President zal de regenboogvlag hoe dan ook zien cheap.nl dagactie Dreigend Noord-Korea plotseling populair als toeristenattractie BUITENLAND 7 39 """"j 3750 LEGOLAND® Discovery Centre Hotel cheap.nl/dagactle| 0900-700 7004 Naar verwachting een paar duizend actievoerders grij pen bezoek aan om de 'anti homowet' te bekritiseren Minister Timmermans heeft aan de Tweede Kamer laten weten dat de boodschap aan Poetin 'helder' zal zijn per /toplocatie één superactie! ié Mensen gaan googelen en ontdekken dan dat je dat land ook kunt bezoeken ma 8 april Mercure Hotel Düsseldorf Airport MAANDAG 8 APRIL 2013 door Sandra Donker AMSTERDAM - President Poetin hoeft niet te rekenen op een harte lijk ontvangst vandaag in de hoofd stad. Overal in de stad zullen regen- boogvlaggen (symbool van de ho mobeweging) te zien zijn. Naar verwachting een paar dui zend actievoerders grijpen zijn komst aan om de zeer omstreden nieuwe 'antihomowet' in zijn land aan de kaak te stellen. Ook voert Amnesty International actie tegen de beperking van de vrij heid van meningsuiting en de ver slechtering van de mensenrech tensituatie. De Russische presi dent is op uitnodiging van konin gin Beatrix in Nederland ter gele genheid van de start van het Ne derland-Ruslandjaar 2013. Na een bezoek aan museum Hermitage, waar de officiële openingsbijeen komst plaatsvindt, ontmoet hij in het Scheepvaartmuseum minis ter-president Mark Rutte en enke le andere ministers, 's Avonds is er een werkdiner. Rusland staat op het punt om een zeer omstreden antihomowet aan te nemen. De wet, die in juni in het Russische parlement wordt behandeld, verbiedt voorlichting te geven over homoseksualiteit, de regenboogvlag te tonen en stelt het opkomen voor rechten van homo's strafbaar. De nieuwe wetgeving moet 'familiewaarden' propageren, aldus de regering van Poetin. Daarnaast liggen maat schappelijke organisaties onder vuur. Minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken heeft afgelo pen week aan de Tweede Kamer laten weten dat de boodschap aan de Russische president 'helder' zal zijn: de Nederlandse steun aan mensenrechtenorganisaties wordt niet ingetrokken. Amnesty International vindt dat Rutte zich tot dusverre te veel op de vlakte heeft gehouden over de mensenrechten in Rusland. Direc teur Eduard Nazarsky heeft de premier in een brief opgeroepen Poetin aan te spreken op de posi tie van de media, gelijke rechten en de vrijheid van meningsuiting. Gisteravond werd door Amnesty in de Rode Hoed een discussiebij eenkomst gehouden over het groeiende onbehagen. De belangenorganisatie voor ho moseksuelen, lesbiennes en trans- genders, COC, heeft toestemming gekregen om vanavond op het Oosterdokseiland, gelegen aan de overzijde van het water bij het Scheepvaartmuseum, te demon streren. „Poetin zal moeite moe ten doen om ons niet te zien", al dus een woordvoerder. Vijf chris telijke LHBT-organisaties (Les bisch, Homo-, Bi-, en Transsek- sueel) hebben zich bij de actie aangesloten. De afgelopen dagen zijn gratis regenboog vlaggen uit gedeeld. Op het stadhuis zal bij wijze van protest vandaag de re genboogvlag wapperen. Enkele tientallen betogers heb ben zondag tegen Poetin gede monstreerd in Duitsland. Hij was in Hannover. Er werd betoogd te gen de repressie in Rusland. op de KGB' LONDEN - De oorlogszuchtige taal van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un blijkt westerse toeris ten niet echt af te schrikken. In te gendeel, met name Britse toeristen i| i raken geïnteresseerd en willen wel eens met eigen ogen zien hoe het eraan toe gaat in Pyongyang. De belangstelling voor de typische massaspektakels zoals het Lentefes- v tival groeit. Het Britse reisbureau Regent Holi- Üdays registreerde sinds het begin van de Noord-Koreaanse crisis zelfs een verviervoudiging van het aantal mensen dat op reis wil naar het land van Kim. Pijnlijk voor het regime, als zelfs toeris ten de verbale dreigementen niet echt serieus nemen. Volgens Gillian Leaning, marketing mana ger van Regent Holidays, wordt de belangstelling juist aangewak kerd door de vele nieuwsbulletins waarin Noord-Korea figureert. „Mensen gaan googlen en ontdek ken dan dat je dat land ook kunt bezoeken." Geen van zijn klanten die een reis had geboekt, heeft ge annuleerd vanwege Kim's dreige menten aan zijn vijanden over on der meer 'een zee van vuur'. Het vanuit de Verenigde Staten en China opererende Uri Tours heeft zich gespecialiseerd in rei zen naar Noord-Korea en bracht vorig jaar 500 nieuwsgierigen naar Pyongyang. Dit jaar rekent het bedrijf op zeker 800 klanten Gillian Leaning, Regent Holidays voor de strak georganiseerde groepsreizen waarbij Noord-Kore aanse begeleiders bepalen wat wel en wat niet mag worden gefo tografeerd. Foto's van militaire in stallaties, bouwplaatsen of arme wijken zijn verboden en kunnen aan het eind van de trip worden gewist door de grenspolitie. De belangrijkste Nederlandse reis bureaus die Noord-Korea aan doen (Koning Aap, Tiara en VNC) laten weten dat de geplande rei zen gewoon doorgaan. Toeristen die dit weekend terugkeerden van een meerdaags verblijf waren te vreden. Gevraagd naar hun erva ringen door het Franse persbu reau AFP meldde een groep dat ze het BBC-nieuws over de crisis hadden gevolgd in de speciaal voor buitenlanders gereserveerde hotels, maar daar op straat verder niets van hadden gemerkt. alleen vandaag boekbaar! van 64f70 per persoon, per arrangement 1 overnachting incl. ontbijt Kids t/m 11 jaar slapen gratis Ticket LEGOLAND® in Oberhausen Hotel op 20 min. van LEGOLAND® *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7