar het wa ren de bezoekers die het spel- beeld dicteerden. Andrew Wes- beek opende in de 15e minuut voor Schoondijke de score. De aan valler was een kwartier voor tijd ook verantwoordelijk voor de 0-2. Vogelwaarde-Kwadendamme 5-0 (4-0): Vogelwaarde was Kwa- dendamme in alle opzichten de baas. Voor de rust werd de wed strijd ook al beslist. Al in de derde minuut opende Jeffry Kints de score, waarna het 2-0 werd door een strafschop van Dennis van Passel. Artjan Lambert voerde de score vervolgens met twee tref fers op naar 4-0. In de gezapige tweede helft benutte Dennis van Passel opnieuw een strafschop. Hij bracht de eindstand daarmee in de 75e minuut op 5-0. Graauw-Corn Boys 4-1 (2-1): Corn Boys opende sterk en kwam in de twintigste minuut verdiend op 0-1 door een doelpunt van Se bastian de Meijer. Daarna kantel de de wedstrijd. Dominique de Burger zorgde voor 1-1 en Merijn Taelman voor 2-1. In de tweede helft probeerde Corn Boys de ba kens nog wel te vërzetten, maar in de zestigste en 85e minuut sloeg Graauw nog eens twee keer toe. Het werd 3-1 door Tim Rood huizen en 4-1 door Dominique de Burger. Hoofdplaat-Groede 1-0 (0-0): De derby tussen Hoofdplaat en Groe- de kon lange tijd alle kanten op, maar hoewel beide ploegen dot ten van kansen kregen, brak de rust aan met 0-0. In de tweede helft was Groede de bovenliggen de partij, maar tot veel kansen leidde het overwicht toen niet. In de zeventigste minuut zorgde Sonny Eggermont uit een voorzet van Marvin Cornelis voor 1-0. Groede voerde daarna de druk ver der op. Hoofdplaat gaf echter geen krimp: 1-0. Terhole-SDO'631-3 (1-2): In de ge- lijkopgaande wedstrijd waren de beste kansen aanvankelijk voor Terhole, maar tot scoren kwam de thuisclub niet. SDO'63 bleek wel doeltreffender, want na twintig minuten spelen had Pedro Clau- dio al twee keer raak geschoten. Door Sebastian de Rijcke werd het daarna 1-2. Halverwege de tweede helft besliste Edwin Strob- be de wedstrijd definitief in het voordeel van de bezoekers. Hij maakte er toen 1-3 van. Het bete kende de honderdste tegentreffer van Terhole in de competitie. MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Schelde boekten zaterdag een belangrijke overwinning. Spio ver liet na een 5-4-nederlaag het zwem bad. De Bruinvis moest er flink aan trekken tegen TRB RES. De Schelde-Spio 5-4. Spio kwam door schoten uit de tweede lijn op een 0-3-voorsprong. Ivan Jan sen van Roosendaal scoorde te gen: 1-3. In de tweede periode speelde De Schelde beter. Het haalde de snelheid bij Spio er vol ledig uit. Zo kon de thuisploeg te rugkomen tot 3-3. In de derde pe riode maakte De Schelde met een man meer de 4-3. Spio toonde veerkracht en kwam terug. Aan het einde van de wedstrijd maak te Niek Kampman de bevrijdende 5-4 voor de Schelde. Scores De Schelde: Ivan Jansen van Rosendaal en Niek Kampman 2, Cas van Vorstenbos 1. De Bruinvis-TRB RES 6-3. De Bruinvis stond na de eerste perio de op een 0-1-achterstand. In de tweede periode kwam de omme keer. De Bruinvis kwam weer te rug tot 2-2. In de derde en vierde periode liep de thuisclub uit naar door Wim de Vos WESTDORPE - Frederik de Backer kan ook uit de voeten op de lange afstand. Normaliter neemt de at leet uit Waregem bij de Zeeuws- Vlaamse trimlopen deel aan de kor te afstand, maar zaterdag in West- dorpe bij de Sluitingsprijs koos de Vlaming voor de wedstrijd over 14.300 meter. Normaal gesproken wint hij de korte-afstandslopen op eenvoudi ge wijze, maar ook ditmaal was De Backer niet van de eerste plaats af te houden. Hij won voor zijn landgenoot Sander Vermin- ck, die wel eindwinnaar werd van het Runnerscriterium. Erwin van den Broeke (Axel) was een uitste kende derde. Frederik de Backer en Sander Ver- minck vochten een aantrekkelijk gevecht uit in Westdorpe. Uitein delijk ging de zege naar De Backer in een tijd van 52.05 minu ten. De 37-jarige Frederik de Backer is doorgaans vrij zwijgzaam. Zater dag wilde de Belg echter wel even vertellen waarom hij van zijn ge loof was gevallen. „Ik wist dat ik het klassement op de korte af stand zou winnen. Daar hoefde ik dus geen risico meer voor te ne men. De lange afstand ligt me blijkbaar ook goed", was de verkla ring van de Backer, nadat hij als eerste over de finishlijn in West dorpe was gekomen in de laatste wedstrijd die nog meetelde voor het Runnerscriterium. In die regelmatigheidsreeks ston den de eindprijzen voor de start al bij voorbaat vast. Verminck ze gevierde bij de mannen en bij de vrouwen ging de overwinning Tiola moet 1 diep buigen bij rentree 6-2. TRB RES maakte nog 6-3. Scores De Bruinvis: Jan Willem Ra- mondt en Edwin Hoste 2, Danny Soe- tens en Gert-Jan Ramondt 1 Nayade Classis-DZK 6-5. Na de eerste periode keek DZK tegen een 1-0-achterstand aan. DZK kwam in de tweede periode terug naar 2-2. In de laatste minuut gaf DZK de wedstrijd weg. Scores DZK: Sjoerd Leijnse, Robin Ju- ranek, Levy Kort, Sjakko Bekkers en Martijn Mechielsen 1. Vrouwen. Arethusa-DZK 4-4. Scores DZK: Joyce Piek 2, Rowena de Kok en Saskia van der Hooft 1 door Henk van de Voorde IJZENDIJKE - De hernieuwde ken nismaking van Tiola met de der de klasse mixed van de landelijke tenniscompetitie werd een koude douche. Het team uit IJzendijke verloor met 7-1 van het Rotter damse Victoria. Het officiële uit- duel voor Tiola werd in West- Zeeuws-Vlaanderen gespeeld van wege de beroerde staat van de ba nen op het complex van de Zuid-Hollandse tegenstander. In de eerste vrouwenenkel won Sanne Bakker tegen Daisy Boog aard de eerste set met 6-3. De IJ- zendijkse van origine, die sinds haar studie bedrijfskunde in Rot terdam woont, herpakte zich knap in het tweede bedrijf met 7-5. Boogaard speelde in het base- linegevecht lekker fel en goed op tempo. In de beslissende set was Sanne Bakker met 6-4 net iets sterker dan de speelster van Tiola. De Rotterdamse tenniste degelijk en rustig van achteruit, afgewis seld met mokerslagen' met zowel fore- als backhand. In de tweede partij van het enkel spel kwam Sophie de Schepper niet verder dan het redden van de eer tegen Suzanne Rehorst: 6-0 6-1. Bij de mannen kwam Ruben Haverbeke er totaal niet aan te pas tegen Raymond Schot. De Rot terdammer speelt ontzettend gre tig en in een behoorlijk hoog tem po. Bovendien is hij zeer behen dig: 6-0 6-1. Dennie Cappendijk verloor met dezelfde cijfers van Torsten Sollie. In het vrouwendubbel kon ook de Vlaamse aanwinst Dominique Vyncke het tij niet keren. Samen met Sophie de Schepper moest de zege met 6-2 6-0 aan Suzanne Bakker en Annemarie Sovic wor den gelaten. In het mannendubbel waren er in de tweede set kansen voor Bernd van Broekhoven en Patrick Marte- ijn tegen Raymond Schot en Tors ten Sollie. Die kansen gingen in rook op doordat op de beslissende momenten slordige fouten wer den gemaakt. Van Broekhoven verkleinde bij 5-3 via opslagbe- houd de achterstand nog tot 5-4, maar daarmee was de koek op: 6-2 6-4. Annemarie Sovic en Ray mond Schot bedwongen in de eer ste mixed met 6-3 6-4 Dominique Vyncke en Dennie Cappendijk. TXissenstand 7-0. Het sierde Tiola dat de tweede mixed toch nog in winst werd om gezet. En hoe! Daisy Boogaard en veteraan Patrick Marteijn versloe gen via 10-7 in de supertiebreak Suzanne Rehorst en Ivan Rovers: 7-6 4-6 10-7. Bernd van Broekhoven toonde zich uiteraard teleurgesteld over de zware nederlaag waartegen Tiola opliep. Toch zat hij niet bij de pakken neer. „Het was in ieder geval lekker weer om te tennis sen, hoewel de banen nog wat zacht liggen. We wisten van tevo ren dat het zwaar zou worden. Het is behelpen, maar komende zondag tegen De Wande 2 uit Oosterhout gaan we er opnieuw tegenaan. Gelukkig spelen we weer thuis op onze eigen banen", liet Van Broekhoven optekenen. naar Els Zweistra uit Terneuzen. Inmiddels zijn de voorbereidin gen voor het komende loopjaar al weer in volle gang. Volgens Peter de Vet, secretaris van de stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaande- ren (SSPVZ), loopt dat gesmeerd. „Op dat gebied hebben we niet te klagen. Dit jaar hadden we elf wedstrijden die meetelden en zo als het er nu naar uitziet, worden dat er twaalf. Deze week hebben we een gesprek gehad met de hockeyvereniging Olympia uit Terneuzen en die willen ook een criteriumloop organiseren. Boven dien zit het deelnemersaantal op nieuw in de lift. Al met al kunnen we dus tevreden zijn, nu ook het aantal wedstrijden zowat hetzelf de is gebleven", vertelde de Vet. Het bestuurslid van SSPZV eindig de zaterdag als derde op de mid denafstand. Eva d'Hooghe is de sterkste tussen twee speelsters van DES. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82