Nieuwdorp kan titel na nieuwe nederlaag uit het hoofd zetten Leonhart mist een spiegel in de kleedkamer van GPC Vlissingen 1 Tholense Boys laat kans op de zege liggen Chrislandia-SPS gestaakt na beenbreuk bij Van Akkeren Ef 8 SPORT VIERDE KLASSE A Lewedorpse Boys scoort in slotfase drie keer tegen Wolfaartsdijk en zet goede reeks voort. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De strijd om het kampioenschap in de derde klasse A lijkt beslist. De Meeuwen won met 2-0 van 's-Heer Arendskerke en nummer twee Nieuwdorp ver loor met 5-3 van MZVC. Het ver schil tussen de ploeg uit Zoutelan- de en de Bevelandse equipe is nu vijf punten. De Meeuwen-'s-Heer Arendsker ke 2-o: De bezoekers speelden heel verdedigend en lieten De Meeuwen het werk doen. De thuisploeg creëerde enkele goede mogelijkheden. Pas 24 minuten voor tijd brak Ramon Koets de ban door de 1-0 binnen te wer ken. Niet veel later kopte Kevin Janse een corner van Martijn Hou terman tegen de touwen. Met een wedstrijd minder en vijf punten voorsprong kan het kam pioenschap De Meeuwen bijna niet meer ontgaan. Nieuwdorp-MZVC 3-5: MZVC- voetballer Kevin Krieger schoot na een kwartier de openingstref fer in het doel. Tim Driesse maak te meteen daarna de 1-1. Patrick Joossens schoot de Middelburgse ploeg weer op voorsprong en met een knap schot werd het 1-3 door opnieuw Krieger. Net na rust verkleinde Niels Mul- Michel Harinck van Arendskerke (blauw-wit tenue) probeert de bal te onderscheppen bij De Meeuwen der de achterstand, waarna Joos sens er 2-4 van maakte. Jesper Da- vidse zorgde voor de 2-5 en Teun Rentmeester bepaalde .de eind stand op 3-5. Kapelle-Apollo'69 5-1: Jasper Vink opende de score voor Kapel- Ie. Robin Boogaard tilde de stand naar 2-0 door een vrije trap prach tig langs de muur te krullen. Hier na zakte Kapelle in en kon Jeffrey Otten na een blunder van Kapel- le-goalie Stefan Hamelink de 2-1 maken. Na een uur moest Hame link geblesseerd van het veld af en ging Boogaard in de goal staan. Hij kreeg niks te doen en door drie treffers van Jordi Matondo werd het nog 5-1. DFS-AZW 2-3 (1-0). Martijn Boot 1-0, Niek de Meijer 1-1, Michiel Stan- daert 1 -2, Koen van den Berge 2-2 en Sven Jansen 2-3. Spui-De Noormannen 2-1 (2-1). Mark Minderhoud 0-1 en Jelmer de Pooter 1-1 en 2-1. Nieuwland-Domburg 2-1 (1-0). Ri chard Jacobs 1 -0, David Dekker 2-0 en Robin Geelen 2-1. door Jan Dagevos ALMKERK - Michel Leonhart hield zaterdag een slecht gevoel over aan de wedstrijd tegen Almkerk. De trainer van eersteklasser GPC Vlissingen zag zijn ploeg niet alleen met 2-0 verliezen van een concur rent, maar werd ook geconfron teerd met vervelende randzaken. Zo waren enkele spelers teleurge steld dat ze geen basisplaats had den gekregen. Dat zorgde voor irri tatie en dat had zijn uitwerking op de rest van de ploeg. „Ik heb me gestoord aan de houding van enkele mensen", zei Leonhart na afloop, die de namen van de 'dissi denten' voor zich wenste te hou den. „Maar ik zal wel mijn maatre gelen nemen. Ik ga een beroep doen op spelers van het tweede." „Sommigen kunnen niet omgaan met teleurstellingen en zouden eens in de spiegel moeten kijken, maar die hangt op dit moment niet in de kleedkamer van GPC. Kijk, als iemand goed speelt, wordt-ie niet gewisseld. Een trai ner wisselt omdat hij zijn team be ter wil maken." Daarnaast constateerde Leonhart dat sommige spelers op dit mo ment moeilijk kunnen omgaan met belangstelling van andere clubs. Vrijdag werd bekend dat Menancio Weeda naar Goes gaat en ook Remon de Vlieger staat nadrukkelijk in de belangstelling van de Bevelandse hoofdklasser. Zelf strikte GPC Carlos Pereira Lebo slaat pas laat toe door Robin Hamelink (Zeelandia Middelburg). De ploeg strijdt om lijfsbehoud in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. Zaterdag hoopte GPC het gat met concurrent Almkerk enigszins te dichten, maar van alle goede bedoelingen kwam weinig terecht. De thuisclub was gretiger en greep via treffers van Mark van Noorloos (30e minuut) en Corjan Vos (83e minuut) de zege. Terneuzense Boys kan zich gaan voorbereiden op een terug keer naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws- Vlamingen bleven zaterdag op een 2-2-gelijkspel steken tegen Al- tena in een heus degradatieduel. Tim Faassen en Ruud Hoogesteger scoorden voor het elftal van trai ner Eddy van der Hooft. MIDDELBURG - De ene week staat Walcheren op de eerste plaats in de vierde klasse van het zaterdag voetbal en de andere week staat Veere bovenaan. Veere won met 3-2 van Waarde, terwijl Walche ren met 2-1 onderuit ging bij We- meldinge. Veere staat nu weer twee punten los. Kruiningen won met 3-0 van SVD en Hoedekenskerke versloeg Borssele met 3-1. Lewedorpse Boys zette de goede reeks voort en won op bijzondere wijze met 3-1 van Wolfaartsdijk. Bevelan ders pakte drie punten tegen Vlis singen. Wemeldinge-Walcheren 2-1: De thuisploeg revancheerde zich voor de 10-2-nederlaag bij Wal cheren. De 1-0 kwam voort uit een buitenspelsituatie: aangever Dennis Wisse stond buitenspel toen hij de bal ontving en voor gaf aan Chris Kole, die raak schoot. Steve Schalkwijk zorgde voor de gelijkmaker. Remi Bruijn- ooge raakte voor rust de paal en in de tweede helft schoot hij de 2-1 binnen. Walcheren drong nog meer en Wemeldinge kregen kan sen op meer. De bezoekers had den nog recht op een strafschop, maar zij kregen die niet. Veere-Waarde 3-2: Olivier de Waal schoot van afstand de bal netjes in de kruising: 1-0. Joep Krijger mikte de 1-1 in het doel en vanaf elf meter schoot Ruben de Looff Veere weer op voor sprong. Corné van Liere trok de stand weer in evenwicht. Twintig minuten voor tijd zorgde Rens Maljers ervoor dat Veere zich weer koploper mag noemen van de vierde klasse A. Lewedorpse Boys-Wolfaartsdijk 3-1: Tot de 83e minuut bleef het 0-0. Marcel Rooze brak de ban en bracht de thuisploeg op voor sprong. Een benutte strafschop van Thijmen van der Baan bete kende de gelijkmaker. Uit het v niets mikte Olde Raas de 2-1 bin nen en uit een counter maakte Ruben Grim er 3-1 van. Beide ploegen troffen de lat en Lewe dorpse Boys kreeg met de drie punten meer dan dat het verdien de. SVD-Kruiningen 0-3: Kruinin gen was veel beter dan SVD. Met een lobje zorgde Ad Lokerse voor de 0-1. Na hands mocht Matthijs van Liere vanaf elf meter aanleg gen en hij maakte geen fout. Tho mas Paauwe kopte uit een corner van Lokerse de 0-3-eindstand op het scorebord. Hoedekenskerke-Borssele 3-1: Een sterker Hoedekenskerke kwam op voorsprong door een doelpunt van Niels Otte. Emiel Almekinders verdubbelde de mar ge en Jorn Otte zorgde voor de 3-0. Zeven minuten voor tijd red de Sander Weug de eer voor Bors sele. Vlissingen-Bevelanders 0-2: Vlis singen kreeg wel kansen, maar werd afgetroefd op felheid en inzet. Het stugge Bevelanders kwam op voorsprong dankzij Gieljan van der Heijden en John Verswijver zorgde bij het elftal uit Kamperland voor de 0-2. door Robin Hamelink MIDDELBURG - WHS en Tholense Boys, de twee subtoppers in de der de klasse B van het zaterdagvoet bal, speelden tegen elkaar met 1-1 gelijk. Rodelantaarndrager Rillandia kwam net tekort en verloor met 4-3 van Krabbendijke. Yerseke had geen moeite met Noad'67: 3-0. WHS-Tholense Boys 1-1: In een gelijkopgaande wedstrijd schoot Hicham Benhamou een vrije trap binnen: 0-1. Net na rust kwam de bal na een goede aanval bij top schutter Arvin de Witte en stond het weer gelijk. Julian Elenbaas van WHS kreeg rood voor com mentaar op de leiding en Tholen se Boys kreeg nog een strafschop. Anton Elenbaas stopte de inzet van Benhamoe. Rillandia-Krabbendijke 3-4: Het was een sportieve en op het einde een zeer spannende wedstrijd in Rilland. Elco Jansen zorgde dat Krabbendijke op 0-1 kwam en Marco Minnaard maakte weer ge lijk. Door drie treffers van Armin de Bat leek Krabbendijke zijn schaapjes op het droge te hebben. Stefan de Leeuw maakte echter de 2-4 en door een strafschop van Arjan Koopmans kwam Rillandia terug tot 3-4. Yerseke-Noad'67 3-0: De thuis ploeg was beter en liet het na om een grote uitslag neer te zetten. Arjen de Koeijer schoot de 1-0 bin nen en raakte niet veel later de lat. Nadat er veel kansen waren ge mist maakte Frank Bakker tien mi nuten voor tijd de 2-0. De Koeijer bepaalde vervolgens de eindstand op 3-0. MZC'11-De Fendert 0-2 (0-1). Lau rens Vrolijk 0-1 en Noël Ploeg 0-2. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SPS-speler Joey van Akkeren werd zaterdag de pechvo gel van de vierde klasse B. De voet baller brak in de slotfase van het duel met Chrislandia een been, waarna het duel bij een 1-3-stand in het voordeel van SPS gestaakt werd. Smerdiek (4-1 bij Brouwers haven) en Stavenisse (3-1 bij DVO'60) pakten drie punten. Chrislandia-SPS, gestaakt bij een 1-3-tussenstand in de 82e mi nuut: Uit een strafschop van Mar co Polak kwam Chrislandia op 1-0. Drie minuten later zorgde Ste fan Bogers voor de 1-1. Via Mark Elenbaas kwam SPS nog voor rust op voorsprong. Vlak na de pauze maakte Bogers er met zijn tweede treffer 1-3 van. Het duel haalde het einde niet. SPS-speler Joey van Akkeren liep in de 82e minuut na een onschul dig duel, waarbij hij verkeerd te rechtkwam, een gecompliceerde breuk op in zijn linkerbovenbeen en werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar werd hij zaterdagavond nog geope reerd. DVO'öo-Stavenisse 1-3: Voor de derde keer op rij pakte Stavenisse de volle winst. In Roosendaal kwam DVO'60 via Robin Simons nog wel op een i-o-voorsprong, maar de mannen van trainer Jaap Knop herstelden de schade nog voor rust. Reinier Prins tekende na een uitgespeelde aanval voor de 1-1 en uit een vrije trap van Mark Klippel maakte hij ook de 1-2. Klippel stond na rust aan de basis van de beslissende treffer. Uit zijn pass besliste Ard-Jan Prins het duel in het voordeel van Stavenis se, dat ook nog eens met veel in vallers speelde. Brouwershaven-Smerdiek 1-4: De bezoekers kwamen in de eer ste helft via Sander van 't Hof en Erik van Haaften al op een 0-2- voorsprong. Na rust kopte Leen- dert Flikweert een Smerdiekse corner achter zijn eigen doelman, Meivin van Ast. Via Patrick Berre- voets, Jurrian de Ruiter en Den nis van Grunsven kreeg Brouw de nodige kansen. De Ruiter zorgde voor de 1-3, maar het laatste woord was toch weer aan Smer diek dat via Dennis Polderman aan de 1-4 kwam. Vrederust-ZSC'62 0-5 (0-0). Jos Era des 0-1, Robin Provoost 0-2, Yoeri de Voogd 0-3, Arjan Smalheer 0-4, Mark Provoost (strafschop) 0-5. SKNWK-Halsteren 0-1 (0-1). Mpan- da Miguel 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62