Kerk van Martinus Teilegen en De Kift in Club Zonnemaire 18 ZEELAND ANGELA SCHIJF OVER 'DAGLICHT' zeeland in de vorige eeuw Het FilmFestival Zeeuws-Vlaanderen begint morgen met de psychologisch thriller Daglicht. Hoofdrolspeelster Angela Schijf komt naar Terneuzen. Annemiek de Bruin niet in finale concours Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is de foto genomen? We zijn be nieuwd naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie in zenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De heilige Martinus kan tevre den zijn. Velen herkenden op de raadkaart van vorige week de naar hem vernoemde katho lieke kerk in Groenendijk (Klooster- zande). Theo Seghers uit Hulst schrijft dat hij er als kind 'vele uren' heeft moeten doorbrengen. Seghers: „In 1869 werd onder leiding van archi tect P. Soffers een nieuwe rooms-ka- tholieke kerk gebouwd ter vervanging van het kerkgebouw uit 1751Op 2 mei 1871 werd de kerk ingezegend. In 2011 -2012 is de toren gerestau reerd." George Lernout uit Sint Jan steen vult aan: „Duidelijk is op de fo to het huis van de familie Adriaans- sens te zien, destijds zowel winkel als café (De Afspanning). Voor de kerk stonden de pastorie en de jongens school, tegenover de kerk was het ca fé van Kuip. De kerk is mij erg goed bekend, ik was daar als kind jaren mis dienaar. Die taak had als voordeel dat je bij begrafenissen of huwelijksmis sen onder schooltijd mocht verzui men." Middelburger Kees Stevense meldt dat er tijdens de bouw van de neogotische kerk in 1871 een besmet telijke pokkenepidemie heerste. „De gemeenteraad besloot dan ook 'op de aanstaande kermissen geene tenten, kramen, liedjeszangers en orgeldraaijers toe te laten, tenzij de zulken binnen het kanton Hulst woon achtig zijn in gemeenten alwaar om streeks dien tijd geene pokziekte wordt aangetroffen'." Hans Verschu ren uit Kloosterzande herinnert zich: „Aan de zijkant van de winkel van de gezusters Adriaanssens heb ik als kind nog vaak geknikkerd en landjepik ge daan^ De foto is waarschijnlijk ge maakt vanaf het café van Moeke Sas, dat stond rechts. Ben als kind nog eens de kerktoren ingegaan, over de zolder van de kerk naar buiten gegaan en, nieuwsgierig als ik was, gaan kij ken naar de leiendekker die nieuwe leitjes aan het leggen was. Ik liep toen zo in de goot naar hem toe. Angst kende ik toen nog niet." De winnaars van de waardebon zijn: P. de Witte, Scherpenisse;fam. J. A. Meertens, Terneuzen; Hans Verschu ren, Kloosterzande. 'Ik was toe aan z door Rolf Bosboom TERNEUZEN - Een 'werkbeest', zo noemt ze zichzelf, iemand die zich met hart en ziel in een film stort. Dat sprak Angela Schijf ook aan in advocate Iris, de rol die ze speelt in Daglicht. „Het sterke ka rakter van die vrouw is, evenals het werkende moederschap, iets waarin ik mezelf wel herken. Op het moment dat alles in haar le ven wordt omgegooid, gaat ze echt tot het gaatje om achter de waarheid te komen." Daglicht is gebaseerd op de gelijk namige thriller waarmee Marion Pauw de Gouden Strop 2009 won. Het verhaal gaat over advocate Iris, die op een dag ontdekt dat ze een broer heeft, wat haar moeder Ageeth (Monique van de Ven) al tijd voor haar heeft verzwegen. De broer, Ray (Fedja van Huêt), blijkt al jarenlang in een tbs-kli niek te verblijven, na een veroor deling wegens een gruwelijke moord. Iris trekt zich zijn lot aan en probeert te ontrafelen hoe de duistere familiegeschiedenis wer kelijk in elkaar steekt. De film is geregisseerd door Die- derik van Rooi jen Bollywood Hero, Stellas oorlog, Taped). Angela Schijf werkte eerder met hem sa men in Meiden van De Wit. „Het feit dat Diederik Daglicht ging re gisseren, vond ik geweldig. Ik wil de heel graag weer met hem wer ken. Bij Diederik is niets zeker. Zelfs in de drukke draaiperiode ging er geen dag voorbij dat hij niet de make-upruimte binnen- DEN HAAG - De Goese klarinettiste Annemiek de Bruin (19) heeft za terdag niet de finale gehaald van het Prinses Christina Concours. Zij behoorde tot de 27 kandidaten die de afgelopen maanden waren voortgekomen uit de selecties die in het hele land zijn gehouden. Daaraan deden ruim 500 jonge muzikanten mee. Tijdens de hal ve finale zaterdag in het provincie huis in Den Haag selecteerde de jury acht finalisten. De eindstrijd is zondag 21 april in het Lucent Danstheater in Den Haag. Annemiek de Bruin behoorde niet tot de finalisten. Zij studeert sinds 2010 aan het Conservato rium van Amsterdam. In februari won zij een eerste prijs in de re giofinale in Maastricht. Drie jaar geleden won zij eveneens een eer ste prijs bij het Prinses Christina Concours. ANGELA SCHIJF Angela Schijf had eerder hoofdrol len in de speelfilms Ik ook van jou (2001Van God los (2003) en De eetclub (2010). De 33-jarige actrice speelt verder al sinds 2007 de rol van recher cheur Eva van Dongen in de televi sieserie Flikken Maastricht. Daarnaast was ze onder meer te zien in de series Meiden van De Wit en Lieve lust. Ze is ook actief in het theater, re cent in Blind vertrouwen (2011). Schijf is getrouwd met Tom Van Landuyt. Ze hebben drie kinderen. kwam en zei: vandaag gaan we het allemaal anders doen." „Ik ben van nature juist iemand die zich heel graag goed voorbe reidt, om voor mezelf zo veel mo gelijk houvast creëren. En dan veegde hij als een olifant in een porseleinkast alles van tafel. Won der boven wonder werkte dat voor mij heel prettig. Ik gaf me he lemaal aan hem over. Dat kan al leen als je iemand vertrouwt. Daarnaast staat hij heel erg open voor eigen inbreng. Hij luistert naar iedereen en kiest dan wat hij het beste vindt." Van Rooi jen was ook degene die Schijf stimuleerde haar lange haar af te knippen, om haar een uitstra ling te geven die past bij het stoe re, doortastende karakter van Iris. De inmiddels veelbesproken kor te coupe heeft ze ook na de opna- Angela Schijf als advocate Iris in Daglich men gehouden. „Iedereen om mij heen vond het ingrijpender dan ik. Zelf heb niet zo veel met haar, maar ik vond het wel spannend. Het bevalt me wel, al moet ik nu om de twee weken naar de kap per." Een opvallende rol in Daglicht is weggelegd voor Fedja van Huêt, die op aangrijpende wijze Ray speelt. „Het is ongelooflijk wat hij daar neerzet", vindt ook Schijf. „Ik moest vaak echt mijn best doen om mijn emoties tegen te houden tot het mijn beurt was. Ik door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Bij Jaap Verseput krult weer die speelse glimlach om zijn mond. Hij heeft het program ma voor het Boerderijfestival Club Zonnemaire op zondag 23 juni op zijn eigen erf aan de Schapenweg 1 in Zonnemaire vrijwel rond. Die glimlacht duidt erop dat hij zelf heel tevreden is. „Nou en of. Het is bijvoorbeeld gelukt om het Wisselend Toonkwintet met dich ter Toon Tellegen en zangeres Cor- rie van Binsbergen hier naar toe te halen. Zij wilden al bij een eer dere editie komen, maar het lukte steeds niet vanwege een drukke agenda", vertelt Verseput. Al even blij is hij met de komt van De Kift. En dat nog wel in hun jubi leumjaar dat volledig volgeboekt staat met optredens. Maar dus ook in Club Zonnemaire. „De Kift is echt heel iets aparts hoor. Ze bestaan nu 25 jaar en elk optre den is weer verrassend: energiek, theatraal, fanfare-punk, echt een belevenis", roemt de agrarisch en cultureel ondernemer. Verseput heeft er geen probleem mee dat Tin Men the Telephone eerder al - zondag 19 mei - te zien zijn tij dens het Jazzfestival Middelburg. Zij treden in elk geval ook op tij dens het Boerderijfestival en brengen - al of niet virtueel - en kele bijzondere muzikale gasten mee. Verder zal de Duitse band Woima Collectiv met Ethiopische jazz en afro beats Club Zonnemai re laten zinderen op die derde zondag in juni. Onder de noemer 'Duo Tonen' staan er ook tal van kleinschalige optredens gepland door 10 musici van het eiland in verschillende samenstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74