Hoek toont geduld en neemt volle buit mee I Zaamslag dendert door 6 SPORT EERSTE KLASSE C ZATERDAGVOETBAL Terneuzense Boys lijkt degradatie naar de tweede klasse niet meer te kunnen voorkomen. EP KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door René van Stee ROTTERDAM - Vorige week waren er volop loftuitingen over het spel van Hoek (1-1-gelijkspel) in de (sub)topper bij RWH. Tegen Xer- xesDZB verliep het zaterdag in Rot terdam moeizamer. Maar ditmaal haalde de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser in het duel met de nummer vier van de ranglijst wel de volle buit binnen. Jorrit D'Haeseleer was in de 87e minuut trefzeker vanaf de strafschopstip nadat de zojuist ingevallen Tim de Meersman bin nen de zestienmeter gretig naar de grond ging toen hij in de rug werd gelopen. „We mogen niet mopperen", zei Hoek-trainer Kenny Verhoene over dit cruciale moment. „Je kunt erover twisten of die straf schop terecht was. Die tegenstan der liep Tim echt in de rug. Toch zou ik er ook vrede mee hebben gehad als de scheidsrechter niet naar de stip had gewezen. Net zo als ik genoegen zou hebben geno men met een gelijkspel." Anderzijds vond Verhoene dat zijn ploeg de zege niet gestolen had. Op basis van het overwicht na de rust was die conclusie te recht. Voorafhad de trainer aange kondigd dat het duel met Xer- xesDZB, dat in Hoek nog met 3-0 XerxesDZB-Hoek 0-1 (0-0). 87, Jor rit D'Haeseleer 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vin- keveen). Rode kaart: Lesley van Waas (2x geel). Gele kaart: Donny Navajas Sanchez, Jesper Hoge- doorn, Rowan Zechiël, Anthony Bentem (XerxesDZB), Alain van Mieghem (Hoek). Aantal toeschou wers: 200. Hoek: jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte; Raymond Wolff (75. Sebastian Hermans), Alain van Mieghem, Thomas van Renterghem (46. Kyle Doesburg); Jorrit D'Haeseleer, Guillaume Clin- ckemaillie (83. Tim de Meersman). won, op details zou worden be slist. „Daar reken ik ook die straf schopfase toe. We ontliepen el kaar nauwelijks iets en gaven aan beide kanten weinig weg. Toch neemt die verdediger van Xer xesDZB een risico dat hij niet had moeten nemen." Hoewel er zeven gele kaarten vie len, was het duel sportief. Er ont spon zich voor de rust een tac tisch steekspel waarin Hoek door het compacte spel van XerxesDZB nauwelijks kans zag om openin gen te creëren. Ook hadden de be zoekers moeite met de fysieke kracht van de Rotterdammers. Niettemin had Guillaume Clin- ckemaillie Hoek in de derde mi nuut op voorsprong moeten brengen. Vrij voor doel schoot hij op Xerxes-doelman Jesper Hoge- doorn. Niet veel later ontsnapte Serghino van Axel Dongen over links, waarna hij rakelings voor langs het doel van Hoek schoot. Na de rust was Hoek sterker, maar stichtte de ploeg wederom weinig gevaar. XerxesDZB-verde- diger Van Waas hielp de bezoe kers in het zadel toen hij zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg van de matig leidende arbi ter Roeleveld na een lichte over treding op Alain van Mieghem. Hoek deed te weinig met het nu merieke overwicht, al had een kopbal van Kyle Doesburg (inge vallen voor Thomas van Renter ghem) in de 68e minuut na een combinatie van Thomas van den Houten en Reguillo Vandepitte een beter lot verdiend. Vlak voor dat de 0-1 viel kreeg Youri Rom- bouts namens de thuisploeg een reuzenkans. De Jonghe bracht in een klutssituatie echter redding. Verhoene, onder wiens leiding Hoek in de competitie zes keer won, twee keer gelijkspeelde en één keer verloor, ziet een duidelij ke evolutie bij zijn ploeg. „Hoe wel het moeizaam ging, zijn we rustig gebleven. Het rondspelen van de bal had beter gekund, maar we hebben heel volwassen gevoetbald", merkte hij op. Hoek, dat de vierde plaats over nam van XerxesDZB, is nog kans rijk voor de derde-periodetitel. „We leven van week tot week." Draadje wordt steeds dunner door Aector Dooms TERNEUZEN - Terneuzense Boys kan zich gaan voorbereiden op een terugkeer naar de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen bleven zater dag op een 2-2-gelijkspel steken te gen Altena in het degradatieduel van de eerste klasse C. Daardoor blijft de achterstand van Terneuzense Boys op Altena en GPC, dat bij Almkerk met 2-0 verloor, vijf punten. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft heeft wel twee wedstrijden minder ge speeld dan de naaste concurren ten. Tim Faassen reageerde na afloop teleurgesteld. „Dit was een crucia le wedstrijd. Zolang het rode bol letje niet achter Terneuzense Boys staat, moeten we blijven ho pen. We zijn de laatste drie duels ongeslagen, maar hebben hieruit slechts drie punten gehaald." De middenvelder groeide zater dag uit tot de beste man op het veld. „Het ging lekker. Ik denk dat dit mijn beste wedstrijd van het seizoen was." Tim Faassen was de motor van het team. De 27-jarige routinier was constant aanspeelbaar, won duels en lag aan de basis van me nig aanval. Hij maakte bovendien op fraaie wijze de gelijkmaker. Het doelpunt viel vlak na het mo ment dat een sterker Altena op een terechte o-i-voorsprong was gekomen. Uit een hoekschop van Richard de Laat verlengde Ranil van Gastel met het hoofd een kop bal van Mathijn Duijzer. Vijf mi nuten later anticipeerde Tim Faas sen gepast op een hoge bal in het strafschopgebied van Altena en schoot na een goede controle de bal tegen het net: 1-1. Terneuzense Boys kende daarna onder aanvoering van Tim Faas sen en Jeroen van den Broeke een sterke fase, die bekroond werd met de 2-1 van Ruud Hoogesteger. De middenvelder, die kort daar voor een droomkans voor open doel miste, kopte uit een voorzet van Ruben de Haas de bal over de weifelende Altena-doelman Jeroen van de Stelt. Na de voor sprong verzuimde de thuisploeg de marge te vergroten. In de tweede helft zette Altena de thuisclub meteen onder druk. De 'Boys' kwam niet meer aanvallen toe en moest al snel de gelijkma ker van Van Gastel toestaan. „Ik i Terneuzense Boys-Altena 2-2 (2-1). 21. Ranil van Gastel 0-1, 26. Tim Faassen 1-1, 37. Ruud Hooge steger 2-1,49. Ranil van Gastel 2-2. Scheidsrechter: A. van Drunen (Papendrecht). Gele kaart: Marco Faassen. Aantal toeschouwers: 150. snap niet dat we weer zo ver in zakten en de paniek toesloeg", ver beet Marco Faassen de teleurstel ling. De spits kwam sporadisch nog aan de bal, omdat de linies te ver uit elkaar lagen. Tim Faassen: „We gingen slordig spelen en had den de 'tweede bal' niet meer. Zij gooiden de beuk erin." Toch kregen beide teams nog kan sen op de volle winst. Altena-doel man Van de Stelt stopte een inzet van Evert-Jan van Opdorp, waar na in tweede instantie de inzet van Hoogesteger werd geblok keerd. Ook dwongen Tim Faassen met een schot en de wispelturige Ibrahim Eryürük met een kopbal de doelman tot reddingen. Aan de andere kant pareerde Boys-doel man Dennis Rijnberg van dicht bij een inzet van Altena-aanvoer- der Remon Duijzer. Eddy van der Hooft wilde Bart van Fraeyenho- ve nog inbrengen, maar de jonge Boys-speler voelde zich niet fit ge noeg om te spelen. De nieuwe trainer Alexander van Keulen, opvolger van Van der Hooft, was zaterdag aandachtig toeschouwer. Volgens inte rim-voorzitter Bram Rijnberg wordt Jeroen van den Broeke, die aan het eind van het seizoen stopt, zijn assistent. De huidige as sistent Jaap Pijpelink reageerde daarop zwaar teleurgesteld. Van den Broekedie een trainers cursus gaat volgen, wil overigens eerst een gesprek met Van Keulen over de taakverdeling. Tim Faas sen gaf aan bij Terneuzense Boys te blijven. Frank van Kouteren twijfelt. Vast staat dat Johnny de Jaeger (Breskens), Ibrahim Eryürük (Willem 11) en Stefan van den Broeke (FC Axel) vertrek ken. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zaamslag zette zijn inhaalrace in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal voort. Na de 3-1-zege bij Arnemuiden is de ploeg van trainer Hubert van den Hemel opgeklommen naar de vijf de plaats op de ranglijst. De Zeeuws-Vlaamse ploeg is be zig aan een goede serie en maakt daardoor nog volop kans op deel name aan de nacompetitie. In de derde periode leidt Zaamslag met vijftien punten uit vijf duels. Dinsdagavond (18.30 uur) speelt Zaamslag thuis tegen WC'68. De ploeg kon ook een aanwinst voor volgend seizoen begroeten. Mai- kel Krans komt over van Hoek. Arnemuiden - Zaamslag 1-3: Na zes minuten werd het 0-1 via Ivo Verstraeten. Balverlies van Yan- nick Schaier leidde de mooiste goal van de middag in. Peter Diele- man zorgde met een fantastische lob over doelman Rick Balk voor de 0-2. Een raak afstandsschot van Jorin Missu zorgde al na 35 minuten voor de schifting. Arne muiden kreeg via Thijs Roovers nog een aardige kans, maar Zaam- slag-doelman Guido Vinke redde. In de 86e minuut scoorde Collin van Koeveringe, eveneens met een lob, namens Arnemuiden. Dinteloord - Oostkapelle 2-1 (1-0). Pieter van Est 1 -0, Wouter Verduijn 1-1, Sven Damen 2-1. Klundert - Serooskerke 4-2 (2-1). Maikel Simonse 0-1 en 4-2, Christian Fuanani 1-1 en 2-1, Edgar van der Giessen 3-1, Kevin van Andel 4-1. Zwaluwe - Dauwendaele 0-1 (0-1). Jelmer Pasveer 0-1 VCK - Bruse Boys 0-3 (0-1). George Geluk 0-1 en 0-3, Ben von Unen 0-2. Duiveland - SSV65 2-0 (0-0). Ronald Zwager 1 -0, Dennie Ie Comte 2-0. WC'68 - Heinkenszand 5-0 (2-0). Noël van Kaam 1-0 en 3-0, Piet de Graaff 2-0, Martijn Lindhout 4-0, Nes tor Zimmerman 5-0. Doelman Niels van de Linde houdt spits Kevin Vink van Excelsior Maassluis van scoren af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76