ook voor TOP Arnemuiden SPORT 13 Hockeysters Rapide blij met een remise Weer 4-0-zege op WS'92 Kampioenschap volleybalsters BOK 's Lands Welvaren wint derby Verbeek tweede tijdens ZK libre dr MAANDAG 8 APRIL 2013 KAPELLE De volleybalsters van BOK (Kapelle) hebben zich met nog twee wedstrijden te spelen verzekerd van het kampioenschap in de eerste klasse C. De formatie van Hennie van Liere raakte zaterdagmiddag door een 4-o-overwinning (25-16, 25-14,25-8,25-8) op het Axelse Voorwaarts buiten schot van achtervolger Atak'55. BOK, dat alle duels tot nu toe won, komt volgend sei zoen uit in de promotieklas se. KWADENDAMME Het prestigeduel in poule drie van de derde divisie driebanden groot tussen De Stene Brug en 's Lands Wel varen werd met 6-2 gewon nen door laatstgenoemde. Alleen Edwin Geluk won voor De Stene Brug en deed daarbij zijn naam eer aan. Hij had namelijk vijf mazzel balletjes. Sylvia Eckel won voor de 'be zoekers' met één puntje ver schil van Ad Menheere. Luc Peeters en Ronald van Geyt wonnen ook voor 's Lands Welvaren. KWADENDAMME Het Zeeuws kampioenschap libre nieuwe stijl is een prooi geworden voor Robert van Stevendaal uit Vogel waarde. Tom Verbeek van BV Kwadendamme werd tweede. Biljartvereniging Kwaden damme was goed vertegen woordigd in de finale met Verbeek en de gebroeders Jos en Sjoerd Breas. Maar geen van drieën kon de su prematie van Van Steven- daal doorbreken. HULST - De tegen degradatie strijdende hockeysters van Rapi de deden zondag goede zaken. In de tweede klasse speelde de Hul ster vrouwenploeg gelijk tegen DES. Rapide had in het eerste kwartier een licht veldoverwicht. Daarna nam DES het initiatief over. Dat resulteerde na 22 minuten in de 0-1. Voor de doelwisseling ont snapte Rapide aan een grotere achterstand. In de tweede helft was het spel- beeld overwegend rommelig. Op karakter was de thuisploeg de iets betere ploeg en Rapide kwam dan ook verdiend op 1-1 door Lau ren Zaman. Drie kansen op de winnende treffer bleven daarna onbenut. Daartegenover stond wel dat Rapide kort voor tijd ont snapte toen DES een grote kans liet liggen. i H van Geffen zich zaterdag hele maal veilig spelen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Anoek Braam 3, Dennis Broerse en Niels Westmaas 2, Manon Braam, Esmee Walraven en Geerten van Moolenbroek 1. Tweemaal Zes-TOP 18-10: Hal verwege (10-5) trok coach Erik Maljers de conclusie al: „Onder druk van een tactisch ijzersterk verdedigend Tweemaal Zes kreeg TOP de organisatie maar niet op orde." Hoewel de Arnemui- denaars na rust meer kansen creëerden, gaf de thuisploeg de re gie niet uit handen. TOP speelde een verloren partij in Maartens dijk. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Jea- nine Marijs 2, Nelleke van Belzën en Wilma de Ridder 2, Peter van Belzen 1. Fortis-KCR 16-14: Een gedreven Fortis klopte de - volgens coach Leonard Debbaut - beste ploeg uit de eerste klasse E. De heer schappij van Patrick Koppejan in de korfzone en het scorende ver mogen van Remco Crucq vorm den het fundament voor de Sou- burgse overwinning. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Pa trick Koppejan 4, Rens van den Driest en Pascal Koppejan 2, Joyce Schoon- aard, Anita Wielemaker en Rachel Ver hagen 1. DSO-Swift 6-13: Pas na een kwartier viel de eerste treffer. „De bezieling om twintig keer te willen scoren ontbrak", zei Den nis Plantinga, coach van de Mid delburgse titelkandidaat in de tweede klasse. Volgens hem had de score veel hoger moeten uitval len. Scores Swift: Richard Geldof 6, Nao mi Zuidweg en Lennart Hoogenboom 2, Matthijs Pouwer, Kris Huisman en Vera Kuiper 1. Vitesse-Ondo 17-9: Dertig minu ten had Vitesse, één van de twee koplopers, nodig om het klasse- verschil uit te drukken. Na twin tig minuten spurtte de thuis ploeg van 6-6 naar 10-7 bij rust. Na de hervatting konden de gas ten uit Sint-Laurens niet meer volgen. Scores Ondo: Jeroen Mesu en Robbie Mesu 3, Ronald Wisse 2, Lennard van Eennennaam 1. KVK-Melmac 8-12: Na de negen tien treffers van vorige week stel de KVK zichzelf teleur tegen Mel- mac. De Kapelse ploeg raakte dus danig in de war van de ver doorge voerde zoneverdediging van de bezoekers dat uitgespeelde kan sen uitbleven. Scores KVK: Lennard Volkers 3, San- der Slabbekoorn en Koen Volkers 2, Bart Nieuwenhuijse 1. Togo-Thor 14-7: Voor rust (6-4) verslapte derdeklasser Togo even, waardoor Thor met twee treffers nog kon aansluiten. In de tweede helft waren de Goesenaren weder om dominant, maar hadden ze te veel éénschotsaanvallen. „Het was niet denderend. Het was een zakelijke overwinning", conclu deerde coach Carlo de Waele. Scores Togo: Niek Meerman 6, Mar ten Postema 3, Marianne van Delsen 2, Janneke de Wit, Anouk Hazelaar en André Goossens 1 Vios-Stormvogels 7-5. Scores Storm vogels: Arjen Schoe en Petra Rijn 2, Sabine Minderhoud 1. Nikantes-Seolto 9-13. Scores Seol- to: Timme Provoost 5, Dennis Goede- gebuur en Tom Harthoorn 2, Daisy Verkerk, Mariëlle Francke, Wouter Harthoorn en Mick Goedegebuur 1. Scheldevogels-Atlas 12-18. Scores Atlas: Tim Dibala 6, Michel Wezemer, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 3, Marjolein Durink, Niek Wonder- gem en Evi Ovaa 1 Mytilus-volleyballer Quinten van de Vrie (rechtsvoor) smasht de bal. Zijn medespelers Sander Sijp (3), Remco Sijp (21) en Peter Verburg (1) kijken mee. foto Willem Mieras de Goesenaren net niet genoeg punten. Mytilus staat na twintig wedstrij den op de twaalfde en laatste plaats. Met nog twee duels te gaan is de kans groot dat de ploeg gaat degraderen. Zowel de num mer elf als de nummer twaalf moet de derde divisie recht streeks verlaten en de nummer tien speelt een promotie-/degra- datiewedstrijd. Voleco vindt zich nu op de tiende plek terug met 40 punten. Voko en Mytilus volgen met 38 en 37 punten. De Goese ploeg houdt goede hoop dat promotie-/degra- datieduel uit het vuur te slepen. Nog twee keer (en wellicht dus drie keer) zullen de krasse knar ren de longen uit hun lijf vloeken om erin te kunnen blijven. De mannen zouden het zonde vin den als er in Sportpunt Zeeland niet meer op het hoogste niveau in de provincie wordt gespeeld. GOES - Mytilus won zaterdag voor de tweede keer dit seizoen met 4-0 van WS'92, de enige andere Zeeuwse ploeg in de derde divisie A. De setstanden waren 25-22, 26-24,25-21 en 25-17. De Goesenaren waren op alle vlak ken beter dan de Vlissingers, die zeer timide overkwamen. Mytilus serveerde en blokte beter en zette de aanvallen verzorgder op. Ruurd Wagemaker legde de ballen goed weg, Rini Boutens maakte ze veel al af. De jonkies van WS'92, dat onder in de middenmoot staat, bezwe ken onder de druk die de derby met zich meebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67