SPORT Niki Terpstra is tevreden met derde plaats in Parijs-Roubaix. Cancellara wint, Vanmarcke wordt tweede. Daviscupteam weer op drempel van wereldgroep Nick van der Lijke geeft visitekaartje af in f -♦ V l Ronde van Vlaanderen v jfV r CANCELLARA MOET DIEP GAAN Alle titelkandidaten komen tot winst Balotelli beboet voor roken in trein Marleen Trofee voor Tom van Eisen Sterke start van Jasper Iwema TENNIS WIELRENNEN Niki Terpstra voert de troepen aan op de Quievy a Saint-Python, een van de zwaardere kasseistroken in Parijs-Roubaix. foto Bas Czerwinski/ANP Revanche Terpstra in Hel door Ad Pertijs ROUBAIX - Achter winnaar Fabian Cancellara glom het oranjefront zondag van trots. „Ik heb eerst even gevloekt, maar al snel was er toch vooral trots", zei Blan co-ploegleider Nico Verhoeven over de tweede plaats van zijn kopman Sep Vanmarcke. De der de plek was voor Niki Terpstra, die op de wielerbaan de Belg Greg van Avermaet en de Frans man Damien Gaudin van het po dium spurtte. „In de zesdaagsen heb ik er de af gelopen winter genoeg op kun nen oefenen, laat ik er nu maar eens van profiteren", sprak de 28-jarige Nederlandse kampioen olijk voordat hij het podium op klom. Sebastian Langeveld van het Australische Orica pakte de ze vende plaats. „Ik heb gekoetst zo als je moet koersen", zei de blije Leidenaar. Hij was een van de eer sten die ten aanval trok in de dro ge Hel. „Ik ben gegaan voor Can cellara ging koersen, maar op het einde zat ik op mijn limiet. Ik kan niet anders dan tevreden zijn met de zevende plek." De grootste lach was uiteraard voor Terpstra. Na de Ronde van Vlaanderen zat hij een week gele den nog in zak en as. „Ik had toen een slechte dag, terwijl ik goed in vorm was. De dag erop ben ik met de kinderen naar de speel tuin gegaan en heb alles van me af gezet. Toen kwamen de revan- chegevoelens." In Vlaanderen liep voor zijn ge voel alles mis. „We hadden een plan om Tom te laten winnen. En toen viel Tom weg. Kennelijk heb ik de switch daarna niet kunnen maken. Vandaag verliep alles voor mij super. Het was jammer voor mijn ploegmakkers Stijn Vanden- bergh en Zdenek Stybar dat ze vie len, maar omdat zij vooraan re den kon ik me sparen en kwam ik fris in de finale." Daarin sprong Het zwaarste gevecht uit zijn loop baan, zo noemde Fabian Cancella ra met enig gevoel voor show zijn zege in Parijs-Roubaix. Voor zijn derde kei, de prijs voor de winnaar, moest de Zwitser strij den tegen een heel peloton en ten slotte met Sep Vanmarcke. Cancellara stortte na de finish ter aarde. Hij was uitgeput. „Dit was het langste gevecht dat ik ooit heb geleverd in mijn carrière." „Ik moest vechten. Het was ieder een tegen mij en mijn team, maar ik geef nooit op", aldus de Zwit ser. hij in de laatste kilometer met Van Avermaet en Gaudin weg uit de groep die had moeten buigen voor Cancellara en Vanmarcke. Ook in de spurt zat alles mee. „Ik zag die twee naar de overkant van de baan kijken. Ik dacht: doe maar, ik zie later op de televisie wel wie er heeft gewonnen", klonk het guitig uit de mond van de man die op dertig kilometer voor de meet van fiets hadden moeten wisselen omdat zijn wiel aanliep. Nummer twee Vanmarcke kon ook lachen. Al had hij hetzelfde gevoel als zijn baas Nico Verhoe ven. „Op mijn leeftijd tweede worden is iets om trots op te zijn, maar er is ook de teleurstelling omdat er zo dicht bij was. De Belg uit Kortrijk prees zich ver volgens weer gelukkig met het feit dat hij enkele weken na zijn harde val in Tirreno-Adriatico de enige was die Cancellara partij kon bieden op een manier dat zelfs de Zwitser er nerveus van werd. „Als ik toen geopereerd had moeten worden, was het niks meer geworden met mijn voor jaar." MAANDAG 8 april 2013 RIJSWIJK De vier voetbalploegen die strijden om de landstitel wonnen allemaal. Ajax behield drie punten voorsprong op PSV en Vites se door Heracles met 4-0 te verslaan. PSV won met 1-3 bij Willem II en Vitesse versloeg NAC met 3-0. Feyenoord won vrij dag met 1-0 van VW en blijft vierde. pagina 2 en 3: betaald voetbal MILAAN Mario Balotelli viel de laat ste tijd op door goede presta ties op het veld. Dit weekein de kwam de aanvaller van AC Milan weer eens ouder wets in het nieuws. Tijdens de treinreis met zijn club naar Florence voor het duel met Fiorentina werd Balotel li betrapt op roken in het toi let. Clubdirecteur Adriano Galli- ani kondigde aan Balotelli een boete te zullen opleg gen. EINDHOVEN Tom van Eisen, zwemmer van de Walcherse zwem- club De Zeeuwse Kust, heeft tijdens de Swim Cup in Eindhoven de Marleen Trofee gewonnen. Van Eisen zette bij de jongensjunioren de snelste tijd neer op de 100 meter vrije slag: 54.71. De Marleen Trofee is ge noemd naar de gestopte Mar leen Veldhuis, als eerbetoon aan de snelste zwemmoeder van de wereld. DOHA Motorcoureur Jasper Iwema heeft bij de start van het nieuwe WK-seizoen met een punten gepakt. De 23-ja- rige Drent eindigde bij de Grote Prijs van Qatar in de Moto3 als dertiende. De Spanjaard Luis Salom won. Iwema rijdt dit seizoen voor het Nederlandse team van Roelof Waninge. Ook de Mo- t02 en Motoi werden gewon nen door Spanjaarden: Espargaró won de Moto2, Lo renzo de Motoi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27