Twaalf zwemmers naar WK SPORT 5 Energiewacht Tour prooi voor Ellen van Dijk Armstrong wil niet terugbetalen Eerste zege handballers Atleet Some verrast favorieten in Parijs Vos wint weer op de mountainbike Zeilers scoren op Mallorca MAANDAG 8 APRIL 2013 Igor Sijsling won zijn beide partijen in het Daviscupduel mer Roemenië, foto Daniël Mihailesco/AFP AUSTIN Oud-wielrenner Lance Armstrong heeft een zaak aangespannen tegen de ver zekeringsmaatschappij SCA- Promotion, die ruim 9 mil joen euro van de Amerikaan heeft teruggevorderd. Het bedrijf wil de premies voor de Tourzeges van de renner terug, omdat Armstrong in middels heeft bekend do ping te hebben gebruikt. SCA stelt dat de Amerikaan destijds meineed pleegde. ALMERE De Nederlandse handballers hebben hun eerste zege in de EK-kwalifïcatie binnen. De ploeg van bondscoach Joop Fiege knokte zich in Al- mere langs Oekraïne: 27-23. Dat betekende na drie neder lagen de eerste winst in de kwalificatiereeks. Vorig week verloor Oranje nog in Oekraïne. In juni speelt de ploeg nog twee kwalificatie wedstrijden tegen de toplan- den Polen en Zweden. PARIJS Peter Some heeft onver wacht de marathon van Pa rijs gewonnen. De Keniaan arriveerde in de Franse hoofdstad na 2 uur, 5 minu ten en 38 seconden, ruim on der zijn persoonlijk record. Hij bleef de Ethiopische fa voriet Tadese Tola en landge noot Eric Ndiema bijna een minuut voor. Bij de vrouwen won Tadese Boru uit Ethiopië. Ze liep de beste tijd ooit in Parijs, 2.21.05. NORG Marianne Vos heeft op de mountainbike de wedstrijd uit de Topcompetitie in Norg gewonnen. De veelvou dig wereld- en olympisch kampioene verstevigde daar door de leiding in het alge meen klassement. Afgelo pen maandag, een dag na winst van de Ronde van Vlaanderen, zegevierde Vos (25) al in Nieuwkuijk. Na de Brabantse kwam Annefleur Kalvenhaar over de finish. PALMA DE MALLORCA Het wereldbekertoernooi om de Prinses Sofia Cup heeft voor de Nederlandse zeilploeg vier medailles op geleverd. Mandy Mulder en Thijs Vis ser pakten goud in de nieu we olympische discipline Nacra 17. Renee Groeneveld en Karei Begemann wonnen hier zilver. Pieter-Jan Postma won zil ver in de Finnklasse. In de RS:X- klasse verraste Kiran Badloe (18) met brons. GRONINGEN - Wielrenster Ellen van Dijk heeft de Energiewacht Tour op haar naam geschreven. In de vijfde en laatste etappe naar Groningen kwam de leidende po sitie van de 26-jarige Nederlandse niet meer gevaar. De Italiaanse Va- lentina Carretta schreef de slotrit op haar naam, de eerste 'buiten landse' zege in deze editie van de Energiewacht Tour. „Een bekroning op mijn voor jaar", zei Van Dijk. „Ik wist dat de ze ronde op mijn lijf geschreven was met zware, vlakke etappes en een tijdrit." De Amsterdamse leg de de basis voor haar eindzege vrijdag met een oppermachtig op treden op de tijdrit. Kirsten Wild won liefst vier etappes, maar moest in het klassement 1 minuut en 22 seconden toegeven op Van Dijk. Daarmee eindigde ze als der de, nog achter Loes Gunnewijk. EINDHOVEN - De ploeg voor de we reldkampioenschappen zwemmen in Barcelona bestaat uit twaalf zwemmers. Zeven zwemmers kwa lificeerden zich op eigen kracht. Technisch directeur Jacco Verhae- ren heeft de talentvolle Dion Dreesens na de Swim Cup in Eindhoven voor een individuele start aan de ploeg toegevoegd. „Hij is een jongen uit het Olym pic Talent Team. Hoewel hij zich niet heeft geplaatst, heeft hij wel een heel goed niveau laten zien. Ik wil hem daarom op weg naar de Spelen in Rio voor de 200 vrij toch meenemen", lichtte Verhae- ren toe. Daarnaast gaan Elise Bouwens, Il se Kraaijeveld, Maud van der Meer en Esmee Vermeulen mee voor de estafette op de 4x100 me ter vrij. Verhaeren: „Met Ranomi Kromowidjojo en Femke team toch laten starten." Kromo widjojo, Sebastiaan Verschuren en Joeri Verlinden hadden zich bij de Spelen in Londen al verze kerd van een startbewijs voor de WK. Heemskerk, Inge Dekker, Bastiaan Lijesen en Moniek Nij- huis voegden zich tijdens de Swim Cup bij dit drietal. „Al met al heeft de ploeg toch nog een behoorlijk omvang gekre gen. Ik ben tevreden", stelde Ver haeren. De drie Zeeuwse deelnemers aan de Swim Cup konden in het slotweekeinde geen rol van bete kenis spelen. De Middelburgse Ju dith Stap werd zaterdag dertiende op de 400 vrij. Ze klokte 4.26,86. Manon Minneboo uit Vlissingen werd negentiende op de 100 vrij (57,33)- Aardenburger Björn Scher- beijn tikte op de 50 school (30,45) en 200 school (2.30,16) als 26e en 27e aan. Jacco Verhaeren Heemskerk hebben we twee abso lute toppers op de 100 vrij. Met de ze jonge meiden erbij denk ik toch dat we de finale kunnen ha len en misschien wel op het po dium kunnen komen. We moe ten niet aan goud denken, maar we kunnen zeker een rol van bete kenis spelen. Daarom wil ik het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29