14 Kamerleden leggen eed niet af 50Pi US LOOlt ill 1 NL 139 29 59 109 65 66 Ouderen zijn te lang passief geweest, altijd maar inschikken. De grens is bereikt CNV Onderwijs: 'Met leerproblemen zijn 4 BINNENLAND CONGRES Partijleden willen geen generatieconflict, 'maar de grens is bereikt'. Van 8 t/m 14 APRIL Elke dag een nieuwe deal: slechts 24 uur te boeken! Tijdloos Toscane Doen! Drenthe Op naar Oberhausen! Wild van de Veluwe Wellness in het Sauerland Welkom in Antwerpen Vinkeveense Plassen door Niels Klaassen DEN HAAG - Vier PvdA-senatoren zullen 30 april om principiële rede nen niet de eed of belofte afleggen bij de inhuldiging van koning Wil- lem-Alexander. Dat is gisteren door de partij bevestigd. Het gaat om Adri Duivesteijn, Ruud Koole, André Postema en Janny Vlietstra. De vier vormen bijna een derde van de PvdA-fractie in de senaat - de collega's van de Tweede Kamer fractie leggen wel de eed af. PvdA-Eerste Kamerlid Janny Vlietstra vindt het koningshuis 'niet meer van deze tijd' maar wil wel aanwezig zijn in de Nieuwe Kerk, 'zodat de koning zijn eed kan afleggen in aanwezigheid van de verenigde vergadering van de Staten-Generaal, waarvan ik lid ben.' Er is uitvoerig over gespro ken binnen de fractie, de afwe ging was persoonlijk en niet ge bonden aan het besluit van colle ga's in de Tweede Kamer. In to taal zullen straks - net als in 1980 bij de inhuldiging van koningin Beatrix - veertien parlementa riërs de eed of belofte niet afleg gen. Van die veertien (zes uit de Tweede Kamer, acht uit de Eer ste) zijn er vier überhaupt niet aanwezig bij de plechtigheid. Eer der was al bekendgemaakt dat vier GroenLinks-Kamerleden, alle drie de parlementariërs van de Partij voor de Dieren en drie Ka merleden van de SP de eed of be lofte niet afleggen. Om ongemakkelijke stiltes te voorkomen worden de namen van de 'eed-weigeraars' straks niet opgenoemd in de Nieuwe Kerk. De voorzitter van de geza menlijke vergadering van de Eer ste en Tweede Kamer, Fred de Graaf, vindt het jammer dat Ka merleden de eed weigeren. Hij be nadrukte gisteren nog eens dat er verder niets voortvloeit uit het weigeren van de eed of belofte. KNIP UIT! Alléén geldig op 8 APRIL! 4- t/m 15-daagse autovakantie f/ 4-sterren hotel incl. ontbijt slechts 11 km van Montepulciano b" mas.nl va Alléén geldig op 9 APRIL! 2-/3-/4-daagse autovakantie 4-sterren hotel in Westerbork nabij de Drentse Hondsrug incl. ontbijt b'j mas.nl v.a Alléén geldig op 10 APRIL! 2-/3-/4-daagse autovakantie 4-sterren NH hotel in het centrum incl. ontbijt gebruik wellness Alléén geldig op 11 APRIL! 2-daagse autovakantie 4-sterren hotel Bilderberg Oosterbeek incl. ontbijt en 1 x 2-gangendiner biikras.nlv.a Alléén geldig op 12 APRIL! i/ 3-/4-daagse autovakantie 4-sterren hotel in Lippstadt incl. ontbijt, 2 x diner en 3 uur toegang tot wellness b'ikras.nl Alléén geldig op 13 APRIL! 3-daagse autovakantie boetiekhotel nabij het centrum incl. ontbijt, pralines en gebruik minibar Bi' KRAS.NL v.a Alléén geldig op 14 APRIL! k' 2-/3-/4-/5-daagse autovakantie l/ 4-sterren hotel in de natuurrijke omgeving van Mijdrecht incl. ontbijt Boek uw dagdeal op WWW.KRAS.NL/DAGDEALS Prijzen zijn p.p.. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. door Niels Klaassen UTRECHT - Ouderen zijn gewoon geen sexy groep, zegt Naama de Ru (57) uit Utrecht. Het kersverse 5oPlus-lid is zaterdag op het eer ste grotere congres van de partij in de Jaarbeurs. De Ru heeft erva ren hoe lastig het is voor een vijf tigplusser om werk te vinden, ver telt ze. „Sinds gisteren heb ik een baan. Eindelijk. Na dik 2,5 jaar." Hoewel officieel nooit een reden, heeft haar leeftijd een rol ge speeld bij de vele afwijzingen, ver telt de Utrechtse. „Ouderen heb ben heus een toegevoegde waar de. Daarom vind ik het ook jam mer dat ze op het partijbureau een stel jonge meiden hebben aan genomen. Juist 50PIUS zou het goede voorbeeld moeten geven en ouderen een kans gunnen. Een ge miste kans." Die 'jonge meiden' waren hard no dig om de honderden nieuwe aan meldingen te verwerken die 5oPlus de afgelopen tijd soms we kelijks kreeg. Bijna twaalfduizend leden telt de partij van Jan Nagel en Henk Krol nu en in de peilin gen staat men forse winst. Hoe- Hans Vermeer uit Amerongen Tweede Kamerlid Henk Krol (rechtsboven) in gesprek met leden van 50Plus. Linksonder medeoprichter Jan Nagel, foto Robin Utrecht/ANP wel 'de kleutertijd nog niet is ont groeid' gaat het erg rap. „Reden tot vreugde", sprak partijvoorzit ter Willem Holthuizen, „maar ook tot zorg." Want soPlus is als de dood voor de bekende valkui len van een nieuwe en snel groeiende politieke organisatie: chaos en verdeeldheid. Dus doet de partij niet mee aan gemeente raadsverkiezingen en worden e nieuwe kandidaten of andere com missieleden zorgvuldig gescr eend. „Aan gelukszoekers en baan tjesjagers hebben we niks", zegt partijleider/Kamerlid Henk Krol. Het zal nog lastig worden die cate gorie uit te sluiten, maar door een goede selectie, inclusief het vra gen van een Verklaring Omtrent Gedrag, hoopt soPlus de schade te beperken. Ondertussen zoeken 'de media' naar misstappen, klonk het zaterdag wat jamme rend vanuit de partijtop. Onlangs bleek dat Krol als Kamerlid zijn nevenfuncties niet had gemeld, ook was er kritiek op de samen werking met opiniepeiler Mauri ce de Hond. Krol: „Laat u niets wijsmaken." Die waarschuwing bleek tamelijk overbodig, want de leden toonden zich mondig en vasthoudend. Tijdens de presentatie over de fi nanciën kwamen uit de zaal vra gen over het ontbreken van een kascommissie, de weinig specifie ke omschrijving van de kostenpos ten en over al dan niet terecht ver kregen subsidies. Het bestuur be loofde beterschap en de penning- door Francine Wildenborg DEN HAAG - Leraren op basis- en middelbare scholen zijn nog lang niet klaar voor de invoering van passend onderwijs. Dat blijkt een onderzoek onder ruim 2.000 do centen van vakbond CNV Onder wijs. Ze zeggen onvoldoende be trokken te zijn door schoolleiders. Bovendien ontbreken de vaardighe den om adequaat om te gaan met kinderen met een handicap of met gedragsprobleem. Vorig jaar protesteerden docenten en masse tegen de snelle invoe ring van passend onderwijs, waar door de introductie met een jaar werd uitgesteld. Maar in een jaar tijd lijkt er onder het docenten korps weinig te zijn gebeurd. Per 1 augustus 2014 moeten reguliere scholen zoveel mogelijk kinderen met een handicap of gedragspro blemen opvangen die nu nog wor den verwezen naar het speciaal onderwijs. Op dit moment finan ciert de overheid per leerling die extra ondersteuning nodig heeft via het zogenoemde 'rugzakje'. Dat verdwijnt. Er worden regiona le samenwerkingsverbanden tus sen scholen opgericht die bepalen waar de middelen worden inge zet. Vooralsnog is er met name binnen die samenwerkingsverban den over passend onderwijs ge sproken, maar niet op scholen zelf. Volgens Sandra Koot, voorzitter van de CNV-stuurgroep Passend Onderwijs betrekken schoollei ders hun docenten onvoldoende bij de veranderingen. Überhaupt zijn leraren onvoldoende in staat om kinderen extra hulp te bie den. „56 procent van de basis schoolleraren beschikt niet eens over alle vaardigheden die nodig zijn in het regulier onderwijs. In het voortgezet onderwijs - havo/vwo - is dat 72 procent, al dus de onderwijsinspectie. Laat staan dat ze klaar zijn voor de leer lingen die ze straks in de klas krij gen: lichamelijke handicap, zeer moeilijk lerend en met gedrags stoornissen." Vooral met die laatste categorie hebben leraren moeite, onder streept ook de onafhankelijke eva luatie- en adviescommissie die de wt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4