De weelde van weleer was even weer te zien Altijd veilig en comfortabel onderweg? 16 SCHOUWEN-DUIVELAND V Bel gratis 0800-27 40 400 Molenaar is de specialist in Welzijnsproducten. Bel voor een gratis uitgebreide brochure: 0800-27 40 400 Bon voor gratis uitgebreide brochure! Dorpsraad praat over sportveld Grootste koor in Geerteskerk Initiatief PvdA voor inkomensgrens Lezing over laatste ruige plekken Gewonde bij werk aan spoorbaan Autodieven (17) gepakt in Goes ZIERIKZEE - Voor heel even open de het Burgerweeshuis het afgelo pen weekend weer de deuren. Dat gebeurde in het kader van het museumweekend. Het histori sche pand in Zierikzee is al een klein jaar gesloten in verband met een grootscheepse restauratie. Eén onderdeel, de restauratie van het eeuwenoude goudieerbehang, is inmiddels klaar en het publiek kreeg het afgelopen weekend de kans dit bijzondere behang in de oude regentenkamer van het voor malige Burgerweeshuis te bekij ken. De scheuren zijn wegge werkt en het is een heel klein beetje gepoetst. Later dit jaar wordt begonnen met de restaura tie van het beschilderde plafond. De vernislaag is heel erg bruin ge worden waardoor een groot deel van de schildering nauwelijks meer te zien is en de oude nagels waarmee de planken vastzitten, zijn verroest. Zodra de temperatuur weer hoger wordt, gaat de aannemer verder met de reparatie van de buiten kant van de oude patriciërswo ning. Bezoekers krijgen uitleg over het goudieerbehang van Pieter van Traa, regent bouwzaken van het Burgerweeshuis. foto Pieter van der Laan www.molenaafvyelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN infofa'rnolenaarwelzijn.nl Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Zwakkelijk te bedienen dashboard Verstelbare stuurkolom. armleggers en stoel Krachtige accu voor een bereik tot wel 50 km Verstelmogelijkheden voor de beenruimte U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel. Bel direct voor een vrijblijvende afspraak of demonstratie bij u thuis. Trapliften Ondersteuning voor gewrichten Voor gezonde beweging Al v-a-2395,- Winkels bij u in de buurt Capelle a/d Ijssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Telefoon E-mail wfcisjwi p/c Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Scootmobielen Comfortbedden Mobiliteit en onafhankelijkheid i Uitrijdbaar mogelijkheden Zorgeloos en veilig op pad Meerdere comfortzones Al v a 399/. Alle genoemde prijzen zijn exd. 89,- afleverkosten. Scootmobielen Bedden Fietsen Trapliften Sta-op stoelen Naam Q Mevr Q Dhr Adres Postcode Plaats Elektrische fietsen Actieradius tot 70 km Geschikt voor dagelijks gebruik Al va 1249," Sta-op stoelen v Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren AIV i 590,- Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. ZONNEMAIRE De dorpsraad Zonnemaire houdt op 17 april een openba re vergadering. Op de agen da staat onder meer de toe komst sportveld en een uit leg over het nieuwe uitvoe- ringsbedrijf van de gemeen te Schouwen-Duiveland. De dorpsraadvergadering be gint om 19.30 uur in het dorpshuis. KLOETINCE Een deel van het Hol land-Koor geeft zaterdag een concert in de Geertes kerk in Kloetinge. Dit koor is met 700 leden het groot ste christelijke koor in Ne derland. Het koor heeft al over de hele wereld opgetre den. Het concert begint za terdag om 17.00 uur en de toegang is gratis. ZIERIKZEE Fractievoorzitter Petri d'An- jou van de PvdA komt met een motie om de inkomens grens voor minima weer op te trekken. Onder het vorige kabinet is de grens verlaagd. De inkomensgrens geeft aan tot wanneer iemand recht heeft op minimavoorzienin gen. De motie wordt eind deze maand besproken. MIDDELBURG Dinsdag 9 april vertelt de schrijver Kester Freriks in de Zeeuwse Bibliotheek over zijn boek Verborgen wil dernis. De bijeenkomst is ge organiseerd door SLAZ en Staatsbosbeheer. Het boek gaat over de laatste ruige plekken in Nederland. Aanvang 20.00 uur, entree: 7,50 euro. ARNEMUIDEN Een 30-jarige spoorwerker is zaterdagmiddag ernstig gewond geraakt aan zijn voet. De man uit Duitsland gleed bij Arnemuiden op een treeplank uit en kwam ongelukkigerwijs met zijn voet onder het wiel van een rijdende wagon terecht. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar het ongeval. GOES Twee jongens van 17 uit Goes zijn in de nacht van za terdag op zondag gepakt op verdenking van poging tot diefstal van een auto in Goes. Rond 3.30 uur werden de jongens door een getuige gezien toen ze uit een auto stapten en wegrenden. De jongens zijn later aangehou den in een woning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46