Weer geen thuiszege RCS Zeelandia verzuimt titelrace te beslissen FC Dauwendaele houdt de eer hoog a3 SPORT 9 Zeeland Sport zet zegereeks in 4B voort fL MAANDAG 8 APRIL 2013 Arendskerke-speler Michel Harinck tikt de bal weg voor twee spelers van De Meeuwen, foto Ruben Oreel Niek de Meijer volleyde op prach tige wijze de 1-1 in het doel. Michiel Standaert schoot de Zeeuws-Vlamingen op voor sprong. Twee minuten later mikte Koen van den Berge met een lobje de 2-2 binnen. Uit een corner legde Sven Jansen met een omhaal de 2-3 in het net. Beide ploegen kre gen kansen op meer. Lennart Pad mos kwam het dichtst bij met een bal op de paal. Kapelle-Apollo'69 5-1: Een duide lijke overwinning met matig voet bal van beide kanten. Jasper Vink opende de score voor Kapelle. Ro bin Boogaard tilde de stand naar 2-0 door een vrije trap prachtig langs de muur te krullen. Hierna zakte Kapelle in en kon Jeffrey Ot- ten na een blunder van Kapel- le-goalie Stefan Hamelink 2-1 ma ken. Op het uur ging Hamelink gebles seerd van het veld af en ging Boogaard in de goal staan. Hij kreeg niks te doen en door drie treffers van Jordi Matondo werd het nog 5-1. MIDDELBURG - Terneuzen zag zon dag in de tweede klasse tegenstan der RKJW in de slotfase alsnog langszij komen (2-2), waardoor de ploeg van Alexander van Keulen een goede kans om zich te men gen in de strijd om de derde perio de voorbij liet gaan. RCS leek na zes achtereenvolgende thuisneder lagen weer eens op weg naar een overwinning op sportpark de Al- blas, maar zag Aliance in de slotfa se langszij komen: 1-1. RCS-Alliance 1-1: In een open wedstrijd vielen er voor rust niet meer dan wat kleine kansjes voor beide ploegen te noteren. De o-o-stand halverwege was dan ook een goede weergave. De twee de helft Tiet een wat aanvallender RCS zien, omdat trainer Romeo van Aerde had gezien dat de ach terhoede van de tegenstanders niet het sterkste deel van de ploeg was. Na de openingstreffer van Len Eversdijk in de 67e minuut (1-0), leek de 2-0 slechts een kwes tie van tijd. Mario Janisse (over), Nicky van Merriënboer (bal ver keerd geraakt) en Len Eversdijk (paal) verzuimden echter om de marge te vergroten. Vijf minuten voor het einde kreeg de ploeg hiervoor de rekening gepresen teerd toen er bij een vrije trap van Alliance verzuimd werd om in te grijpen en de gelijkmaker van dichtbij werd binnengetikt: 1-1. „We hadden vandaag meer ver diend, zeker op basis van een goe de tweede helft", wist ook Van Ae rde na afloop. Aardenburg-Boeimeer 4-1 (1-1). Joey van der Rijk 0-1, Niek van Sprun- del 1-1, Wilco Boogert (e.d) 2-1, Bart van den Hemel 3-1, Bart van den He mel 4-1. Axel-Roosendaal 1-4 (0-2). Tom Schippers 0-1, 0-2 en 0-3, Maik de Wolf 1-3 (strafschop), Robin Franken 1-4. Terneuzen-RKJW 2-2 (0-0). Hadouir 0-1, Dominique Verlinde 1-1, Robbin Dekker 2-1. Christoffel de Rouw 2-2. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klasse A verloor koploper Zeelandia Middel burg de thuiswedstrijd tegen Meto met 0-1. Achteraf bleek dat de voorsprong op concurrent Rood Wit W toch vijf punten bleef, om dat de ploeg uit Sint Willebrord met dezelfde cijfers verloor bij HW'24. Jong Ambon zakte naar de tiende plaats door een 0-2-neder- laag tegen Moc'17. Zeelandia-Middelburg-Meto 0-1: Achteraf had trainer Ruud Pen- nings er weinig boodschap aan dat de achterstand van de num mer twee van de ranglijst op zijn ploeg vijf punten bleef. „We had den de competitie kunnen beslis sen en hebben dit nagelaten." Voor de rust zag de oefenmeester hoe zijn ploeg op het slechte veld met weinig overtuiging speelde, maar toch verreweg het meeste balbezit had tegen een tegenstan der die zich ingroef en hoopte op een uitval. Met succes, want nog voor de thee leverde slap uitverde digen de bezoekers de openings treffer op: 0-1. De tweede helft liet een andere thuisploeg zien die fanatiek op zoek ging naar de gelijkmaker. De kansen werden echter niet afgemaakt. Jong Ambon - MOC'17 0-2: De eerste twintig minuten van de wedstrijd waren voor de bezoe kers die dan ook via Eric van de Watering de score openden: 0-1. In de tweede helft lag het initia tief bij de Middelburgers, die Remco Felius (voorlangs) en Al- faro Pentury (over) in kansrijke positie niet tot scoren zagen ko men. Dat deed de tegenstander in de slotfase nog wel een keer, Brian Kruf profiteerde van balver lies en schoot de 0-2 binnen. HW24 - Rood Wit W 1-0 (0-0). Jari Vyaene 1 -0. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Op FC Dauwendaele na maakten alle Walcherse ploe gen in de tweede klasse E een flin ke misstap. Jelmer Pasveer bezorg de Dauwendaele een 1-0-zege bij Zwaluwe. Arnemuiden, Oostkapel- le, Serooskerke en VCK gingen on deruit. Het viertal Walcherse ploegen is nog volop verwikkeld in de degra datiestrijd en in dat kader komt het inhaalduel van dinsdagavond tussen Serooskerke en Oostkapel- le in een bijzonder daglicht te staan. De belangen zijn groot. Arnemuiden - Zaamslag 1-3: Na zes minuten spelen kwam Zaam slag via Ivo Verstraeten op voor sprong. Balverlies van Yannick Schaier leidde de mooiste goal van de middag in. Peter Dieleman zorgde met een fantastische lob over doelman Rick Balk voor de 0-2. Een raak afstandschot van Jorin Missu zorgde al na 35 minu ten voor de definitieve schifting. Arnemuiden kreeg via Thijs Roovers nog een aardige kans, maar Zaamslag-doelman Guido Vinke redde. In de 86e minuut redde Collin van Koeveringe, eveneens met een lob, namens Ar nemuiden de eer. Dinteloord - Oostkapelle 2-1: Al in de eerste minuut bezorgde Pie- ter van Est Oostkapelle een 1-0-achterstand. In de derde mi nuut van de tweede helft profi teerde Wouter Verduijn van een verdedigingsfout bij Dinteloord en dat betekende de 1-1. Daarna kregen beide ploegen wat kansjes, maar in de 86e minuut besliste Dinteloord het duel. Sven Damen scoorde de winnende goal. Klundert - Serooskerke 4-2: De koploper begon tam aan het duel en dat leverde Serooskerke via Maikel Simonse de 0-1 op. De goal schudde Klundert wakker en via twee goals van Christian Fuanani kwam de Brabantse ploeg nog voor rust op voor sprong. Edgar van der Giessen schoot Klundert na rust met een schitterend afstandschot naar de 3-1 en via Kevin van Andel werd het daarna 4-1. Via Simonse, en na een keepersblunder van Thier ry Aarts, kwam Serooskerke daar na nog terug naar 4-2. Zwaluwe - Dauwendaele 0-1: Voor rust had Dauwendaele op het kunstgras in Lage Zwaluwe een licht overwicht. Na een half uur spelen opende Jelmer Pasveer na een aanval over links de score. De ploeg van trainer Marcel Lou- rens kreeg via Mart de Kroo en Pasveer nog een paar kansen. De tweede helft verliep rommelig. Zwaluwe was uit standaardsitua ties gevaarlijk en Dauwendaele moest steeds verder terug op ei gen helft. De Middelburgse zege kwam echter niet meer in gevaar. VCK - Bruse Boys 0-3: VCK kreeg een aardige kans op de 0-1, maar de goal viel in de 35e mi nuut aan de andere kant. Na een steekpass van Dennis Hoep scoor de George Geluk de 0-1. Na rust was er sprake van vechtvoetbal van een bedenkelijk niveau. VCK was via Erik Goudt met een schot op de lat dicht bij de 1-1, maar in de slotfase besliste Bruse Boys het duel. Invaller Ben von Unen zorgde met zijn eerste balcontact voor de 0-2. In blessuretijd werd het via Geluk ook nog 0-3. Duiveland - SSV'65 2-0 (0-0). Ronald Zwager 1 -0, Dennie Ie Comte 2-0. WC'68 - Heinkenszand 5-0 (2-0). Noël van Kaam 1-0 en 3-0, Piet de Graaff 2-0, Martijn Lindhout 4-0, Nes tor Zimmerman 5-0. BERGEN OP ZOOM - In de vierde klasse B won Zeeland Sport de vierde uitwedstrijd op rij zonder hierbij een tegentreffer te incasse ren. In Bergen op Zoom werd met 1-0 gewonnen van BW'63, dat ei genlijk halverwege al definitief verslagen had moeten zijn. De Vlissingers verzuimden echter uit kansen voor Matthieu de Smit (2x) en Tim van Ommen de wed strijd al in een vroegtijdig sta dium te beslissen. Pas kort voor rust was het alsnog raak via Mat thieu de Smit (0-1), waarna Robin Jilleba enkele minuten later met een prima redding de gelijkmaker voorkwam. In de tweede helft speelde BW'63 wat aanvallender, maar dit leverde weinig meer op dan enkele afstandsschoten. Een collectief sterk Zeeland Sport ver zuimde de wedstrijd via uitvallen vroegtijdig te beslissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33