Tennissers Zierikzee winnen opnieuw Vera Boone slaat dubbelslag in Renesse Mannen en vrouwen Forza houden zicht op extraatje Delta Sporters naar NK-finale 12 SPORT Delta Sport doet in eigen huis goede zaken in de strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse. WADDINXVEEN - De turnsters Anne-Li Slootmaker (foto) en Samantha Steen bakker van Delta Sport hebben zich geplaatst voor de landelijke meerkampfi nale in de tweede divisie, die op 25 mei in Dordrecht wordt gehouden. Tijdens de halve finale in Waddinxveen werd Slootmaker verrassend derde bij de pu pil 2 met 52.582 punten. De turnster uit Ouwerkerk won de vloeroefening met 14.233 punten en mag op 26 mei meestrijden voor de toestelfinales. Steenbakker kwam bij de jeugd tweede divisie ook op het erepodium terecht met een derde plaats en 45.250 punten. Anna Jendrusch uit Scharendijke sneu velde in de halve finale met een dertiende plaats. Ze mag bij de toestelfinales wel uitkomen op brug waar ze tweede werd. Lisa Padmos (zestiende) en Noah de Ruijter (21e) werden uitgeschakeld. In Waspik werd het Delta Sport-team met Senna Vrijland, Quinty van Oeve- ren, Robyne van Oeveren en Melissa Dooge tweede bij de clubteamwedstrijd instap D1Het Delta Sport-team met Daphne Rotte en llaria Vrensen, aange vuld met twee turnsters van EOC Oosterhout werd derde in de zesde divisie. MIDDELBURG - De tennissers van Zierikzee hebben zaterdag ook de tweede wedstrijd in de hoofdklas se van het district winnend afgeslo ten. Na de 4-2-overwinning een week eerder tegen Game'78 werd dit keer in Zeeuws-Vlaanderen met maar liefst 1 -5 gewonnen van Sjef. Zierikzee is samen met het eerste team van Animo koploper met twee zeges. De twee toppers tref fen elkaar op de voorlaatste speel dag, op 4 mei, in Zierikzee. Ko mende zaterdag komt het tweede team van Animo op bezoek in Zie rikzee. De enige Schouwse nederlaag te gen Sjef werd zaterdag geleden door Jasper Smit. Hij kon het in twee sets niet bolwerken tegen Hans Calsyn. In de andere drie en kelpartijen, gespeeld door Pieter Boot, Ronald van Slooten en Jor- ben Sprong, maakte het Zierikzee meteen het winnende verschil. Al leen van Sprong had daarvoor een driesetter nodig. In het dubbel gold hetzelfde voor het koppel Van Slooten/Boot, maar Smit en Koen de Bruijn klaarden de klus met 6-3 en 6-1. Gedetailleerd. Enkelspelen: Scherbe- ijn-Pieter Boot 4-6 5-7, Calsyn-Jasper Smit 6-3 7-5, Bently-Ronald van Sloot en 1-6 4-6, Claerhoudt-Jorben Sprong 6-7 6-3 3-6. Dubbelspelen: Claeys Claerhoudt-Boot/Van Slooten 6-4 3-6 2-6, De Clerck/Bently- Smit/De Bruijn 3-6 1-6. door Lucien Roelandt RENESSE - Met twee overtuigde overwinningen in de klasse M toon de Vera Boone zich oppermachtig in de dressuurtweedaagse van de Schouwse Ruiters in manege Grol in Renesse. In de eerste proef liep de amazo ne uit Domburg met de expres sief bewegende Riverman-zoon met 67 procent naar een afgeteken de overwinning. De combinatie sloeg een gat van bijna vijf pro cent met Amber Kandel uit Zierik zee met de vosruin Breakdance de la Vigne. In de herkansing schreef Vera Boone met de River man-zoon met 63 procent de proef op haar naam. Amber Kan del bepekte met de Roal Dan- ce-zoon ditmaal de achterstand tot drie procent. „Zilverman Delta Sport houdt hoop door Mitchell Minnaard ZIERIKZEE - Trainer Rob de Vos zag tijdens de laatste training al dat zijn ploeg het zondag lastig zou krijgen tegen directe concur rent Helius. De handballers van Delta Sport wisten dat ze de thuis wedstrijd moesten winnen in de strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse D en dat bracht de no dige druk en spanning met zich mee. De tegenstanders uit Helle- voetsluis konden niet zo goed om gaan met die druk als de thuis ploeg: 21-19. Bij alle spelers van Delta Sport was het goed merkbaar dat het treffen met de nummer tien een cruciaal duel zou worden in de strijd tegen degradatie. Het spel was soms bijzonder slordig. Bal len werden niet gevangen of wer den simpel ingeleverd. De druk was op de trainingen in aanloop naar het duel al aan het spel van sommige spelers af te le zen, gaf vertrekkend trainer Rob de Vos na afloop toe. „Op de trai ning van donderdag was het voor al aan de balbehandeling van veel jongens te zien. Veel ballen wer den niet gevangen of gingen over de zijlijn. Tijdens de wedstrijd hadden sommige spelers daar nog steeds last van." Een van de spelers waar hij op doelde was Guust Sluijs. De hoek- speler van Delta Sport leek er op sommige momenten met zijn ge dachten niet helemaal bij te zijn. „Ik had gewoon veel slordigheden in mijn spel. In verdedigend op zicht heb ik het soms wat laten liggen, maar dat werd gelukkig goed opgevangen door onze verde digers. Daarnaast vielen er veel ballen uit mijn handen en had ik soms moeite met mijn balbehan deling in het algemeen", keek Sluijs kritisch naarzijn eigen spel. Zijn trainer vulde hem aan: „On ze verdediging was de basis voor deze winst. Omdat er deze wed strijd meer ballen uit onze han den glipten dan in andere wed strijden, kon de tegenstander vaak voor gevaar zorgen. Die slor digheden mogen er best zijn, maar op den duur moet dat ook over zijn." Sluijs had zelf wel een aantal redenen voor het mindere spel in deze wedstrijd. „Je kijkt iets vaker naar het scorebord, je wil elke bal die je krijgt scoren en je bent wat langer blij met een ge scoord punt" Zijn eigen voorbereiding was niet anders dan anders, want die ver loopt altijd volgens een bepaald stramien. „De spanning komt bij mij op zijn vroegst de dag ervoor. Ik sta op de wedstrijddag gewoon op, drink een bak koffie en ga dan richting-sporthal Onderdak in Zie rikzee. De spanning komt bij mij pas echt in de laatste uren voor de wedstrijd." Dit keer was die spanning wel wat intenser dan anders, gaf de hoekspeler, die uiteindelijk nog vijf keer tot scoren kwam, toe. „Deze wedstrijd had natuurlijk wat extra's. Je gaat het hele sei zoen tegen de meeste ploegen uit de competitie onderuit en dan weet je dat je van een directe con current moet winnen." Helius heeft nog twee wedstrij den op het programma staan, waar Delta Sport nog maar één wedstrijd hoeft te spelen. „Voor ons is het nog erg onzeker", blik te De Vos vooruit. „Wij zullen zelf moeten winnen van HWC." Helius speelt nog tegen Westlan- dia en Snelwiek, de respectievelij ke nummers nummer drie en één. „Snelwiek staat momenteel op een gedeelde eerste plaats, dus zij zullen nog vol aan de bak moe ten tegen onze tegenstander van vandaag." Westlandia speelt echter nergens meer voor. Bij de supporters van Delta Sport is er dan ook de vrees dat Helius het in het duel van ko mende donderdag op een ak koordje wil gooien. „Normaal ge sproken maakt deze ploeg geen schijn van kans tegen Westlandia, maar in deze fase van de competi tie weet je het nooit", was De Vos realistisch. Sluijs heeft wat meer vertrouwen in een goede afloop. „Als alles loopt zoals het hoort te lopen, blij ven we gewoon in de hoofdklasse. Ik speel ook volgend jaar met Del ta Sport het lieftst zo hoog moge lijk. We moet er voor zorgen dat we scherp blijven tot de laatste wedstrijd is gespeeld", gaf hij zijn zijn medespelers een goede raad. Scores Delta Sport: Guust Sluijs en Tijs de Vos 5, Koen de Bruijn 4, Guido de Graaf 3, Jorben Sprong en Tim Vleeshouwer 2. stond vier maanden buitenspel met een blessure. Op de training gaf hij mij het gevoel dat hij weer wedstrijdfit was. En hij stelde mij niet teleur", vertelde Boone. Deborah Vroegindeweij kon met MBPA's Update op een goed de buut in het ZZ-Licht terugkijken. De amazone uit Achthuizen schreef met de in de galop uitblin kende Rubiquil-zoon met 62,29 procent de eerste proef op haar naam. In de tweede proef eindig de ze met de ruin 61,14 procent op de tweede stek. Achter Anne- mieke Lips uit Bruinisse, die met der Oo Seven-nakomeling Vamos met 61,17 procent de overwinning opeiste. „Negen maanden geleden hebben we Update gekocht. Ik ben met hem begonnen in Zi en vandaag zo'n debuut in ZZ-Licht. Ik heb niets te klagen", vertelde Vroegindeweij. door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza boekten in de promotieklas se A ten koste van Benevia op nieuw een 4-0-overwinning, waar door uitzicht op de tweede plaats behouden bleef. De Schouwse man- nenploeg voegde door een 3-1-overwinning op Krimpen 3 vier punten aan het totaal toe. Ook de mannen van Forza blijven daardoor in de race om het spelen van p/d-wedstrijden om een plaats in de derde divisie. Het op de tweede plaats geklasseerde Slie- drecht zou willen afzien van recht op promotie, waardoor de nummer drie in de nacompetitie uitkomt. Forza vergrootte door de winst de marge op RVC/Libanon (dat met 3-2 van Next Volley 3 won) tot twee punten. Forza-Benevia 4-0 (25-17, 25-10, 26-24, 25-22): De vierde maximale overwinning op rij kwam niet zonder slag of stoot tot stand. For za moest in de derde en vierde set alles uit de kast halen om het taaie en tegen degradatie strijden de Benevia op de knieën te krij gen. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Forza haalde halver wege de eerste set een lichte ach terstand op en verzekerde zich daarna van een ruime eerste setze ge. In de tweede set deelde Forza de lakens uit en stond er geen maat op het Schouwse spel. Vanaf de derde set stuitte de thuisploeg op veel meer tegenstand. Forza bleef passend achter bij het ni veau van de eerste twee sets en trof een tegenstander, die voor el ke bal ging. Dat resulteerde in de resterende sets in vechtvolleybal, waarin Forza beide keren aan het langste eind trok. Forza-City Bril/Krimpen 3 3-1 (25-23, 25-23, 25-22, 23-25): Een boeiend duel, waarin de For- za-mannen de winst niet cadeau kregen. De thuisploeg begon slor dig en ongeconcentreerd en keek in de eerste set lang tegen een ach terstand aan. Ook in de tweede set had Krimpen lang het voor touw, maar net als in de eerste set trok Forza in de slotfase de winst naar zich toe. Nadat ook in het derde bedrijf een achterstand met succes was opgehaald, liep de fou- tenlast hoog op. Forza kwam nog terug van 20-24 naar 23-24, maar daar bleef het bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54