Laatste gril van koud voorjaar Op naar duizend 'likes' Actie voor Thuiszorg ZEELAND 15 Zeelandbrug in top drie met asperges Sloeproeiers Kaapse Pracht en Seahorse winnen MAANDAG 8 APRIL 2013 v -• Harrie en Teja Kokx Oude Rijksweg 35, Nieuw- en Sint Joosland. Vraagprijs: 390.000 euro. Horen, zien en ruiken: Een huis met een smoel, een warme sfeer en een Paul Bocuse fornuis. Reden verkoop: Ze willen kleiner wonen. Broer Jan Peter en zus Judith Adriaanse. Noordweg 450, Sint Laurens. Vraagprijs: 249.000 euro. Horen, zien en ruiken: Ideaal voor wonen en werken en verhuur mogelijk recreatiehuisje. Reden verkoop: overlijden vader Adriaanse. foto's Ruben Oreel wilhelminadorp - In Wilhelmina- dorp werd het in de nacht van za terdag op zondag min 5,5 graden celsius. Niet eerder werden deze la ge temperaturen daar op 7 april ge meten. In Westdorpe werd een re cordtemperatuur aan de grond be reikt van min 8,5 graden. Dat meldt www.weeropwalche- ren.nl. Het is op veel plaatsen in Nederland nog nooit zo koud ge weest op 7 april. Aan de grond vroor het zelfs streng in Volkel, -10,7 graden. Het is waarschijnlijk de laatste stuiptrekking van de vrieskou. Maandag is er veel be wolking. De zon heeft moeite om er doorheen te komen en het wordt circa 10 graden bij een meest matige oostenwind. Dinsdag wordt het sinds lange tijd weer eens een regenachtige dag. De wind draait overdag van oost naar zuid en vanuit het zuid westen volgen perioden met re gen. Ondanks het herfstachtige weer wordt het 8 tot n graden. zierikzee - In de verkiezing Beste Asperge Restaurant van 2013 heeft restaurant De Zeelandbrug uit Zierikzee de tweede plaats be haald. Met een klein verschil ging restau rant 'De Beleving' uit Asten er met de eerste prijs vandoor. De nationale verkiezing is uit ge schreven door het Brabants Asper gegenootschap. Enkele 'mystery guests' hebben de deelnemende restaurants meer dere keren bezocht en beoordeeld en vooral gelet op presentatie, gastvrijheid, uitstraling en de ver houding van prijs en kwaliteit. Op 11 april begint het aspergesei zoen. vlissingen - De roeiers van Seahorse (mannen) en Kaapse Pracht vrouwen) hebben de ope ningsrace van het sloeproei- seizoen gewonnen. Dat gebeurde zaterdag in Vlissingen tijdens de Boulevardrace. De wedstrijd was zwaar door de stroming, flinke golven en de stevige wind. De snelste sloepen volbrachten de 7 kilometer in 45 minuten. De titel verdedigers Seahorse uit Kortge- ne en Kaapse Pracht uit Veere wa ren het snelst. Zij gaan nu aan de leiding voor de Zeeuwse titel. De volgende race voor het Zeeuws kampioenschap is race van Harlin- gen naar Terschelling op vrijdag 10 mei. Uitslagen: Vrouwen: 1. Kaapse Pracht, 2. Noordhoek, 3. Paarde kreek. Mannen: 1. Seahorse, 2. Den Gouden Phoenix, 3. Schone Waardin. middelburg - De eerste week Facebook zit erop voor de PZC. In middels zijn 775 mensen de pagi na gaan volgen door hem te 'li- ken'. Dat kan de komende dagen over de duizend worden getild, want de actie waarbij een iPad, een fototoestel en een weekendje weg zijn uitgeloofd gaat nog even door. Morgen wordt op de face- bookpagina en de PZC-site be kendgemaakt wie de eerste prijs winnaar is. De facebookpagina, die zich ten opzichte van de website wat meer richt op communicatie over een beperkt aantal nieuwsberich ten en acties van de PZC, heeft waarderende reacties opgeleverd. Van: „De PZC kunnen wij niet missen, 's morgens op! eerst de krant lezen" (Piet de Poorter) tot: „Ik was "Like" nr. 600 - Leuk - he lemaal uit Haiti... Veel succes ge wenst en nog bedankt voor het re cente artikel over ons werk in Hai ti..." (Rene Lako) De PZC is te vol gen op: www.facebook.com/De.PZC middelburg - Rond de 6000 thuis zorgmedewerkers uit heel Neder land zijn zaterdag bijeengekomen op het Haagse Malieveld om te de monstreren tegen de bezuinigin gen op de thuiszorg van het kabi net. Vanuit Zeeland zijn ook bus sen vertrokken naar Den Haag met thuiszorgmedewerkers, cliënten, ac tieve leden van de vakbond en le den van politieke partijen. Staatssecretaris Martin van Rijn (VWS) nam een petitie met ruim 137.000 handtekeningen in ont vangst. De demonstranten luiden de noodklok. Het kabinetsplan om 100.000 banen in de thuiszorg te schrappen, richt onherstelbare schade aan in de Nederlandse zorg. 75 procent van het budget voor thuiszorg wordt geschrapt; ook wordt de toegang tot zorgin stellingen en verpleeghuizen bijna onmogelijk gemaakt en ouderen moeten een fors hogere bijdrage betalen. koophuizen groeit door Edith Ramakers middelburg - Ongeveer vijftigdui zend woningen in heel Neder land namen deel aan het initiatief van makelaarskoepel NVM. Dat leidde volgens de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) tot ongeveer 105.000 bezoeken. „Sommige woningen zijn zelfs meer dan tien keer bezocht. De belangstelling was beter dan in het najaar van 2012 bij de open dag", zegt Mark Faasse, namens de NVM afdeling Zeeland. Gemiddeld werd een woning toen twee tot drie keer bezocht. Afgelopen zaterdag was dat vier tot zes keer. „De huizenprijzen zijn momenteel scherp en de over heid heeft toch iets meer duide lijkheid gegeven over de hypo theekverstrekking, voorwaarden en mogelijkheden. Eigenaren die een woning hebben in de hogere prijscategorie hebben het nog niet zo gemakkelijk." Dat laatste kunnen Alex en Wil- ma de Bode beamen. Ze wonen in het buitengebied van Lewedorp op een idyllisch plekje, met scha pen in de omgeving, roofvogels, een drinkput op het erf, fruitbo men en een moestuin. De vraag prijs is 498.000 euro. „Maar alles bij elkaar hebben we toch zo'n 575.000 euro in dit huis gestopt. Toen we in 2006 het huis kwa men bekijken, waren we meteen verkocht. Wilma's zus woont in de buurt, maar verder hadden we geen band met Zeeland. We ko men uit Den Haag." Het huis staat 2 jaar te koop. „We hadden een koper, maar die moest zich te rugtrekken, omdat de verkoop van zijn grond niet doorging." Van de stagnatie op de woning markt hebben verkopers nogal eens last. Jacqueline en Leo van Dorst kwamen in 2003 in Zoute- lande wonen. Zij lieten het Bra bantse Terheijden achter zich en 'volgden hun droom'. „We had den altijd tegen elkaar gezegd als de kinderen getrouwd zijn, gaan we in Zeeland wonen. Het is heer lijk hier." Drie jaar geleden beslo ten ze om de eengezinswoning en annex recreatiewoning te koop te zetten. Zodra het pand ver kocht is, willen ze naar het woon zorgcomplex in Zoutelande ver huizen. „We zijn wat aan het suk kelen. Ik begrijp niet dat er nog geen koper is. Wie wil er nu niet vlakbij zee wonen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45