Goes met hangen en wurgen naar driepunter SPORT 7 Vlissingen creëert niets tegen Nemelaer KARAKTERISTIEK MAANDAG 8 APRIL 2013 door Bob Maes Doelman Niels van de Linde houdt spits Kevin Vink van Excelsior Maassluis van scoren af. Timo Jansen kijkt van afstand toe. foto Willem Mieras MIDDELBURG - VC Vlissingen blijft matig presteren na de winterstop. Zondag ging de eersteklasser op bezoek bij Nemelaer, dat voor laatste stond, maar ook daar ging het mis. De ploeg van trainer Karl Vergouwen verloor met 3-1. In de eerste helft ging het gelij- kop in Brabant. Nemelaer hanteer de vooral de lange bal, om de lan ge, sterke spitsen in stelling te brengen. Veel gevaar leverde dat niet op, maar ook Vlissingen creëerde op het slecht bespeelba re veld niets, op een paar mogelijk- heidjes na. De wedstrijd ont brandde pas na de pauze. Binnen vijf minuten kwamen de Walche- naren op voorsprong. Uit een cor ner ontstond een scrimmage voor het Brabantse doel, die via verde diger Quincy Gooding, volgend jaar actief voor hoofdklasser Goes, tot doelpunt werd gepromoveerd. „Na de o-i kregen we meer rust in ons spel en leek de wedstrijd wel gespeeld", sprak trainer Verg ouwen. Het tegendeel bleek waar. Jurriaan Peterson vergreep zich in het strafschopgebied aan een spe ler van Nemelaer en de scheids rechter wees gedecideerd naar de stip. De straf die volgde was een rode kaart, maar tot ieders verba zing werd die aan ploeggenoot Roy van der Kaap getoond. Na de wedstrijd werd die beslissing te ruggedraaid en ging op het wed- strijdformulier de prent alsnog naar Peterson. Op dat formulier werd ook een 3-1-eindstand genoteerd. Rick te Riele benutte de strafschop en daarna waren ook Thijs Burg mans en Ferry van de Nieuwelaar nog trefzeker. Vlissingen kreeg ook na de pauze geen enkele kans. Vergouwen: „Natuurlijk zijn we niet tevreden als we verliezen van de nummer dertien, maar je zag aan alles dat Nemelaer voor zijn laatste kans vocht. Ze speel den opportunistisch en wij ston den niet altijd goed." Vlissingen blijft de nummer drie in de eerste klasse, maar ziet de concurrentie naderen. Een van die concurren ten, TSC, komt zondag op bezoek. door René van Stee GOES - Het duel Goes-Dongen dreigde zondag de reprise te wor den van wedstrijden die de Beve- landse hoofdklasser al regelmatig speelde. Daarin brak een matige start of pech in de slotfase de ploeg van trainer Gérard de Nooijer zuur op. Ditmaal bleef Goes met 2-1 aan de goede kant van de score, maar het had ook heel anders kunnen lopen, stelde de oefenmeester. „Over de eerste helft kunnen we kort zijn. Die was van beide kan ten heel matig. Daarna herpakten we ons door veel strijd te leveren en door een betere aansluiting van het middenveld met de spit sen. Door naief te verdedigen en door achteruit te lopen, speelden we Dongen toch weer in de kaart. Voor hetzelfde geld krijg je dan goals tegen. Gelukkig brak ons dit nu eens niet op", zei De Nooijer. Goes trad aan zonder Yves Nyemb. De spits, die zijn heil vol gend seizoen elders zoekt maar niet wilde vertellen naar welke club hij verhuist, kampt met een dijbeenblessure. En daarover werd in de bestuurskamer de sug gestie gewekt dat Nyemb zich met het oog op volgend seizoen spaart en wellicht niet meer in ac tie komt, waardoor hij weer fris aan de start kan verschijnen. „Onzin", verklaarde zowel Nyemb als de Nooijer. „Ik ben niet fit en alleen van waarde als ik honderd procent ben. Dat is de enige reden dat ik niet speel", voegde de topscorer van Goes er aan toe. Hij toonde zich teleurge steld over de houding van sommi ge mensen binnen de club. „Maar ik laat me er niet door afleiden. Ik wil volgend seizoen een nieuwe stap zettten. Dat wordt me blijk baar niet gegund. Jammer." De Nooijer wenste er evenmin veel woorden aan vuil te maken. Ook ging hij niet in op de meta morfose die de selectie (voorlopig zes nieuwe spelers tegenover vijf vertrekkers) volgend seizoen on dergaat. „Daar houd ik me nu niet mee bezig. Spelers mogen komen en spelers mogen vertrekken. Het is nu zaak de club te behouden Goes-Dongen 2-1 (0-12. Fatih Kamaci 0-1,48. Josimar Pattinama 1-1, 52. Thijs van den Dries 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: R. Mulder (Deventer). Gele kaart: Ro bin de Pagter (Goes), Sonny Moe renhout (Dongen). Aantal toe schouwers: 300. voor de hoofdklasse. En vandaag hebben we in dit opzicht goede zaken gedaan." Goes, waar zondag ook Robin de Pagter zijn vertrek aankondigde (naar GPC Vlissingen of VC Vlis singen), beleefde een dramatische start. Al na twee minuten schoot Fatih Kamaci vanaf rechts raak na mens de bezoekers. Een corner werd niet goed weggewerkt, waar na de aanvaller een schot aflever- Goes: Matthew Lentink; Trung Tran (52. Rick de Punder), Shan non Braafhart, Sherief Tawfik (75. Lorenzo de Groot), Dangelo Mar- tien; Thijs van den Dries, Gert Jan van Leiden; Gert Jan Tierie (75. Gaffin de Meza), Ray Kroon; Josi mar Pattinama, Robin de Pagter. de dat langs alles en iedereen in de verre hoek zeilde. Even dreig de een debacle, maar Dongen kon niet doordrukken. In de tweede helft zat bij Goes mee wat eerder regelmatig tegen zat. Beide treffers van de thuis ploeg vielen uit het niets. Josimar Pattinama schatte een diepe bal van Ray Kroon op waarde en lob- de fraai de gelijkmaker binnen. Even later ging De Pagter onder uit na een lichte overtreding in de zestienmeter. Thijs van den Dries bracht zijn ploeg vanaf de straf schopstip op voorsprong. Die posi tieve score werd met kunst en vliegwerk vastgehouden. Goes-doelman Matthew Lentink vertolkte een positieve hoofdrol met fraaie reddingen op inzetten van onder anderen Kamici. Ook verwerkte hij een verre bal via de lat tot een corner. Dongen trof ver volgens nogmaals het houtwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61