Toes X PZC Twee automobilisten rammen politieauto's I I I I I PZC COLOFON 2 IN HET NIEUWS Maak iemand abonnee! DEMONSTRATIE Het Haagse Lange Voorhout stroomde zaterdag vol met bezorgde medewerkers van de thuiszorg. Lied 'Vinkeveen' bekroond met M.G. Schmidtprijs EF PAUL KUSTERS toosenheRk.nl BB BEZOEK POETIN HARfc <3ELA<3 VOOR RUTTE B z i NU WOPfcT EP WEL ALTUfc HAPP GELACHEN POOP PUTTE.. f Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeld recht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken .bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. (V) www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Bezuiniging op door Wilko Voordouw DEN HAAG - Staatssecretaris Mar tin van Rijn van Volksgezondheid zal wel eens leukere zaterdagmid dagen gekend hebben. Zo'n 6ooo medewerkers van de thuiszorg tracteerden hem op het Haagse Lange Voorhout op een strie mend fluitconcert. De staatssecre taris trok even bleek weg, verman de zich, nam een petitie met 138.000 handtekeningen in ont vangst die door de Abvakabo FNV waren opgehaald, en gaf verder geen krimp. „Ik ben hier om naar jullie te luisteren. Maar ik sta voor mijn taak om de zorg zo aan te passen dat die goed blijft. Ik loop niet weg voor de keuzes." Fluitconcerten volgen, de demon stratie scandeert: „Oprotten." „We gaan woensdag weer bij hem langs", zegt Abvakabo-voor- zitster Corrie van Brenk na afloop van de manifestatie opgewekt. „We willen best geloven dat er be spaard moet worden op de zorg. Maar deze bezuiniging hoeft niet. Er zijn posten genoeg waarop be knibbeld kan worden. De zorgver zekeraars hebben afgelopen jaar megawinsten behaald. Dat is on ze zorgpremie. De politiek moet ervoor zorgen dat dat geld terug vloeit. De buffers van de ziekte kostenverzekeraars zijn veel te groot. Dat zegt ook De Nederland- sche Bank. Het overschot is 625 miljoen. Zet dat maar eens af te gen de 1,1 miljard die Van Rijn wil bezuinigen. Of wat denk je van de farmaceuten, de verspilling in de zorg? Daar moet je geld wegha len, niet in de thuiszorg. Die moet je juist behouden. Zeker om dat de regering zo graag wil dat ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig blijven wonen." Van Brenk denkt dat staatssecreta ris Van Rijn niet goed raad weet met zijn bezuinigingsdoelstelling. „Anders had hij zijn plannen al lang gepubliceerd. We gaan hem woensdag dus wat suggesties aan de hand doen." Thuiszorg is meer dan alleen maar het schoonmaken van de woningen van ouderen, zeggen Trudy Soutier (52), Dinie Frijling (53) en Jose Wijnen (50) uit het Limburgse Panningen in koor. Ze werken respectievelijk 15,20 en 15 uur in de thuiszorg via het Groe ne Kruis. Frijling draagt een bor stel met daarop de leus: 'Wij zijn uitgeschrobd'. Dat zijn de drie, zegt ze, als de kabinetsplannen doorgaan. „Dan zijn wij onze ba nen kwijt en verliezen onze klan ten weer een stukje van hun auto nomie. Wij zijn soms de enige mensen die nog bij onze klanten langskomen. We zien of er din gen niet goed gaan. Een reguliere arts of verpleegkundige kan daar geen tijd voor nemen. Omdat we van alles in huis doen en praten met de cliënten kunnen we soms vaststellen of er iets aan de hand is. Ons werk is heus niet alleen maar ramen lappen of de badka mer schoonmaken. Die lui uit het kabinet zouden eens bij ons moe ten komen kijken om te zien wat ze aan het slopen zijn. Maar dat 240 Volgens de Abvakabo levert de bezui niging op de thuiszorg van 1,1 miljard per saldo slechts 240 miljoen op. „Dat komt omdat de cliënten eerder van duurdere zorg gebruik gaan maken. En dan tellen we de WW-kosten van de ontslagen thuiszorgers niet mee", aldus Connie van Brenk. RIJSWIJK - Meerdere politieauto's zijn zondag door vluchtende be stuurders geramd. Op de A28 ram de de chauffeur van een bestelbus je drie politieauto's toen hij aan agenten probeerde te ontkomen. Hij sloeg daarna bij Nunspeet over de kop. Niemand raakte gewond. Agenten zagen zondagmiddag een bestelbusje rijden bij de oprit van de A28 bij Staphorst. Toen ze het kenteken controleerden, bleek dat er gestolen kentekenplaten op de bus zaten. De bestuurder ne geerde een stopteken en sloeg op de vlucht. Tijdens zijn vlucht heeft de hij drie keer een poli tieauto geramd. De chauffeur en zijn passagier zijn aangehouden. In Heerlen heeft een dronken au tomobilist zondagochtend enkele politieauto's geramd die hem ach tervolgden. Uiteindelijk wist de politie de beschonken man klem te rijden. De 20-jarige bestuurder uit Heerlen is aangehouden. De man viel volgens de politie op om dat hij met hoge snelheid over de Akerstraat in Brunssum reed. Hij negeerde even verderop een stop teken, reed achtervolgd door de politie slingerend over de rijba nen, keerde op de weg en ramde vervolgens een aantal patrouille wagens. Niemand raakte gewond. doen ze niet." Hebben de drie Limburgsen nog de luxe van een vast arbeidscontract, de 50-jarige Saskia de Groen uit Hoorn kan daar voorlopig naar fluiten. Ze komt in juni aan het einde van haar derde jaarcontract voor twaalf uur bij thuiszorgorganisa tie Omring. Ze zou dus in aanmer king komen voor een vaste aan stelling. „Maar hoe tevreden ze ook zijn over mijn werk, ik krijg die vaste baan niet omdat ze bij Omring niet weten hoeveel geld ze in de toekomst krijgen. Ik moet er nu drie maanden uit en dan kan ik eind september weer solliciteren", zegt ze met een ver moeide glimlach. De plannen zoals ze in het regeer akkoord staan kunnen ook totaal geen genade vinden in de ogen van de Haagse CDA-wethouder Karsten Klein. Hij spreekt de de monstranten toe namens de be langengroep van 34 grote gemeen ten in het land. Klein somt de pro blemen op die hij in zijn stad krijgt als Rutte zijn plannen door zet: „In Den Haag hebben we 13.000 mensen die thuiszorg krij gen. Daarvoor heb ik nu nog jaar lijks een envelop van 45 miljoen euro. Als de korting van 75 pro cent doorgaat, dan wordt mijn budget gekort met 34 miljoen eu ro. Ik kan van de meesten geen ho gere eigen bijdrage vragen. 80 pro cent van hen zit al op het be staansminimum." FNV-voorzitter Ton Heerts - die middenin de onderhandelingen over een sociaal akkoord zit - steekt zijn mensen een hart on der de riem en noemt de plannen uit het regeerakkoord een 'sluip moordenaar' van de 100.000 men sen die hun baan dreigen te verlie zen en van de mensen die zorg nodig hebben. Dat er zaterdag 'slechts' 6000 thuiszorgers demonstreren be grijpt Corrie van Brenk. „Deze mensen zijn geen actievoerders. Ze doen hun werk niet in kanto ren of fabrieken, maar thuis bij hun klanten. Het is lastig ze te mobiliseren. Maar geloof me,>de- ze mensen zijn razend. Want zij zien hoe waardevolle zorg om zeep wordt geholpen." AMSTERDAM - Jan Beuving, Nico Brandsen en Angela Groothuizen hebben zondag de Annie M.G. Schmidtprijs gekregen voor hun lied Vinkeveen. De prijs werd uit gereikt door Boris van der Ham in het Amsterdamse Theater Belle- vue. De jury was unaniem in haar keuze voor dit 'prachtige lied met een sterke melodie, een modern chanson met een schitterende tekst'. De prijs wordt jaarlijks uit gereikt en bestaat uit een geldbe drag van 3500 euro en een bron zen borstbeeld van Annie M.G. Schmidt. Met de uitreiking is ook de 26e editie van het Amsterdams Kleinkunst Festival begonnen. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2