Korfballers van Tjoba doen goede zaken, ook voor TOP Arnemuiden Flitsende start van vrouwen Zierikzee in de eerste klasse Klute Trofee voor Offermans 14 SPORT OOSTERSCHELDELOOP Masseur Huub van Noorden gaat niet naar de marathon van Parijs maar wint de Oosterscheldeloop. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba deed zaterdag goede zaken. De overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen won met 13-7 van 'concurrent' Vrien denschaar en is nu vrijwel zeker van lijfsbehoud. Met nog vijf speel rondes te gaan is het verschil tus sen nummer zes Tjoba en nummer zeven Vriendenschaar zes punten. Ook TOP Arnemuiden, dat zater dag verloor, hoeft zich geen zorgen meer te maken. Tjoba-Vriendenschaar 13-7: Het was een reguliere overwinning van Tjoba op de nummer zeven. De straffe wind verhinderde een hogere score van de Bevelanders. Tegen hekkensluiter Kinderdijk kan de ploeg van trainer Bram van Geffen zich zaterdag hele maal veilig spelen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Anoek Braam 3, Dennis Broerse en Niels Westmaas 2, Manon Braam, Esmee Walraven en Geerten van Moolenbroek 1. Tweemaal Zes-TOP 18-10: Hal verwege (10-5) trok coach Erik Maljers de conclusie al: „Onder druk van een tactisch ijzersterk verdedigend Tweemaal Zes kreeg TOP de organisatie maar niet op orde." Hoewel de Arnemui- denaars na rust meer kansen creëerden, gaf de thuisploeg de re gie niet uit handen. TOP speelde een verloren partij in Maartens dijk. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Jea- nine Marijs 2, Nelleke van Belzen, Wil- ma de Ridder 2, Peter van Belzen 1. Fortis-KCR 16-14: Een gedreven Fortis klopte de - volgens coach Leonard Debbaut - beste ploeg uit de eerste klasse E. De heer schappij van Patrick Koppejan in de korfzone en het scorende ver mogen van Remco Crucq vorm den het fundament voor de Sou- burgse overwinning. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Pa trick Koppejan 4, Rens van den Driest en Pascal Koppejan 2, Joyce Schoon- aard, Anita Wielemaker en Rachel Ver hagen 1 DSO-Swift 6-13: Pas na een kwartier viel de eerste treffer. „De bezieling om twintig keer te willen scoren ontbrak", zei Den nis Plantinga, coach van de Mid delburgse titelkandidaat in de tweede klasse. Volgens hem had de score hoger moeten uitvallen. Scores Swift: Richard Geldof 6, Nao mi Zuidweg en Lennart Hoogenboom 2, Matthijs Pouwer, Kris Huisman en Vera Kuiper 1. Togo-Thor 14-7: Voor rust (6-4) verslapte derdeklasser Togo even, waardoor Thor met twee treffers nog kon aansluiten. In de tweede helft waren de Goesenaren we derom dominant, maar hadden ze te veel éénschotsaanvallen. „Het was niet denderend. Het was een zakelijke overwinning", zei coach Carlo de Waele. Scores Togo: Niek Meerman 6, Mar ten Postema 3, Marianne van Delsen 2, Janneke de Wit, Anouk Hazelaar en André Goossens 1. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De tennissters van Zierikzee zijn flitsend uit de start blokken geschoten in de eerste klasse van de landelijke competitie. Van Zundert werd royaal met 6-0 gewonnen. 3-speelster Martine Verschoore versloeg 4-speel ster Steffi van de Broek met 6-0 6-1. In de tweede single klopte Mirjam van Splun- der (4) met 7-6 6-2 Esther Spren kels (5). Ook haar verre familielid redde het niet. Op 4 werd het 7-5 6-3 voor Annemarie Roda tegen Debora Sprenkels. In de derde par tij won Lenneke de Graaf met 6-0 6-4 van Neeltje Neele. In het eerste dubbel zegevierden Martine Verschoore en Lenneke de Graag eenvoudig over Steffi van de Broek en Neeltje Neele: 6-2 6-1. Lastiger verging het Mir jam van Splunder en Annemarie Roda tegen Esther en Debora Sprenkels: 6-4 4-6 7-6. In de ver lenging werd het 7-2 voor de Schouwse vrouwen. Captain Loe- kie den Hollander was nog niet van de partij wegens een acute tennisarm. „Het was er zes weken geleden zomaar ingeschoten bij een oefenpartijtje. Inmiddels ben ik er drie keer voor behandeld in Eindhoven. Het is erg pijnlijk, Niet masseren maar hardlopen door Sjaak Sinke GOES - Eigenlijk zou Huub van Noorden uit Goes zaterdag naar Parijs gaan om daar de benen van de beste marathonlopers van de wereld te masseren. Uiteindelijk ging het feest niet door en bleef er niets anders over dan te starten in de Oosterscheldeloop. Het was een mooi alternatief. Van Noorden was met 1.13.18 de snel ste over de 20 kilometer. Marian ne de Kok uit Lewedorp was de snelste vrouw in 1.23.14. Anjolie Engels (Dynamica) verbeterde haar eigen parkoersrecord op de 10 kilometer en bracht het van 38.41 naar 36.49. Op een van de eerste zonnige len tedagen van 2013 vertrokken in Goes 340 deelnemers voor de ze vende editie van de Oosterschel deloop. Van Noorden hield er een flink tempo op na, waardoor hij te gen de sterke wind in al snel een voorsprong van veertig seconden dan een jaar blessureleed de der de plaats en, minstens zo belang rijk, hij versloeg zijn zoon Robin, die zesde werd. Marianne de Kok deed het 'rustig aan' in 1.23.14, waarmee ze elfde overall werd. Het was voldoende voor de zege bij de vrouwen. Vori ge week viel ze net buiten het po dium van het NK halve marathon, waar ze 1.24.00 liep. Nadine de Wilde pakte het zilver in 1.31.30 en Corine van Eekelen maakte het podium compleet. Frans Bos (Dynamica) verbeterde met 1.25.26 op de vijftiende plaats overall het Zeeuws record bij de mannen H65. David Schrier (Dynamica) prolon geerde op de tien kilometer zijn zege van 2012, in 36.04. Vorig jaar was hij één seconde trager. In de beginfase zocht Schrier bescher ming in een groepje met Nap Ha- ge (Spado), Sjacco joziasse (Dyna mica) en Peter van Limbergen (AV'56). Van lieverlee vielen er steeds meer lopers weg en kon Schrier zijn tweede zege pakken. Op de tweede plaats finishte Ha- ge. De veteraan uit Poortvliet is in voorbereiding op de marathon van Rotterdam van volgende week. Sjacco Joziasse en Peter van Limbergen moesten alle zeilen bij zetten om Anjolie Engels van zich af te houden. Dat lukte maar net. Vorige week was Engels nog zes de overall in de Run into the Sea in Renesse, nu had ze maar vier mannen voor zich. Om de tweede plaats streden Monique Verschuu- re (Yerseke) en Astrid den Herder (AV'56). Verschuure sloeg een gat, maar zag in de laatste kilometer Den Herder erop en erover gaan. Connie Hage deed niet onder voor man Nap en won bij de vrou wen D45 in 46.53. Bij de jeugd ging de zege bij de jongens 12-17 naar Wouter Ver- straate (Dynamica), die op de 3 kilometer de snelste was van alle 34 deelnemers. Robert de Graaf (AV'56) was de snelste bij de 7-11-jarigen. Shirin van Anrooy (AV'56) was het snelste meisje overall in 11.44. Brigitte de Graaf was het snelste meisje 12-17 jaar maar wel effectief. Binnenkort hoop ik weer te tennissen." De aanvoerster mikt in eerste in stantie net als vorig jaar op een derde stek op de ranglijst. „Vorig jaar was er een hartstikke sterk team bij, dat dan ook naar de hoofdklasse is gepromoveerd. We willen dit jaar in de bovenste re gionen meedraaien en wie weet zit er wel een kampioenschap in", zegt Loekie. In de tweede klasse kreeg Duive- land meteen een domper te ver werken tegen De Zoom 2. In Nieu- werkerk werd het 1-5. Het was wel geflatteerd want veel partijen gingen in drie sets of via tie breaks verloren. Alleen Monique Deurloo ontsprong de dans via een makkelijke 6-2 6-1-zege op Paula Valkier. Aanvoerster Angela Kouwenberg liet drie setpoints onbenut tegen Inge Hellemans: 6-7 (4-7) 1-6. Opmerkelijk was het treffen op baan 2 tussen Linda Slootman en Jacqueline Voeten. De Schouwse speelster won de eerste set met 6-0, maar verloor vervolgens met 7-5 7-6. Haar ge routineerde tegenstandster gooi de het spel om vanaf de tweede set. Ze sloeg veelal korte balletjes, waarop Linda Slootmaker zich vaak versloeg. Haar nichtje Rena- te Slootmaker verloor met 7-6 7-5 van Inge Kapteyn. had op Maarten Harthoorn (Kapel- VAN N,EUWENH.U,J.ZE.V.ERS^ALV.ASSEUR Ie), Wilko de Vos (AV'56), Peter Balkenende (AV'56), Erwin Arens (Kruiningen) en Robin de Vos (AV'56). Na de Kattendijksedijk had de Goesenaar minder last van de wind, zodat hij nog een rede lijk scherpe tijd kon noteren. Hij had drie minuten voorsprong op Maarten Harthoorn, die als niet li centiehouder in de crosscompeti tie in de top drie stond. Wilko de Vos uit Kattendijke pakte na meer In de laatste wedstrijd voor het Van Buurencircuit bleef Laurent van Nieuwenhuijze (AV'56) op de 10 kilometer Remy Vasseur (Vlis- singen) drie seconden voor. Hier door werd Van Nieuwenhuijze tweede in het circuit, met 1496 punten tegen Vasseur met 1494 punten. De winst in het circuit ging naar Henk van Leeuwen (Pal- las'95) met de maximale 1500 punten. Tim Pleijte eindigde in de Parel loop, een sterkbezette wedstrijd over 10 kilometer in Brunssum, als zevende Nederlander. Overall werd hij dertigste. Zijn tijd was 30.34. De wedstrijd werd gewon nen door de Keniaan James Rungaru in 28.01. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Debbie Offermans won in een spannende finale met de schimmelruin Zaffier de Klute Dressuur Trofee van ruiter- club Walcheren. Een expressief ge reden proef bezorgde de dinsdag 23 jaar geworden amazone uit Ar nemuiden de eindzege van deze tiende editie. Suzanne Kleijwegt, de leider bij aanvang van de finale, bracht de spanning in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de Palomino merrie Sarina KS al in de eerste rubriek naar een hoog niveau. De amazone uit Heinkens- zand liep in de klasse M pony's met de mooi in balans lopende Veenstra's Promise-dochter met 64,66 procent naar de overwin ning. Met nog twee combinaties te gaan, leek de pas elfjarige ama zone de jongste winnaar in de tienjarige geschiedenis van de competitie te worden. Het liep an ders. Uiteindelijk moest de Weel- ruiters-combinatie genoegen ne men met brons. Veerle Boogaard - ook al zo'n ta lent uit de kweekvijver van de Weelruiters uit Nisse - haalde met vosruin Poeme Q^als eerste een streep door de rekening van Kleijwegt. De veertienjarige ama zone uit Oudelande behaalde met de mooi bergopwaarts door de pis te gaande Weltmeijer-zoon een score van 63,53 procent in de klas se Z2 paarden. Daarmee leek het voor de combinatie kat in het bak kie. Maar het laatste woord was voor Debbie Offermans met de krachtpatser Zafier. De laatste jaars studente van de Hoge School Zeeland stuurde de in de uitgestrekte gangen uitblinkende, in de galop een fraai plaatje tonen de en fijn schakelende Wincken- burgh-zoon met 65,88 procent naar de zege in Z2 én naar de eind zege van de competitie. „Dit had ik nooit verwacht", was de eerste reactie van Offermans. „Ik wist dat ik het niet cadeau zou krijgen. De concurrenten mochten het slechtste resultaat van de vijf wedstrijden wegstre pen. Ik had de eerste wedstrijd niet meegedaan dus moest het in deze wedstrijd gebeuren. Om te winnen moest ik 65,33 procent scoren. We waren in vorm, maar in de ring moest het wel gebeu ren. De sterke punten van mijn paard liggen in de uitgestrekte ga lop en de zijgangen. In deze on derdelen heb ik risico's genomen, zonder de rust in mijn paard te verliezen. Dat kon ook omdat Za fier goed reageerde op mijn hul pen. Ik ben ongelooflijk blij met deze overwinning."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56