Interessant recital door pianotrio FZC Like en Win! Film over markante arts ZEELAND 19 BIJBEL VAN BASTER KRIJGT VORM MAANDAG 8 APRIL 2013 RECENSIE door Jeanette Vergouwen Het Aleotti Trio bestaat uit de musici: Saskia Boon (piano), Barbara Kramer (viool) en Harriet Overbeek (cel lo). Het zijn drie professionele musici die al tien jaar samenwer ken. Het repertoire van Aleotti is breed en de musici willen het pu bliek laten meegenieten van hun zoektocht naar minder bekende composities. In Vlissingen werd het bekende Geistertrio van Van Beethoven gecombineerd met het Trio/Rhapsodie opus n van de Hongaarse pianist/componist Jenö Takacs (1902-2005) en na de pauze drie Miniaturen van Paul Juon. Het Trio op. 70 nr. 1 van Ludwig van Beethoven is een expressief werk vol serene vreugde. Het Trio Aleotti begon in het Allegro viva ce dynamisch. De contrasten wer den dik in de verf gezet, maar ook de lyrische momenten kwamen goed uit. De dramatiek werd extra onderstreept door een uitgebalan ceerd gebruik van zacht en hard. Er werd goed naar elkaar geluis terd en de kleine intonatie proble men zijn te vergeven. De onderti tel: Geistertrio dankt dit werk aan het middendeel. Het is een soort nocturne. De interpretatie van de melancholische klaagzang en de klankkleuren zorgden voor een mooie sfeertekening. Na de donke re tremolo's in de pianopartij werd door de strijkers het sfeertje opgeroepen van de rondfladderen de geesten. De chromatische reek sen zorgden voor het mysterieu ze, spookachtige tintje dat ge smoord werd in suggestief geruis. Het presto kreeg een virtuoze in vulling. De balans was niet hele maal ideaal. Dit werd later ver klaard door het feit dat de violiste ziek was. Jenö Takacs schreef Rhapsodie op. 11 voor trio in 1926, in de periode dat hij de invloed van Bartok on derging. Na een korte Introduzio- ne met een onstuimig thema, werd het weemoedige motief van Improvisata eerst gebracht door de violiste, dat motief werd her haald door de celliste na enkele donkere piano akkoorden. Dit deel was emotioneel sterk gela den en opvallend waren de disso nanten en vreemde intervallen, knap was het flageoletspel en het verstilde slot. De Finale met een wervelend ritme werd enkele ke ren onderbroken door verstilde, weemoedige momenten. Na de pauze werd het programma ingekort (ziekte violiste). Van de in Duitsland werkende Russische componist Paul Juon werden de 3 (van de 4) Miniaturen vertolkt. Humoresque kwam dansant en Russisch over met een opvallend bourdonritme in de cellopartij. City Concerten. Werken van Van Beet hoven, Takacs en Juon. Door het Trio Aleotti. Gehoord zondag 7 april in 't Speel- huus van Ter Reede in Vlissingen. ZIERIKZEE - Filmmaakster Jeanette Parramore maakte zaterdagochtend aan de monding van het Havenkanaal in Zierikzee de eerste opnamen voor de do cumentaire 'De Bijbel van BasterL Marcel van den Berg vertolkt daarin als figu rant de rol van Job Baster (1711-1775), destijds een markante huisarts en we tenschapper in Zierikzee. foto Pieter van der Laan www.facebook.com/De.PZC serieuze rol' Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg mee te trekken in het verhaal. Dat ging heel spelenderwijs." Angela Schijf heeft met de stem pel die ze drukt op Daglicht voor zichzelf een grens weten te verleg gen. „Dat gevoel heb ik zeker. Ik was er wel aan toe om zo'n serieu ze rol op te pakken en in mijn een tje de film te dragen. De tijd was er rijp voor." „Ik heb ook weer dingen geleerd. Het is mooi om te merken dat naarmate je ouder wordt, je jezelf toestaat om bij de opnamen meer te ontspannen. Vroeger dacht ik: die wimper moet wel goed zitten, maar nu had ik voor mezelf echt besloten: dit wil ik gewoon zijn, dit wil ik spelen en ik ga me nu eens niet druk maken over hoe het er allemaal uitziet. Ik wilde naar binnen. Dat is eigenlijk wel goed bevallen." 'Daglicht' opent morgen om 19.00 uur het FilmFestival Zeeuws-Vlaande- ren, in aanwezigheid van o.a. Angela Schijf en Marion Pauw. Het festival duurt t/m zo. 14 april. Meer info op: www.filmfestivalzeeuwsvlaanderen.nl. foto Dinand van der Wal kon wel blijven huilen. Hij heeft het heel intens gedaan. Fed ja is een van de beste acteurs van zijn generatie." De pas achtjarige Daniel Verbaan speelt in de film Iris' autistische zoon Aron. „Het vergt een heel an dere concentratie om zo intensief samen met een kind te spelen", zegt Schijf. We hadden veel ge luk met Daniel. Het klikte met een tussen ons en hij bleef heel gefocust. Ik vond het heel leuk om ervoor te zorgen dat hij doet wat de regisseur wil, om hem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19